Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

van1981

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O van1981

 • Ranga
  Początkujący
 1. no i nadzór odesłał mnie do urzędu do wydziału architektury takie odbijanie piłeczki
 2. Znaleźliśmy dziennik budowy który okazał się wspólny dla całego Bliźniaka(jedno pozwolenie na budowę) Teraz nie pozostaje nic jak udać się do nadzoru i zobaczyć co oni wymyślą.
 3. dzięki za rady Do wyrównania jest 150m2, raczej bym to równał metodą by jak najwięcej wypełnić gruzem i np. keramzytem i nie szło by za pewne pięć worków na metr. Ale trzeba liczyć te 150-300 worków co przy cenie gotowych zapraw daje już sporą sumę. Domyślam się że sam cement + piach i woda w odpowiednich proporcjach też zrobiło by robotę i wyszło by taniej. Ale rzeczywiście roboty sporo. Dla porównania orientujecie się ile m3 potrzeba takiego betonu z gruszki by powiedzmy 150m2 zalać na grubość 2-3cm ? Ile by to orientacyjnie kosztowało ? mówię o samym materiale. Sam strop domyślam się że za czasów jak był budowany to miał być wylany raz wylewką i tyle. Anhydyt tak ale wydaje mi się że bardziej na wylewkę już tą końcową ?
 4. Dziękuję jeszcze raz. Czyli: 1. zaprawa w gotowych proporcjach to np. taka ? : https://www.castorama.pl/produkty/budowa/cementy-i-zaprawy-budowlane/zaprawy-cementowe/wylewki-betonowe/podklad-posadzkowy-diall-25-kg.html czy też zwykła zaprawa murarska : https://www.castorama.pl/produkty/budowa/cementy-i-zaprawy-budowlane/zaprawy-cementowe/murarskie/zaprawa-murarska-diall-25-kg.html Nie będę raczej w betoniarce rozrabiał proporcji bo jeszcze się człowiek pomyli dlatego pytam bo tą część pracy można przy użyciu gotowych zapraw, betoniarki i pracy wykonać samemu. 2. Nie chcę podnosić poziomu podłogi. Akustyka ma tu też drugoplanową rolę więc zastanawiam się czy jest w ogóle sens stosowania styropianu, ten akustyczny swoje kosztuje 3. Wszystko jasne Nadal aktualne pytanie na które jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi w którym etapie rozkładać rury wodne i cw ?
 5. Dziękuję za odpowiedź. Do zrobienia jest 150m2 takich wylewek. Uściślając mam kilka pytań. Płynna zaprawa cementowa to jaka ? czy to np. zaprawa wyrównująca dostępna w marketach budowlanych ? Przy takiej powierzchni chyba lepiej by wychodziło zrobić to z maszyny czyli zamówić gruchę niż robić to z betoniarki? Rozumiem że taka wstępnie wyrównana podłoga musi mieć już poziom żeby na niej układać równo styropian? Jeśli dobrze odszyfrowuję oznaczenia styropianu to chodzi o grubość 30-40mm? Znajduje takie styropiany ale o grubościach 20,30,50mm, 40tki nie znalazłem a była by chyba najlepsza. Wylewka podłogowa to rozumiem z mixokreta. W którym momencie rozprowadza się przewody wodne i CW? Już teraz czy może po wylewce wyrównującej ?
 6. Taki jak na zdjęciach. Mam klasyczny strop z lat 80-tych czyli stalowe belki, między nimi cegła czyli jeśli się nie mylę strop kleina. Na poziomie 0 wiadomo będzie robione od samego początku bo tam na razie jest tylko ziemia. Na piętrach jednak jak na załączonym obrazku, gruz, piach, śmieci, brud. Trzeba to wszystko uprzątnąć ? czy też to wszystko da się wyrównać np. posypką? Nie zależy mi mocno na izolacji cieplnej bo wszystkie kondygnacje będą ogrzewane, bardziej na izolacji akustycznej. Podłogówki nie będzie nigdzie chyba że w jednej łazience. Czy kłaść więc styropian ? Rury wodne i CW będą iść w posadzce. Jaką wylewkę zastosować ? Myślę o półmokrej z mixokreta albo z gruchy.
 7. No dobrze jestem właścicielem. W aktach słabo się posługuję ale to w miarę postępów pewnie będę na bieżąco się zaznajamiał z przepisami i też pytał. Z dokumentacji którą mam: - inwentaryzacja - orzeczenie techniczne zatwierdzone przez odpowiednią osobę - projekt oryginalny narysowany na kartkach - pozwolenie na budowę z 1986 - zgłoszenie zakończenia budowy dla bliźniaka obok z 1990r(oba bliźniaki były budowane w tym samym czasie) -projekt i różne papiery na wykonany przykanalik na działce - nadanie numeru adresowego -protokół kontroli stanu przewodów kominowych -umowę na przyłącze energetyczne -stary kosztorys - pismo dotyczące przyłącza wody miejskiej znajdującej się przy budynku -mapa sytuacyjna nieruchomości -projekt zastępczy ale to bardziej w formie ciekawostki Postaram się wpisywać jak idą postępy ale będę też pewnie dużooooooooooo pytał Liczę więc na wyrozumiałość.
 8. Z tego co też doczytałem to obowiązuj tu przepisy prawa budowlanego i ustawy z 1974r bo dom był wybudowany przed 1994 a po drugie bliżniak obok który był robiony jednym projektem stoi i już od dawna jest zamieszkały. Ktoś był by w stanie wskazać jak bardzo te przepisy różnią się od tych obecnych ? Wydaje mi się że tamte były lepsze w sensie jest mniej papierów.
 9. Witam Chciałbym spytać jamaha i DAM78 jak skończyły się ich sprawy. Mam podobną sytuację. Dom jest wybudowany. Stan surowy zamknięty. Pozwolenia na budowę z roku 1986, w urzędzie niestety nie ma żadnych dokumentów. Dom wybudowany był przed 1994r. Dziennika budowy nie ma, nie ma kierownika budowy, nawet jak w dokumentach znajdę kto nim był to pewnie już nie żyje. Jest oryginalny projekt i drugi późniejszy zastępczy który mi jednak nie odpowiada(przerabia dom na dwulokalowy) Zrobiona inwentaryzacja i orzeczenie techniczne rok temu. Budowa nigdy się nie zakończyła, nigdy też dom nie był oddany do użytku ani zamieszkany. Chcę ten dom kupić. Rozmowy są już dość zaawansowane ale jeszcze właścicielem nie jestem i nie trzyma mnie żadna umowa wstępna itp. Da się ten dom doprowadzić do stanu prawnego by tam zamieszkać ? Z tego co poczytałem to pierwsze co powinienem zrobić to udać się do nadzoru i wyłożyć im sprawę ?
×
×
 • Utwórz nowe...