Skocz do zawartości

Witam

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Witam

  1. Ja polecam takie rośliny jak : Cis,grab,buk,leszczyna,dzika róża ,bukszpan,dereń,jaśmin,lilak itp.  Żywopłot,który nie wymaga częstego cięcia rośnie powoli,trzeba mieć to na uwadze podczas wyboru roślin. Druga sprawa to korzyści nie tylko dla nas ale dla ptaków i owadów - szkoda,że ten argument jest mało ważny.

  2. 45 minut temu, daggulka napisał:

    Nadal sądzę, że nie każdy pies nadaje się do stałego przebywania na dworze. Mieszkając w domu miałam 3 psy, które w dzień biegały przed domem bo tak lubiły, na noc wracały do domu. Kiedy było bardzo gorąco albo bardzo zimno - nie chciały być na dworze, siedziały w domu. A przecież Fido na przykład ma długą sierść, a mimo to było mu ewidentnie zimno, bo się trząsł. 
     

    Oczywiście,że nie każdy pies nadaje się do stałego przebywania na dworze ( u nas na polu :))  Twoje psy podchodzą pod "kanapowców" i nie miały potrzeby przygotowywania się do zimy  tak jak psy, które cały rok przebywają na dworze/polu.

  3. Dnia 8.01.2017 o 01:14, daggulka napisał:

    Jeśli nie chcesz jej brać do domu, to negocjujmy .... może chociaż w garażu jakieś posłanko? :icon_rolleyes:

    Zobacz jak wygląda podszerstek i tkanka tłuszczowa  u psa,który cały rok przebywa poza domem,a jak wygląda to u typowego kanapowca. Nie sądzę aby w takim futrze  czuł się komfortowo przez 8 godzin, wchodząc z -15 do +20.

    Jeżeli pies jest zdrowy,dostaje wartościową karmę, ma wygodną i ocieploną budę ( z wyściółką ze słomy) to jest naprawdę dobrze :)

     

  4. 1 godzinę temu, zenek napisał:

    Dom ociepla się od zewnątrz - to taka zasada. Naturalnie można ocieplić od wewnątrz, ale nie jest to optymalne z powodów możliwości przenikania pary wodnej z wewnątrz na ścianę - trzeba zastosować wtedy dodatkową izolację parochronną i wentylację - ale i tak jest to ryzykowne .

    optymalne ocieplenie  -to z zewnętrznej strony ściany.

    Dodatkowo ocieplenie wewnątrz zmniejsza powierzchnię użytkową (15 - 25  cm lub więcej wzdłuż ścian zewnętrznych) - a przy powierzchni 70 m2 nie jest to bagatelne.

    Ponieważ jest to dom drewniany - radził bym zainteresować się ociepleniem ze szczeliną wentylacyjną - taka amerykańska metoda - co zapobiega gniciu drewna .

     

    Sposób ocieplenia wymusza strona wizualna domu.Dom ma wyglądać na niezmieniony z wyjątkiem dachu,okien oraz fundamentu.Wentylacja przy ociepleniach jest znana i u nas np: pełne deskowanie dachu przy poddaszach użytkowych.

  5. 6 minut temu, mhtyl napisał:

    W tym przypadku nie widzę uzasadnienia aby dawać membranę.

    Błędem jest klejenie styropianu bezpośrednio do poszycia zewnętrznego.


    Przyklejenie płyty styropianu bezpośrednio do poszycia zewnętrznego powoduje, że para wodna z wnętrza budynku, która może przenikać do płyt poszycia, nie ma ujścia na zewnątrz, gdyż klej i warstwa styropianu mają bardzo słabą paroprzepuszczalność. Największe jednak zagrożenie dla płyt poszycia stanowią styki styropianu ze stolarką okienną i drzwiową oraz przejścia instalacji przez warstwę tynku i styropianu. Tymi miejscami, nie dającymi się w praktyce uszczelnić, woda przedostaje się pod warstwę styropianu pokrytego tynkiem cienkowarstwowym, skąd nie ma możliwości odparować. Gromadząca się pod styropianem wilgoć niszczy poszycie zewnętrzne ścian.
    Mocowanie styropianu na klej - stosowane powszechnie w domach murowanych - nie nadaje się do szkieletowych domów drewnianych. Zalety tynku cienkowarstwowego - trwałość i odporność na działanie wody - stanowią w tym wypadku dodatkowe zagrożenie, gdyż jeszcze bardziej utrudniają wysychanie zawilgoceń spod styropianu.

     

    Linka do reszty info. nie podaje z wiadomych powodów. Kto ciekaw ten i tak znajdzie.

  6. 8 minut temu, mhtyl napisał:

    Jeżeli chodzi o ściany szkieletora to oczywiście masz rację, u nas tez tak się buduje, ale w tym przypadku chodzi o coś innego.

    Czyli nie powinien dawać tej membrany ? jeśli tak to dlaczego ?Pytam,bo w domach szkieletowych też występują ściany boczne lukarny i montowało się membranę .

  7. 23 godziny temu, Brum napisał:

    Rozumiem Twoje podejście i częściowo się z nim zgadzam. Są osoby, które zamykają psa w kojcu ograniczając jego swobodę, ja sobie tego nie wyobrażam. Jak biorę sunię do domu to ona się nudzi i po pewnym czasie chce na zewnątrz. Jest przyzwyczajona do życia na działce, szczekania na wszystko co jest po drugiej stronie ogrodzenia i zamknięcie jej w domu było by teraz dla niej więzieniem. Zwłaszcza gdyby miała zostać sama zamknięta w środku gdy nikogo nie ma. Chyba lepiej jest wtedy psu na zewnątrz. Niestety trudno jest pogodzić jedno z drugim. Dzięki za sugestie, ale nie wezmę jej do środka, już prędzej wezmę drugiego psa.

    Dorzucam jej fotkę :D

     

    IMG_20161120_140755.jpg

    Piękne psisko :)  Wyściel mu budę słomą ( nie sianem,kocami itd.)  i zima mu nie zaszkodzi.

  8. Witam Wszystkich.

    Chciałbym w tym miejscu zapytać o kilka spraw związanych z remontem starego domu. Fundament,dach jest w dobrym stanie,więc przechodzę do konkretów.

    Dom ma powierzchnie około 70 m2.Na wstępie odsłoniłem wszystkie ściany - widać ślady "urzędowania" spuszczela, mszenie (nie wiem czy to prawidłowa nazwa)  zarzucone gliną - glina odpada. Ściany planuje wyczyścić mechanicznie za pomocą szczotek drucianych trzpieniowych, zaaplikować chemie na robactwo,mszenie zakryć czymś twardszym niż glina (czym?) a na koniec wymalować wszystko wapnem i przybić na to siatkę tynkarską ocynkowaną - siatka ma zabezpieczyć wnętrze przed gryzoniami, Po tym wszystkim chciałbym ocieplić dom od wewnątrz i obłożyć ściany deską.Taki jest wstępny plan, piaskowanie,sodowanie itp. nie wchodzi w gre,bo budżet remontowy jest jednak ograniczony.Może ktoś doświadczony podzieli się swoimi spostrzeżeniami ,wtrąci cenne uwagi? Pozdrawiam.

    Zdjęcie przedstawia stan obecny.Listwy pionowe będą zdemontowane.

    DSCN3972.JPG

×
×
  • Utwórz nowe...