Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Monika0806

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Monika0806

 • Ranga
  Początkujący
 1. A jednak...Na wniosku o ustalenie warunków zabudowy, który obowiązuje w naszej gminie należy opisać geometrie dachu, w tym kierunek głównej kalenicy, w nawiasie do wyboru równoległy lub prostopadły do frontu działki. Byliśmy w gminie, żeby złożyć uzupełniony wniosek, jednak nie wpisaliśmy informacji odnośnie kierunku kalenicy, bo sądziliśmy, że w gminie uzyskamy informację, co powinniśmy tam wpisać. Pani, która się tym zajmuje powiedziała, że ona nie może przyjąć takiego wniosku, bo jest niekompletny. Kazała ustalić kierunek i wtedy złożyć wniosek. Przy czym oczywiście nie potrafiła nam odpowiedzieć jaki kierunek kalenicy trzeba wpisać w naszej sytuacji.
 2. Budynki stojące naprzeciwko były budowane 35 lat temu i naprawdę niewiele zgadza się z tym co było w planach, a co zostało wybudowane, nie wspominając już o kierunku kalenicy. Papiery związane z budową w tamtych latach to była tylko formalność, więc nie możemy się tym sugerować. Jeżeli chodzi o linie jest to linia nieprzekraczalna. Natomiast jeżeli chodzi o projektanta ten powiedział nam, że on wpisałby " kierunek kalenicy o kącie nachylenia około 27°". Kontaktowaliśmy się również z Panem, który pracuje w wydziale Gospodarki Przestrzennej i Architektury (którego poleciła nam pani w gminie), on twierdzi, że zapis 27° będzie nieprawidłowy, bo prawidłowy zapis brzmi "prostopadły" lub "równoległy". Doradził nam, żeby wpisać "równolegle do frontu działki" bo kąt nachylenia nie przekracza 45°, gdy powiedzieliśmy o tym projektantowi, to stwierdził, żebyśmy zrobili jak uważamy, ale on nie określiłby tego jako równolegle, bo kiedyś mogą być z tego powodu problemy. I co teraz zrobić, żeby było dobrze? Każdy mówi nam co innego.
 3. Witam serdecznie, Planujemy budowę domu na działce w kształcie trapezu, jednak pojawił się problem z którym nie możemy sobie poradzić. Chodzi bowiem o kierunek głównej kalenicy do frontu działki. Chcielibyśmy, żeby nasz dom i budynek gospodarczy stał tak jak na załączonym obrazku, nie jest to ani równolegle ani prostopadle do frontu działki. Składając wniosek o warunki zabudowy Pani w gminie powiedziała, że oni w dokumentacji mają dwie możliwości do wyboru: równolegle lub prostopadle i nie przewidziano innej opcji. Odesłała nas do Starostwa (Wydział Architektury i Budownictwa) by z nimi ustalić w jaki sposób należy to prawidłowo określić. W Starostwie usłyszeliśmy, że to nie jest ich sprawa i musimy to ustalić w gminie...i jesteśmy w kropce. Czy może Państwo są w stanie udzielić nam informacji jak wygląda sytuacja, kiedy front działki jest ukośny. Jak prawidłowo określić kierunek głównej kalenicy? Z góry dziękujemy za każdą podpowiedz.
×
×
 • Utwórz nowe...