Skocz do zawartości

Kowalski88

Uczestnik
  • Posty

    22
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kowalski88

  1. Ja bym też zażądał wymiany, wielokrotnie demontowane i montowane okucia mogą źle pracować, bo nie ma fabrycznej gwarancji. Nawet jeśli teraz mechanizm działa bez zarzutu bo montażyści go jakoś naprawili, po kolejnych użyciach może się rozregulować i nie gwarantować dobrego zamykania. Inna sprawa jeśli okucie ma modułową budowę, jak stosuje np. Marsel czy Awilux na systemach Schuco, tutaj nie powinno być większych problemów, bo montaż jest intuicyjny, a okucie solidne.
  2. Wracając jeszcze do żaluzji wewnątrzszybowych, mogłyby się sprawdzić nie tylko w biurach, ale też w domach. Są to okna w systemach aluminiowych z zamontowaną już u producenta żaluzją, tzw. okna zespolone. Wbrew pozorom w takich systemach można uzyskać bardzo dobrą ochronę termiczną i akustyczną. Żaluzja jest podnoszona na silnik elektryczny. Ale to dosyć specyficzne rozwiązania i nie ma ich dużo na rynku, widziałem takie w ofercie dwóch firm - bodajże Awilux i Argo.
  3. Beton sam w sobie to zdecydowanie odważne rozwiązanie i warto go umiejętnie łączyć z innymi materiałami, np. dosyć efektownie wygląda w zestawieniu z drewnem, bo dobrze się równoważą. Żeby nie "przedobrzyć", można zastosować taką strukturę na jednej wybranej ścianie.
  4. Wracam do tematu, bo nadal szukam blatu idealnego i nie mogę się zdecydować Granit, marmur czy konglomerat o wyglądzie kamienia mogą się fajnie prezentować, ale jakoś bardziej by mi odpowiadało coś jednolitego kolorystycznie. A co myślicie o blatach ceramicznych - z gresu, terakoty? Ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia? Chodzi głównie o trwałość, odporność na uszkodzenia, zaplamienia...
  5. Niebieskie czy granatowe ramy to dosyć śmiałe wyjście, jednak najbardziej popularne są teraz szarości. Na rynku są okna z PVC-U barwione na szaro w masie, więc nie ma konieczności dodawania nakładek – np. Mittbau czy Marsel na systemach Schüco. Od wewnątrz można nałożyć okleinę w innym kolorze – biały jest uniwersalny i rozjaśnia pomieszczenia, ale do niektórych wnętrz z użyciem naturalnych materiałów bardziej pasują np. powierzchnie drewnopodobne.
  6. Jak to się robi co miesiąc i zostawia czajnik na godzinę, to faktycznie pewnie jest efektywne, bo mniej kamienia zdąży się przez ten czas nagromadzić. Ja po prostu nie mam w sobie tyle dyscypliny i cierpliwości
  7. Z kwaskiem próbowałem, ale nie dało to jakichś spektakularnych rezultatów. A używanie odkamieniacza i octu może i jest skutecznym domowym sposobem, ale uważam to za niepraktyczne i tyle w tym temacie. Moja wypowiedź miała na celu podanie alternatywnego rozwiązania, a nie reklamowanie czegokolwiek.
  8. Podobno dzbanki z filtrami typu Brita dają radę, ale tak z autopsji na twardą wodę skutecznie pomaga filtr odwróconej osmozy. Odkamieniacze to chemia, a i herbaty z octem pić nie myślę. Jak ocet to tylko do marynowanych grzybków
  9. Ja mam w łazience takie szare płytki jak na zdjęciu, ale nie jest to jednolita szarość. Płytki mają drobne prążki i "falującą" strukturę. Taka łazienka bardzo mi pasuje, szczególnie jeśli dodać kilka szklanych dekorów w intensywnej czerwieni. Zamiast tych białych kwiatów z kolekcji położyliśmy dekory z kwiatami piwonii i wyszło oryginalnie Na podłodze położyliśmy białe gresy, które optycznie powiększają pomieszczenie.
  10. Ostatnio coraz więcej firm prześciga się z reklamowaniem okien pasywnych, ale tak jak ktoś wspomniał wcześniej, wyliczenia niekiedy mogą nie odpowiadać rzeczywistości. Sam fakt, że producent podaje ogólny parametr np. U=0,7 wiosny nie czyni. Niektórzy producenci nadal podają współczynnik samej szyby, dlatego trzeba za każdym razem pytać o szczegóły i odpowiednie badania. Pytałem o takie okna u kilku lokalnych producentów i takich informacji udzieliła mi zaledwie jedna czy dwie, bodajże Awilux i Empol. Wiem, że nie wszystkie firmy mają własne laboratoria, ale taka rzetelna informacja powinna być na porządku dziennym.
  11. Racja, takie "betonowe" pomieszczenia wyglądają po prostu ponuro, jeśli jest w nich za ciemno, dlatego najlepiej jeśli w pokoju są duże okna, obowiązkowo bez firan. A może na wieczór taką betonową strukturę podkreślić ciepłym światłem, żeby było widać każdą porowatość? Mogłaby to być np. lampa podłogowa ze stożkiem światła skierowanym do góry. Chyba że ktoś ma inny pomysł...
  12. Jak do domku letniskowego to tylko panele laminowane - taka podłoga nie będzie aż tak często eksploatowana jak w przypadku budynku użytkowanego przez cały rok. Jak się zarysują, można bez żalu wymienić. Jeśli komuś zależy na trwałości, można zainwestować w AC 5, choć bez iluzji - panele to panele, na laminacie zawsze będą widoczne zarysowania. No i pęcznieją pod wpływem wody, ale te ubytki estetyczne w domku letniskowym nie bolą aż tak bardzo jak we własnym domu. No chyba że mówimy o eleganckim domu z drewnianych bali, wtedy warto zachować konsekwencję i położyć podłogi drewniane.
  13. Potwierdzam, to sansewieria gwinejska, mam identyczną u siebie w domu Bardzo niewymagająca roślina.
  14. Planujemy remont domu jednorodzinnego i zatrzymaliśmy się na etapie wyboru okien. Dom to typowa „kostka” z lat ’70 i aż się prosi zastosować jakieś duże okna, nie jesteśmy tylko pewni czy wybrać okna PVC-U z okleiną w kolorze metalicznym, czy może zainwestować więcej pieniędzy w okna aluminiowe? To spory koszt, więc zależy nam na solidnym rozwiązaniu. Na razie zastanawiamy się nad firmą Mitbau z Wrocławia, ktoś o nich słyszał?
  15. Na razie mam w kuchni blat z płyty w srebrnej okleinie, ale zdążył się już rozwarstwić. Szukam czegoś w tym kolorze, ale na pewno nie będzie to znów płyta meblowa. Chcę zainwestować w coś trwalszego, żeby nie wymieniać co kilka lat. Taki ze stali nierdzewnej chyba kosztuje majątek, ale jeśli nie stal to co innego? Ktoś ma jakiś pomysł...?
  16. Zgadzam się, budownictwo pasywne bujnie kwitnie w Niemczech czy w Skandynawii i nas czeka ta sama droga. Na razie rynek okien pasywnych w Polsce nie jest zbyt bogaty, i warto zauważyć – niektóre firmy wciąż jeszcze nie potrafią przeprowadzać tzw. ciepłego montażu. Bez fachowego producenta i wykonawcy na pewno więc nie warto inwestować w pasywne okna. Pozytywny sygnał – jakiś czas temu powstała grupa producentów spełniających rygorystyczne, niemieckie standardy produkcji i montażu okien, gdyby ktoś się chciał decydować na wysoko energooszczędne lub pasywne okna.
  17. Najlepiej udać się osobiście do kilku salonów, dotknąć i porównać jakość, ceny. Kupowanie na podstawie zdjęcia w internecie to ryzyko. Jeśli chodzi o moje doświadczenia - najciekawszą ofertę mebli tapicerowanych mają w Agata Meble. A szafy i kredensy mam z BRW i po czterech latach nic się z nimi nie dzieje, jakościowo całkiem całkiem.
  18. Doradzam wietrzenie, warto pozbyć się dywanów i innych tkanin, które magazynują kurz i pochłaniają zapachy. Fajny efekt dają też kadzidełka - o ile ktoś lubi.
  19. Zgadzam się z Brum, jakieś fajne, proste ramy będą jak najbardziej na miejscu.
  20. Jeśli dom w technologii szkieletowej, to raczej nie od dewelopera. Oszczędzają na materiałach i często nie znają technologii. Lepiej poszukać jakiejś doświadczonej firmy, która się w tym specjalizuje. No bo trzeba wiedzieć, jak i gdzie umieścić wiatroizolację, termoizolację, paroizolację i tu czasem wiedzy brakuje. A już nie wspomnę o tym, jak czasem układają w takich domach elektrykę. Znajomy projektant mówił mi o przypadku prowadzenia nie nadających się do tego przewodów YDY na ścianach zewnętrznych budynku, no bo przecież bruzd nie ma jak zrobić w ścianach a wewnątrz klientom się nie podoba
  21. Ciężko porównywać - drewniany czy murowany - to dwie zupełnie inne technologie i inny standard. Wystarczy pomieszkać choćby tydzień w domu drewnianym, zupełnie inny klimat. Pytanie tylko o ogrzewanie - w tego typu budynkach stosuje się najczęściej elektryczną podłogówkę. Na plus minimalne wzbijanie kurzu, minus - suche powietrze i tendencje do przegrzewania pomieszczeń. Czy ktoś się spotkał z inną sensowną techniką ogrzewania w tego typu budownictwie?
×
×
  • Utwórz nowe...