Skocz do zawartości

MTC

Uczestnik
  • Posty

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez MTC

  1. Dnia 28.08.2009 o 20:58, Super B napisał:

    Czy opłaca się założyć CO w starym domu? Jakich prac to wymaga? Jakie powoduje komplikacje? O ile podraża to inwestycję?

    Założenie instalacji centralnego odkurzania jest zawsze opłacalne, ponieważ jest to po prostu instalacja niezbędna dla osób ceniących sobie wygodę. Koszty wykonania instalacji nie zmieniają faktu, że obecnie jest to instalacja podstawowa, bez której wiele osób nie wyobraża sobie nowoczesnego domu.

       Do wykonania instalacji centralnego odkurzania w starym domu trzeba podchodzić indywidualnie i za każdym razem jest to inwestycja niepodobna do poprzedniej. Niekiedy zadanie udaje się zrealizować prosto, bez uciążliwych prac polegających na kuciu i robieniu bruzd w ścianach, ale sposób prowadzenia instalacji i rozmieszczenie gniazd jest zawsze raczej kompromisem między oczekiwaniami a technicznymi możliwościami realizacji zadania.

       Trudniej jest gdy zakładamy instalację w domu cały czas zamieszkałym, niż w domu w którym przeprowadzany jest remont generalny i nasze prace nie są wówczas uciążliwe dla domowników.

       Jeśli inwestor chciałby aby instalacja była układana w podłodze i będziemy musieli wykuwać całą trasę pod rury PCV, to może spowodować wzrost kosztów robocizny o 100% w stosunku do instalacji montowanej w domu nowo budowanym.

  2. Jak ktoś podał, lepiej odkurzacz kominkowy, tym bardziej że cena atrakcyjna.

    Wygodniej jest wynosić pojemnik z popiołem w którym się zbiera (zwykle jest dość pojemny, starcza na kilka rozpaleń). Separatora/odkurzacza kominkowego używać awaryjnie (nie chce mi się wychodzić, pada deszcz, jest późno) gdyż popiół bardzo szybko zalepia filtr i trzeba go oczyścić. Przydaje się za to do sprzątania kominka, np. by oczyścić szybę od wewnątrz.

  3. Z gwarancją u producentów jest różnie i tu doradzam dokładnie zapoznać się z jej warunkami.

    Najczęściej po dokładnym zapoznaniu, dowiadujemy się, że gwarancja podzielona jest na części i producent daje 10, 15, 25 lat na obudowę, ale na silnik, elektronikę, akcesoria itd daje inny czas gwarancji. 

    Albo warunkiem jest odpłatne serwisowanie i przedłużanie co roku, lub gwarancja obejmuje jedynie koszt naprawy, a nie części.

    Oględnie mówiąc co producent to inne warunki gwarancyjne i nie powinno ona być decydującym powodem zakupu.

    Najlepiej zapytać o to sprzedawcę, który na pewno chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości.

     

  4. Trudno określić moc odkurzacza na podstawie ilości pomieszczeń czy powierzchni domu. Co prawda producenci odkurzaczy często wśród parametrów podają powierzchnię domu, jednak nie jest to parametr decydujący o wyborze odkurzacza.

    By odkurzacz wybrać optymalnie do potrzeb i nie przepłacić, zalecałabym najpierw zrobić projekt instalacji (nasi technicy wykonują taki bezpłatnie, ale to już chyba standard wśród sprzedawców systemu :D)

    Gdy już wiemy jaka jest długość instalacji i punktów ssących, wtedy na podstawie tych parametrów dobieramy odkurzacz o mocy adekwatnej do instalacji.

  5. Dokładnie, jeśli instalacja jest prawidłowo wykonana i szczelna, to rury można powiedzieć czyszczą się same. Podczas sprzątania większe drobinki brudu czyszczą i usuwają z rur te mniejsze, które mogłyby przylgnąć do rur.

    Jeśli jednak ktoś ma wątpliwości, chce się pozbyć ewentualnych mikroskopijnych cząstek, bądź podejrzewa, że coś mogło utknąć w rurze  to może skorzystać z kulek czyszczących. 

    Można je dostać w naszym sklepie internetowym

    https://sklep.mtc.poznan.pl/czyscik-do-rur-tqd.html

  6. Dnia 23.02.2017 o 11:40, Pomocnik napisał:

    Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

    Zastanawiam się nad zainstalowaniem odkurzacza centralnego do domu jednorodzinnego 140 mkw. Mam pytanie, czy uważacie, że taki odkurzacz jest skuteczniejszy od zwykłego? Pytam, bo mamy trzy koty, które wszędzie zostawiają włosy, problem jest zwłaszcza z dywanami, które im służą do ocierania się. Włosy tkwią głęboko w dywanach i odkurzacz tego nie wyciąga, więc teraz zbieram je mokrą ścierką, a to straszna robota. Czy odkurzacz centralny sobie z tym poradzi?

    Odkurzacz centralny to na pewno świetne rozwiązanie gdy w domu są zwierzęta. Zyskujemy dzięki niemu dużą siłę ssania, a uruchamiając go nie rozdmuchujemy włosów jak przy tradycyjnych odkurzaczach. Dodatkowo możemy skorzystać z końcówek do wyczesywania czy też turboszczotek przeznaczonych do zbierania włosia zwierząt W sklepie MTC jest duży wybór końcówek ssących.

    To na co warto zwrócić uwagę użytkując OC w domu ze zwierzętami to regularne czyszczenie szczotki, filtr czy opróżniać pojemnik, ze względu na właściwości sierści.

  7. Systemy typu H-A-H czy Retraflex to duże ułatwienie, wygoda oraz oszczędność przestrzeni. Kiedy potrzeba coś sprzątnąć, to nie musimy biegać po cały wąż, podłączać itd, wystarczy wyjąć go z najbliższego gniazdka i wyjąć tylko tyle ile w danej chwili jest potrzebne. 

    Ja bardzo sobie chwalę również węże rozciągane, takie jak Wally Flex, są bardzo wygodne np. w przedsionkach czy kuchni, by coś szybko wyczyścić.

    W naszym sklepie staramy się proponować jednak różne rozwiązania, w myśl zasady, że każdy ma inne potrzeby.

×
×
  • Utwórz nowe...