
luda82
Uczestnik-
Posty
13 -
Dołączył
-
Ostatnio
Reputacja
0 NeutralnyO luda82
-
Ranga
Początkujący
-
Myślę, że jeżeli będę chciał dołożyć izolacji na pewno nikt nie będzie miał nic przeciwko. na tą chwilę wykonana jest podmurówka.
-
Profesjonalne OZC wykonam dopiero jak już na 100% będę pewien jaka będzie izolacja ścian i dachu. Na tą chwilę muszę wiedzieć czy stawiać komin do kotła gazowego kondensacyjnego czy też sobie odpuścić. Większość sprzedawców pomp ciepła podaje, że inwestycja w PC zwraca się mniej więcej po 5 - 7 latach. Niektórzy mówią, że jeżeli w drodze przy działce jest gaz to w PC lepiej nie inwestować.
-
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/23u8
-
Profesjonalne OZC zrobimy później. Narazie orientuję się w temacie dlatego wybaczcie proszę jeśli zadaję głupie pytania. Na tą chwilę zbieram oferty aby wybrać pomiędzy gazem a PC. Większość dostawców przyjmuje 50 W/m2 i tego się trzymam.
-
Jaka będzie różnica tłumacząc na chłopski prosty rozum pomiędzy: http://www.atlantic-polska.pl/pompa-ciepla/extensa-duo/ a NIBE SPLIT AMS10 + NIBE ACVM 270 pomijając oczywiście cenę zakupu oraz wielkość zbiornika wody. Czy dołożenie 5 tyś złotych jest w tym przypadku uzasadnione. http://kalkulator-pomp-ciepla.biawar.com.pl/ ten kalkulator można uznać za wiarygodny?
-
u niech tzn. w firmie Viessmann?
-
Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza, a według mnie 1 miesiąc pracy grzałki może znacznie podwyższyć rachunki za prąd a na przychylność aury nie maco stawiać. W grzałki wolę nie inwestować. Rozważam jeszcze instalację gazową z piecem kondensacyjnym. Według oferty jednej z firm z mojego regionu różnica w kosztach instalacji pomiędzy (pc + instalacja) i (gaz + komin + przyłącze gazu + instalacja) oscyluje w granicach 10 tyś. Tylko po jakim czasie zainwestowane 10 tys w PC wrócą do mojej kieszeni. Firma brała pod uwagę PC Atlantic Extensa + Duo, sama pompa (kpl.) w granicach 21 tys netto. Ja
-
Jaką PC polecacie dla moich potrzeb? Jeśli można to podajcie od razu przybliżone koszty.
-
Zalety PC bez inwerterów wychwalał ktoś, kto sprzedaje pompy jednego z bardziej renomowanych producentów pomp z inwerterami o modulowanej mocy pracy sprężarki. Z tego co czytam minusem instalacji bez zbiornika buforowego może być zbyt częste załączanie się pompy w początkowym i końcowym okresie grzewczym, co może znacznie skrócić żywotności sprężarki. Jeśli chodzi o zużycie prądu przez PC to nie powinno mieć większego znaczenia.
-
Pompa jest nowa. Obudowa zafoliowana. Trochę dziwna historia z tą pompą, ponieważ niby przyjechała na budowę i okazało się, że nie ma przyłącza trójfazowego. Ze względu na to, że we Francji jest dużo papierologii z nowym przyłączem klient pojechał do sklepu po nową 1 fazową, a tą sprzedał znajomemu w ramach jakiś rozliczeń. Nie do końca w to wierzę ale już mniejsza o to. Dzisiaj pojadę obadać dokładnie zasobnik. Zastanawia mnie jeszcze to, ile zbiornik buforowy pozwoli zaoszczędzić na zużyciu prądu przez PC. Jeśli tak czy jest to ekonomicznie uzasadnione
-
pompa + zasobnik 300L - 12tys zł Zbiornik buforowy będzie tutaj niezbędny. Zaproponowano mi zbiornik buforowy o pojemności 500L - cena ok 4 tys zł. Z tego co wiem pompa ta nie posiada żadnych inwerterów, które są bardzo awaryjne oraz nie ma modulacji mocy pracy sprężarki. Z tego co wiem tego typu pompy są dużo mniej awaryjne od nowoczesnych pomp ciepła. Coś więcej to pompie NOT0039, notice RM CAREL rev L.pdf
-
Jaka jest całkowita cena takiej instalacji.
-
Witam Chciałbym się dowiedzieć jakie są skutki montażu zbyt dużej pompy ciepła w domu jednorodzinnym. Wiem, że najlepiej byłoby kupić dopasowaną pompę ale ten wariant już mam opanowany. Mogę kupić w atrakcyjnej cenie pompę od francuskiego znajomego dlatego nurtuje mnie ten temat. Myślę tutaj o instalacji pompy ciepła powietrze woda francuskiej firmy SDEEC o mocy 21kw do domku jednorodzinnego o powierzchni 136 m2: - Izolacja ściany styropian 20 cm. - ściany z bloczków YTONG PP4 gr. 24cm, - izolacja dachu - Thermano gr.5cm nakrokwiowo + wełna między krokwie ok.