Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kargul

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kargul

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam! zapytam z innej beczki. czy do procesu wibrowania koniecznie należy zastosować wibrator płytowy z przekładką elastyczną czy jakieś inne rozwiązania ? Wykonawca twierdzi że nie będzie stosował żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Jak myślicie? Z góry dzięki!
 2. Witam! Zakładam ten temat bo liczę na Wasze opinie. Zamierzam wykonać podjazd do garażu (na 2 auta) - ok 180 m. Fachowiec stwierdził, że grubość kostki musi być 8 cm. Też nie przewidzę kto i czym podjedzie pod dom więc wg mnie 8 cm to (minimum) + oczywiście dobra podbudowa. Ale nie w tym rzecz. Proszę jak możecie doradźcie którą kostkę wybrać. Zastawaniem się pomiędzy firmą Globet (S.Sącz) a firmą Marbet (Brzostek). Jeśli ktoś ma jakieś opinie lub sugestie proszę o wypowiedzi (może być na priv) Pozdrawiam!
 3. Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi!!! hmm... więc co tu zrobić...na obecną chwilę nie znam daty finalizacji skupu tych działek przez gminę, ale podobno na dniach jakiś fachowiec ma przyjechać do gminy i ma myśleć nad inwestycją ... 1. w pierwszej kolejności gdy już wszystko będzie zmierzało do wykupu działek "sąsiednich" przez gminę w związku z wszczęciem postępowania odnośnie inwestycji to będę negocjował o zamianę działek. Na razie dostałem tylko sugestie czy chce sprzedać pole. (mam działkę o pow. mniej niż 0,40 fiz i taką by oczekiwał od gminy). Tylko czy przy takiej wymianie czekają mnie jakieś koszty. Czy skorą ja dzierżawie to gdybym dostał notarialne upoważnienie od właściciela to mógłbym dokonać zamiany działek z gminą przed notariuszem? 2. czy skoro i tak mam przypuszczalnie stracić tą działkę rolną /klasa 3 b i 4 b - 0,40 fiz / -to może złożyć o odrolnienie działki? czy jest sens? ile mógłbym "orientacyjnie" zyskać więcej na takiej działce którą bym przerobił na budowlaną? (która jak wspomniałem bezpośrednio przylega do działek budowlanych) by następnie ją odsprzedać gminie. Jakie musiałbym ponieść koszty w sytuacji gdybym np. odrolnił działkę na darmo (tj. gmina by zrezygnowała z inwestycji), a ja pomimo odrolnienia działki nie rozpoczął bym żadnej inwestycji? -czy podział działki na 2 części zmieni moją sytuacje? 3. czy gmina może nie zaoferować mi działki na zamianę. tylko załatwić wywłaszczenie rekompensując mi stratę działki po cenie narzuconej z wartości określonej przez rzeczoznawce wynajętego przez gminę? jak ma się do tego fakt iż w związku ze stratą działki stracę również ubezpieczenie w krus (dobrowolne)? z góry dzięki za pomoc!
 4. witam! działka - klasa 3 b i 4 b Dodam że chciałem w przyszłości przekwalifikować ją na budowlaną (ale wiem że to trochę kosztuje). Działka moja jako rolna, bezpośrednio graniczy z działkami sąsiadów jako działkami budowlanymi . moja działka nie posiada dostępu do drogi. Ponadto, czy fakt iż z racji posiadanych gruntów jestem dobrowolnie ubezpieczony w Krus ma tu jakieś znaczenie? Gdybym nie miał tej działki to nie mógłbym już być ubezpieczony.
 5. Witam! Odkopuje temat Sprawa jest następująca: Jestem dzierżawcą działki rolnej (dzierżawa spisana na 10 lat) Gmina zamierza przeprowadzić inwestycję "na cele publiczne" (nie droga) W sumie inwestycja będzie zlokalizowana na iluś tam hektarach. W tym celu w mojej okolicy lokalni włodarze wypytują sąsiadów o sprzedaż działek. Tak się składa, że z tego co widzę to ich plan się chyba zrealizuje, bo poszczególni sąsiedzi skłonni są sprzedać gminie swoje działki. Tak się składa, że działki sąsiadów to działki budowlane, natomiast moja jest działką rolną. Przepisy: ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Art. 112 punkt 3. Wywłaszczenie nieruchomości może być dokonane, jeżeli cele publiczne nie mogą być zrealizowane w inny sposób niż przez pozbawienie albo ograniczenie praw do nieruchomości, a prawa te nie mogą być nabyte w drodze umowy. Art. 114. 1. Wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego, z zastrzeżeniem ust. 2 i ust. 3, należy poprzedzić rokowaniami o nabycie w drodze umowy praw określonych w art. 112 ust. 3, przeprowadzonymi między starostą, wykonującym zadanie z zakresu administracji rządowej, a właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości, a także osobą, której przysługuje do nieruchomości ograniczone prawo rzeczowe. W trakcie prowadzenia rokowań może być zaoferowana nieruchomość zamienna. i tu dylemat: 1. na wstępie dodam że zarówno właściciel jak i ja nie jesteśmy zainteresowani utratą nieruchomości. Ale skoro i tak nie wygramy w tej "machinie władzy" to w trakcie takiego rokowania poprosił bym o nieruchomość zamienną z zasobów gminy. 2. Co mi radzicie: jak rozegrać temat by nie dać się oszukać.? Jak ma się do tego temat, że właściciel mi oddał w dzierżawę pole na 10 lat (nie mogę nim rozporządzać, zmieniać przeznaczenia przedmiotu dzierżawy bez zgody wydzierżawiającego. Nie może również bez zgody wydzierżawiającego oddawać rzeczy osobie trzeciej) Właściciel nie może mieć tej działki, gdyż przeszedł na emeryturę (przez co ja musiałem przyjąć w dzierżawę pole)...? 3. Jak wygląda procedura zamiany działki rolnej na budowlaną? " Odrolnienie działki." Czy jak na tym etapie złoże wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie mojej działki (by ją zmienić na budowlaną) to gmina może mi tą sprawę zablokować? jakieś wskazówki by to sprawnie przeprowadzić i nie dać się omamić biurokracji. Ogólnie proszę napiszcie co i jak bo temat nie jest mi znany
×
×
 • Utwórz nowe...