Skocz do zawartości

Sdf78

Uczestnik
  • Posty

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Sdf78

  1. Jeżeli chodzi o odpady z blachodachówki to zależy jaka jest konstrukcja dachu.Można dobrać odpowiednią długość i rozplanować dokładnie układanie. Wcale nie musi ich być tak dużo. Co do gontów to są trwałe i szybkie w układaniu. Dachówka jest ciężka i trzeba sprawdzić czy projektant założył możliwość ułożenia dachówki. Coraz więcej osób wybiera gonty i z tego co wiem nie narzekają. Naprawdę ładnie wyglądają na dachu. Osobiście też wybrałbym gonty.
  2. W przedziale cenowym 5 zł to najniższa półka, za robociznę. Znam ludzi, którzy krzyczą sobie nawet 8 zł więc nie trafiłeś źle. Co do farby to zależy jaki tynk się maluje. Osobiście polecam silikonową.
  3. Sdf78

    siding

    Jest to okładzina w postaci paneli. Jeden panel może składać się z 1, 2 lub 3 listew (wysokość). Materiał na panele to przede wszystkim winyl, stal lub aluminium. Mocuje się je do ściany za pośrednictwem stelażu drewnianego lub metalowego. Można je łączyć na ścianie z każdym innym materiałem. Na rynku jest duży wybór co do kolorów czy faktury więc nie powinno być problemu z dobraniem do dachu, parapetów itp. żeby wszystko jakoś pasowało do siebie.
  4. Z podanych wymiarów wychodzi jakieś 1,2 m3 betonu. Jednak zakłada się, że że na wykonanie 1m3 betonu potrzeba 1,015m3 betonu. Zakłada się od razu, przypadkowe utraty, a i dokładnie się nie wyskrobie zawsze z pojemnika czy betoniarki wszystkiego. Więc założyłbym, że potrzeba 1,3m3. Wydaje mi się, że jeżeli ma to być tylko chodnik to można wykonać go z tzw. chudego betonu klasy B-7,5. Na niego potrzeba: cement- ok. 215 kg (na worki 25 kg będzie ok. 8,5 szt.) piasek- ok. 2902 kg woda- ok. 99 l Jeżeli jednak ma to być mocniejszy wyrób dobrze zrobić z betonu klasy B-15. Składniki do wykonania: cement- ok. 363 kg (na worki 25 kg będzie ok. 14,5 szt.) piasek- ok. 778 kg żwir- ok. 1817 kg woda- ok. 218 l W razie pomyłki moich obliczeń lub dla innych, podaje taki schemat do przygotowania 1m3 betonu: B-7,5: cement- 163 kg piasek- 2200 kg woda- 75 l B-15 cement- 275 kg piasek- 590 kg żwir- 1377 kg woda- 165 l POZDRAWIAM!
  5. Sdf78

    uszczelnienie oczka wodnego

    Do uszczelniania oczek wodnych stosuje się naprawdę różne materiały. Ja polecam mate geomatą bentonitową, przeznaczoną głównie do stosowania w ogrodnictwie jako uszczelnienie podłoża gruntowego stawów krajobrazowych, sadzawek ogrodowych. Jest mocna, trwał i łatwa do ułożenia.
  6. Pomysł bardzo w porządku. Najpierw trzeba to ruszyć. Muszą się tylko znaleźć chętni do wpisów w licytacji. Później powinno to jakoś ruszyć bo temat jest dobry.
  7. W przypadku adaptacji starego wiejskiego domku duże znaczenie ma stan techniczny domu. Często problemem jest wilgoć i brak jakiejkolwiek izolacji. Koszty idą na poprawianie lub usuwanie starych błędów czy niedociągnięć. Na pewno trzeba będzie postawić nowy dach od początku i zrobić instalacje CO, hydraulikę i elektrykę. Koszty można porównać niekiedy do budowy od podstaw domu. Mniej jednak trzeba się nałazić po tych wszystkich urzędach, geodetach itp. Papierkowa robota odpada
  8. Sdf78

    róznice w farbach

    System RAL zawiera ok. 1700 kolorów. Każdy ma cyfrowy symbol określający jego pozycję na kole barw systemu. Z kolei system NCS jest naturalnym systemem barw opartym na percepcji ludzkiego oka. Zawiera około 1750 kolorów o symbolach literowo-cyfrowych. W odróżnieniu od RAL jest stale rozszerzany o coraz to nowsze odcienie. Zawsze można kupić farbę w kolorze, którego nie ma w katalogu. Coraz więcej firm proponuje komputerowe mieszanie farb. Trwały kolor zależy od pigmentów jaki się dodaje. RAL i NCS to tylko palety barw.
  9. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie kuchni z jadalnią, ale i odgrodzenie jej np suwanymi lub wachlarzowymi drzwiami. Da to i otwartą przestrzeń, a w razie potrzeby będzie można zasłonić bałagan i zapachy z kuchni. Co do tego zapachu to na rynku są dostępne naprawdę dobre okapy kuchenne, które pochłaniają wszelkie zapachy nawet przy smażeniu frytek nie trzeba ich czuć w całym mieszkaniu, a nawet i w kuchni.
  10. Do powstawania kompostu nie obejdzie się bez powietrza i wody. Nie można jednak przesadzić z nadmierną ilością powietrza, która powinna dostawać się do pryzmy przy regularnym jego przewracaniu, nie wysuszając przy tym całkowicie kompostu. Woda w odpowiedniej ilości sprzyja także rozkładaniu się odpadów. Składniki nie mogę być jednak zbyt suche. Siano czy pióra trzeba namoczyć przed dodaniem. Trzeba również pamiętać, że kompost nie może mieć konsystencji papki.
  11. Na pewno milej i szybciej jest zacząć wiosną. Większość osób wybiera właśnie tą porę roku. Daltego tak trudno znaleźć ludzi do pracy. Jesienią łatwiej znaleźć murarzy, którzy kończą już sezon i z chęcią by jeszcze coś zarobili przed zimą. Jesień to czas pracy dla wykończeniowców i ich w okresie trudniej znaleźć.
  12. Sdf78

    schody

    Schody drewniane faktycznie potrafią wyglądać jak dzieło sztuki. Nie została podana wysokość domu i schodów więc tak tylko powiem jakby ktoś nie wiedział, że schody drewniane wolno wykonywać tylko w budynkach jednorodzinnych nie wyższych niż dwie kondygnacje.
  13. Dobra farba to taka, która w małym stopniu reaguje na warunki atmosferyczne i nie trzeba jej co rusz myć ani od nowa malować. Na tynk mineralny używa się farby akrylowej, silikonowej i silikatowej. Zaś na tynk akrylowy – farby akrylowe i silikonowe. Akrylowe farby są jednak najczęściej stosowane na praktycznie wszystkie rodzaje tynku, posiadają największą gamę kolorów i słabo przepuszczają wilgoć. U siebie mam farbę silikonową i jestem zadowolony. Ten rodzaj farby jest bardziej odporny na kurz i brud bo posiada tzw. zdolność samoczyszczącą. Dłużej zachowuje swój pierwotny kolor. Często w ich składzie występują dodatki zapobiegające rozwojowi porostów, ale o to trzeba się pytać przy zakupie. Jest jednak to droższy wariant od akrylu.
  14. Moim zdaniem najlepiej, żebyś skontaktowała się z producentem fugi jakiej użyłaś. Zazwyczaj mają produkty, którymi można doczyścić takie zabrudzenia. Niektóre środki są silnie żrące, a tak będziesz miała pewność, że z fugami nic Ci się złego nie stanie. Co do tej "mazi" to naprawdę nie mam pojęcia co to może być, ale również powinno się usunąć. Choć może być i tak, że jednokrotne wyczyszczenie nie usunie wszystkiego więc ponowić próbę aż do skutku. Radziłbym też jednak zabezpieczyć po tym wszystkim płytki i fugę, żeby na przyszłość łatwiej się czyściło. Niestety konkretnego produktu nie doradzę.
  15. Trzeba kolego wybrać nowy projekt. Zamiana szkieletu na mur to prawie cała robota od nowa: inne są wymiary elementów, grubość ścian, inny ciężar co nie będzie obojętne dla fundamentów, inne wytrzymałości etc. Nie mówiąc już o prowadzeniu instalacji - całkiem inna bajka! W szkielecie wiadomo, rury i kable biegną tam gdzie ci wygodniej. Zaś w murze to już nie tak proste. Moim zdaniem naprawdę nie warto. Warto jednak zamówić inny projekt domu murowanego. Co do ciepła to zależy od tego jak Ci go postawią. Solidnie zbudowany szkieletowy może się okazać cieplejszy, no i szybciej go można ogrzać.
  16. Jednak najgorszą rzeczą jest oszczędzanie doraźne. Kupując konkretny projekt mamy dołączony do niego kosztorys, który w trakcie realizacji staramy się zmieniać jak najbardziej się da. Zazwyczaj majster (albo ktoś kto już budował dom) podsunie nam jakiś pomysł na tańszy zamiennik jakiegoś materiału. Różnica jest przeważnie niewielka a wymieniając markowy produkt z gwarancją na produkt często niewiadomego pochodzenia bez gwarancji powinniśmy się zastanowić czy watro. Czy może watro zaoszczędzić na metrażu i zapewnić fachowy nadzór budowy. Ja nie zainwestowałam i nie upilnowałem dlatego teraz płace za to. Zła izolacja fundamentów sprawia, że na ściany jest grzyb, którego nie mogę się pozbyć. Nie myślałem, że w fundamentach może wyjść coś nie tam. Co teraz mogę z tym zrobić? Odkopać cały dom? Może coś ze ścianami zrobić?
  17. Przy systemie gospodarczym są mniejsze koszty, ale masz też większą swobodę czasową. Możesz zamawiać ekipy, kiedy masz na nie pieniądze. Tylko większy problem jest w szukaniu ekip, żeby była porządna, a ich hasło przewodnie nie brzmiało „bez rozpracowania butelki nie zaczynać pracy” (wiadomo o co chodzi;)) Najlepsze są ekipy z polecanie, które są już sprawdzone. Niestety nasi najlepsi fachowcy powyjeżdżali,a tym co zostali trzeba dać więcej. Dobrym sposobem szukania ekip jest zajechanie na jakąś budowę i popytanie się o ekipy. Przy okazji możesz sprawdzić na neutralnym gruncie jak robota im idzie i czy dobrze robią.
  18. Zanim się zdecydujecie na zakup działki naprawdę przemyślcie to z tysiąc razy. My nie przemyśleliśmy. Okazyjnie kupiliśmy pół bliźniaka na niewielkiej działce. I choć wjazd mamy nawet od wschodu to ogródek od północy. Jakby tego było mało to od zachodu stoi olbrzymi dom, który zasłania nam te jedyne promienie, dla naszego ogrodu, sypialni i salonu. Jedynie nad ranem przez chwilę od wschodu wkrada się do domu, ale już o 11 do następnego poranka słońce nas nie odwiedza. Ma to ogromny negatywny wpływa na samopoczucie. Szczególnie, gdy patrzymy na piękne ogrody sąsiadów, gdzie słońce cały dzień operuje.
×
×
  • Utwórz nowe...