Skocz do zawartości

martor

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez martor

  1. Żeby uzyskać taki efekt można tez zakupić płyty betonowe i je przykleić. Są to prawdziwe wzmacniane materiały. 

    Natomiast stosując je (lub farby czy tynki udające beton) trzeba dobrze dobrać wystrój wnętrza, aby je trochę "ocieplić". 

    Jednak ja osobiście wolę płytki ceglane. U siebie zamontowałem szare płytki, które mimo wszystko nie tworzą wrażenia, że wnętrze jest zimne i surowe (fotki jeszcze przed wykończeniem, więc ściana jest pusta). Cegła (prawdziwa - u mnie są to ścinane lica z cegieł ceramicznych), zawsze da jednak efekt bardziej "domowy".

    3Xbetoarch3.jpg

    IMG_8153.JPG

    IMG_8157.JPG

  2. Jesli dach dwuspadowy  to jeszcze kwestia jaka dachówka zostanie użyta. Jeśli jakaś płaska montowana z przesunięciem, to trzeba liczyć dodatkowo dachówki połówkowe i elementy szczytowe, lub dachówki skrajne, co mocno podniesie koszt. Można też wykonać obróbki szczytów z blachy.  Następnie kwestia samego materiału.. czy wybierze się ten za 30zł za m2 czy ten za 90zł.  Pozostaje jeszcze kwestia czy dach będzie miał pełne deskowanie,  papę, czy może membranę dachową. WYkonastwo też ma widełki cenowe. Także dach może wyjść 25k zł, albo 95k zł. 

  3. Tylko to nie do końca tak wygląda Bajbaga. Proponuję się zapoznać z certyfikatem górskim. TO że każda dachówka spełnia normę PN-EN to wiadomo.  

    Certyfikat górski mają dachówki  mające nasiąkliwość  poniżej 4,5%. Nie tylko dachówki Imerysa mają ten certyfikat, również Creaton (ale ten prawdziwy Niemiecki, a nie Polski czy Węgierski), czy Meyer Holsen . A akurat Polska glina jest dość marnej jakości,  jeśli by chcieć ją stosować bez żadnych ulepszaczy na bazie silikonów lub po prostu nakładanych na wierzchnie warstwy szkliwień.

    Reasumując. Nie nie każda dopuszczona do obrotu dachówka w Polsce jest "górska".

  4. Dnia 4.10.2016 o 17:28, mhtyl napisał:


    \Nie podniecaj się, że 50 lat bo Creaton podaje że na warunkach określonych w warunkach gwarancji udzielamy DO 50 LAT a twarde stwierdzenie- 50 lat(tak jak ty to napisałeś że gwarancja 50 lat) a - do 50 lat, jest chyba znaczna różnica.

    Poza tym, aby gwarancja była na 50 lat, po kilku latach (bodajże 5) trzeba się zarejestrować na stronie Creatona i wprowadzić numery gwarancji. I wtedy ona ulega przedłużeniu, co pewnie dzieje się w niewielkiej ilości przypadków.

     

×
×
  • Utwórz nowe...