Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

paulina_piech

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O paulina_piech

 • Ranga
  Początkujący
 1. Wyczytałam gdzieś, że będą mi potrzebne projekty instalacji elektrycznej, CO i kanalizacyjnej. Czy elektryk pracujący głównie przy oświetleniu drogowym może mi taki projekt zrobić? Uprawnienia do zabawy z prądem jakieś miec musi. Znajomy hydraulik położy rury, podlaczy wodę i ścieki, ogrzewanie tez rozprowadzi, ale czy ma takie uprawnienia żeby zaprojektować to wszystko?
 2. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Czy można ta jedną jedyną ścianę ocieplić od środka? Czy urząd może odrzucić mój wniosek tylko z tego powodu, że nie można ocieplić tej ściany? Proszę mi wybaczyć moje może głupie pytania, ale w sprawach budowlanych i prawa budowlanego jestem laikiem. Jeśli chodzi o wejście na posesję sąsiadów z tym nie powinno być problemu. Sasiadka na szczęście nie odziedziczyła wrednych genów po babci.
 3. Podpinam się do pytania. Podobnie jak P. Anna planuję przekształcenie budynku gospodarczego na dom mieszkalny. Z tym, że jedna ściana tego budynku postawiona jest na granicy działek. Budynek wybudowany został co najmniej 30 lat temu i teść stoczył nie małą batalię z sąsiadką, by budynek w ogóle mógł powstać. W końcu udało się uzyskać pozwolenie na budowę z tym że sąsiadka zgodziła się tylko na dach jednospadowy. Czy jest szansa na uzyskanie pozwolenia na przekształcenie tego budynku? Czy moglibyśmy podnieść trochę ściany by w przyszłości można było zrobić piętro i zmienić ten dach na dwuspadowy? Jeśli chodzi o tą ścianę po granicy - nie będzie na niej okien ani drzwi, za ścianą znajduje się ogród sąsiada. Do jakiego urzędu w pierwszej kolejności mam się udać? Przesyłam mapkę z umiejscowieniem budynku z geoportalu.
×
×
 • Utwórz nowe...