Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

zywiec

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zywiec

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam Kupiłem działkę budowlaną na jednym osiedlu w grudniu 2017. Droga przy działce gminna. Na działce jest "podobno" woda i prąd . Piszę podobno ,ponieważ są na działce co prawda wystające rury wodne (przy działce obok 147/113) oraz skrzynka wyglądająca na elektryczną nie mam żadnych "papierków" na to jak do tej pory. Wiem , wiem popełniłem głupotę nie sprawdzając tego w odpowiednich urzędach, przyznaję się bez bicia :-D Poniżej zdjęcie z "Google Street View" owych rur i skrzynek oraz z Fotka z MPZP na którym widać iż biegnie przez działke 147/112 linia średniego napięcia. Posiadam jedynie akt notarialny i zaświadczenie z urzędu gminy , iż działka jest budowlana , objęta planem MPZP i nie ma ograniczeń (Dostałem przy kupnie u notariusza). Planuję budować się na wiosnę 2019 roku. Mam w ręku akt notarialny, zaświadczenie z gminy że budowlana. Mam również "pobrany" ze strony gminnej Wypis i Wyrys z MPZP. I teraz nie wiem w jakiej kolejności co i jak załatwiać, aby to miało sens. Czy pomógłby mi ktoś nakreślić plan działania w punktach aby to ogarnąć? Coś na zasadzie. Pkt1. Załatw to / kup to Pkt2. Załatw to / kup to Pkt3. Załatw to / kup to tak aby ostatecznie uzyskać pozwolenie na budowe. Odnośnie lini średniego napięcia to Faktycznie nie istnieje( została rozebrana i przeniesiona ) , w zakładzie energetycznym powiedziano mi iź mam geodetę uczulić aby na mapce do celów projektowych to uwzględnił. Czy to aby prawda? Dużo czytałem o jakiś promesach z zakładów energetycznych wodociągowych itd. ale mam taki mętlik że nie wiem czy to dotyczy tej sytuacji Dziękuje z góry i przepraszam za taki długi wpis.
 2. Czyli to co powinienem zrobić to znaleźć "lokalnego architekta", który będzie będzie wykonywał adaptację gotowego projektu i skonsultować przed zakupem gotowego projektu czy spełnia wymogi MPZP? Nie wiem czy to coś pomoże ale jeszcze rysunek z MPZP. (isntniejąca na planie linia średniego napięcia już nie istnieje ). Działka nr 147/113. Dojazd z drogi po prawej tylko (wschód). Widać nieprzekraczalna linie zabudowy.
 3. Witam Przymierzam się do wyboru projektu do naszej działki. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego odnośnie kalenic jest taki zapis: -"układ kalenic – dla nowych budynków usytuowanych we *frontowej części działki przy drogach publicznych, obowiązek utrzymania jednolitego układu kalenic przy zachowaniu połaci dachowej skierowanej do kierunku drogi z tolerancją wynikającą z ukształtowania terenu i szerokości działki mniejszej niż 18 m" oraz odnośnie geometrii dachów - "a) geometria dachów – obowiązek stosowania dachów dwuspadowych lub wielospadowych o symetrycznym nachyleniu głównej połaci dachowej 30º-45º, z możliwością wprowadzenia przyczółków i naczółków dla budynków mieszkalnych, nachylenie połaci dachowej 15º-30º dla budynków garażowych i gospodarczych. Zakaz realizacji obiektów z dachami uskokowymi i asymetrycznymi. Dopuszcza się kontynuację istniejącej formy dachu w przypadku rozbudowy i nadbudowy budynku oraz realizację dachów pulpitowych dla obiektów gospodarczych i garażowych lokalizowanych w granicy działki wyłącznie poza frontową częścią działki" *frontowej części działki – należy przez to rozumieć pas terenu o szerokości 15,0 m mierzony od linii zabudowy w głąb działki budowlanej, od strony dróg publicznych. Czy wobec powyższych zapisów poniższy projekt ("MILFORD DCB60") spełnia wymagania czy też nie? Czy połać dachowa skierowana do kierunku drogi to inaczej "równoległa"? Jednolity układ kalenic , co to oznacza w praktyce? Dziękuje za wszelkie sugestie.
×
×
 • Utwórz nowe...