Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

rzepek1

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O rzepek1

 • Ranga
  Początkujący
 1. To też załatwione - okazało się, że budowę mogę rozpocząć w odległości 9m od linii energetycznej, więc z tym nie ma żadnego problemu.
 2. Nie ma planu zagospodarowania dla tych działek. Oczywiście, że mało wie, bo w gminie nie byłem sam tylko z pomocą - nie potrafiła odpowiedzieć na większość pytań. Więc od początku, pewnie w niektórych rzeczach się powtórzę, - mapki, wypisy pełne dla wnioskowanej nieruchomości, oryginały mapy ewidencyjnej - to załatwione w PODGiK. - pismo do Zakładu Energetycznego przygotowane i wybieram się, aby określili odległość, w jakiej można stawiać dom od linii wysokiego napięcia, - następny krok do GO-KOMu, i tutaj ponoć po tym wszystkim mam wypełnić Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Tu mam wstępnie umiejscowić swój dom na mapce, opisać jaki ma być itp, itd. - tyle zdołałem się dowiedzieć w urzędzie gminy.
 3. Oczywiście najpierw byłem w urzędzie gminy. Kobieta sprawdziła działki, podała klasy gleb, gruntów - przekazała, gdzie można zacząć się budować (jeżeli zakład energetyczny określi odległości od linii wysokiego napięcia). Nie mam przed sobą tego pisma, ale zapewne to wypis, o którym piszesz. Po powrocie do domu przedstawię konkrety... Ogólnie rzecz biorąc działka, na której chcę się wybudować stoi tuż przy utwardzonej drodze gminnej. Tak jak pisałem, jestem zielony w tym temacie stąd pproszę o wyrozumiałość.
 4. Witam, wraz z żoną mamy w planach budowę domu do 115/120m2 z garażem. Z góry zaznaczam, że nie wiem czy temat założyłem w dobrym dziale, więc jeśli nie to proszę administratora o przesunięcie wątku do odpowiedniego działu ! Od początku: jestem właścicielem działki o powierzchni 55 arów - podzielona jest ona na dwie mniejsze działki o pojemnościach kolejno: 30 arów oraz 25 arów. Pierwsza działeczka znajduje się tuż przy drodze gminnej utwardzonej, centralnie nad działką (na jej początku) przebiega linia wysokiego napięcia o mocy 110kV. Podstawy załatwiłem - wybrałem mapki, oświadczenie w urzędzie gminy, teraz z kolei pragnę się dowiedzieć w jakiej odległości od rzutu pionowego tej linii wysokiego napięcia możemy się budować. Rozumiem, że pismo muszę wysłać do PGE lub też zanieść osobiście, co zdecydowanie przyspieszy odpowiednie kroki. Moje pytania są następujące: - czy ktoś jest w stanie pomóc mi sformułować odpowiednie pismo do zakładu energetycznego ? Sam coś wyskrobałem, jednak wiem, że nie jest to aż tak profesjonalnie, jak bym sobie tego życzył, - druga sprawa: czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jakie muszę podjąć następne kroki ? Jesteśmy młodym małżeństwem i nie do końca jestem rozeznany z budową domu. Każda pomoc mi się przyda, więc prosiłbym o przybliżenie następnych kroków. Zdaję sobie sprawę z tego, że załatwianie wszystkich pozwoleń jest czasochłonne, ale jestem gotów nawet na załatwianie wszystkiego do końca tego roku, aby budowę rozpocząć dopiero na wiosnę. Proszę o konkretne podpowiedzi, aby nakierować mnie i pomóc mi w kolejnych krokach ! Z góry bardzo dziękuję !
×
×
 • Utwórz nowe...