Skocz do zawartości

kajtek19891

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

kajtek19891's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Granica tuż przy drodze publicznej. Łącznie drogi z kostki będzie kilkadziesiąt metrów. Będzie, będzie i to całkiem sporo. Zagospodarowanie pozwala na zabudowę działki w 30%, reszta to parkingi i plac zielony 2/5 gruntu. Tylko raczej nie będę z tego korzystał (a płacić trzeba!) skoro 20m od mieszkania jest las przez który dochodzi się do plaży [zedytuje to zdanie jak dojdzie dziecko w rodzinie :)] Liczę się z kosztami, ale chcę uniknąć dużych, bezsensownych miesięcznych wydatków kupując np. niedocieplone, niedogrzane mieszkanie. W okolicy ten sam metraż to czynsz z ogrzewaniem około 600zł-700zł. Fajnie jakbym się zamknął w 'bezczynszowych opłatach' w 350-450zł, do tego 300-400zł za ogrzewanie zimą i już itak wyjdzie się super, bo latem opłaty będą niższe i średnia wyjdzie podobnie. Nawet jakby mi przyszło płacić ciut więcej niż za "czynszowe" mieszkanie to trudno, byle była to opłata za coś co ma sens [porządek, bezpieczeństwo] a nie wywalanie pieniędzy w błoto jak np. gorąca podłogówka bo mieszkanie niedocieplone.
  2. Rozumiem, dzięki za rady, na pewno ruszę ten temat z deweloperem. Mam jeszcze sporo do ruszenia przed podpisaniem czegokolwiek, póki co zrobiłem niewiążącą rezerwację i męczę ich od 2 tygodni konkretnymi pytaniami. Pytałem na tyle, że do technicznych pytań dostałem maila i numer bezpośrednio do kierownika budowy bo tak łatwiej i część rzeczy dowiaduje się od niego. Generalnie bardzo dużo kwestii deweloper pozostawia późniejszej wspólnocie i to ona [czyli teoretycznie my] ma o tym zdecydować, m. in o wyborze późniejszej firmy ochroniarskiej, firmie obsługującej części zielonej itd. Całe "osiedle" ma posiadać jedynie 24 lokale (3 budynki po 8 lokali, z czego kilka usługowych), więc jest szansa, że dojdzie się do konsensusu z właścicielami lokali. Nienawidzę tylko odpowiedzi niekonkretnych, typu "takie jest założenie", "jeszcze nie wiemy", ale na szczęście jest ich niedużo i w mniej istotnych dla mnie aspektach. Głównie trapiło mnie to ogrzewanie oraz izolacja termiczna budynku, bo po prostu się na tym nie znam, a nie chcę bekać później przez kolejnych kilka lat. Technicznie nie jestem "nogą", to na czym się orientuję dosyć dobrze robią dobrze i z głową, ale ja tam biorę poprawkę na wszystko a "takie jest założenie" czytam jako "nie, nie zrobimy tego". Lepiej się nie rozczarować. ps. jako ciekawostkę powiem, że ludzie potrafią kupić mieszkanie za kilkaset tys. zł (bliżej miliona niż zera) nie widząc nawet prospektu, pomijając już nieruchomość i przelać znaczną część kwoty po 2 dniach... no ale co jak co, nawet jak będzie niewypał to tych ludzi po prostu stać na to...
  3. Spokojnie, jestem świadomy reszty kosztów Użyłem słowa bezczynszowe raczej jako cytat dewelopera, wiem, że wszystko kosztuje, będzie kosztowało i jestem świadom, że za darmo nie będę tam mieszkał. Interesuje mnie głównie kwestia ogrzewania, bo to będzie na pewno największa część wchodząca w opłaty zimą. Latem dojdzie za to kilka innych składek.
  4. Grubość docieplenia ścian zewnętrznych to 15cm. Tak w mieszkaniu ma być ogrzewanie podłogowe wg. projektu Legalet. Szczerze? Tak boję się, bo co innego budowa domu dla siebie, porządna izolacja, przypilnowanie ekipy budownaleja co innego przez dewelopera. Do tego prawdopodobnie nikt na stałe nie będzie mieszkał nad nami. Sąsiedzi będą jedynie od jednej strony. 3 ściany to praktycznie ściany zewnętrzne. @gawelMieszkanie jest zewnętrzne, prawdopodobnie sąsiedzi będą jedynie z jednej strony obok nas.
  5. Witam serdecznie, Przyszedl ten czas aby stanac przed wyborem mieszkania - planowo póki co tymczasowego, pózniej pod wynajem. Interesuje mnie opinia na temat ogrzewania oraz docieplenia budynku. Mieszkanie o powierzchni 48m2, parterowe, 1m n.p.m. (700m do plazy Morza Baltyckiego). Kazde z mieszkan w inwestycji bedzie bezczynszowe, ogrzewane piecem dwufunkcyjnym (póki co marka i model jeszcze nie zostala wybrana przez dewelopera, dokladne info mam dostac w przyszlym tygodniu), póki co dostalem tylko informacje, ze prawdopodobnie bedzie to piec marki Veissmann. Sciany zewnetrzne grubosci 24cm, docieplone styropianem wg projektu o wspólczynniku 0,040. Grubosc plyty fundamentowej: 20cm twardego styropianu + 25cm plyta zelbetowa - wg. projektu Legalet. Okna trójszybowe spelniajace normy w roku 2020, na profilu Kommerlinga. Scecyfikacje otrzymam jutro. W salonie 3 duze okna balkonowe, w sypialni klasyczne okno. Niestety jest to pierwsza tego typu inwestycja dewelopera stad nie ma mozliwosci dopytania kogokolwiek na temat oplat zwiazanych z ogrzewaniem mieszkania stad zalozenie tematu na forum. Chcialbym przeczytac kilka opini na temat tego rozwiazania, czy jest sens kupowac takie mieszkanie biorac pod uwage jedynie kwestie braku czynszu oraz ogrzewania gazowego? Oczywiscie glównie mam na mysli sezon grzewczy. Bardzo chcialbym uniknac zdziwienia po odebraniu rachunku za gaz. Chcialbym aby w mieszkaniu przy temp. 20-22*C zamknac sie w oplatach do 400 max 500zl/msc w okresie zimowym, pomijajac oczywiscie zimy stulecia. Czy jest to realne? Oczywiscie podlogi beda pokryte materialami dobrze przewodzacymi cieplo (np. plyty kamienne typu granit/marmur). Link do rzutu nieruchomosci - mieszkanie skrajne po lewej stronie: http://ifotos.pl/zobacz/2018-01-2_qnpphxw.jpg Pozdrawiam serdecznie!
×
×
  • Utwórz nowe...