Skocz do zawartości

Bartek144

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Bartek144's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dziękuję Pani za odpowiedź. Mam jeszcze takie zapytanie - jak wyglada sprawa wykończenia wnętrza takiego domu. Z tego co się dowiedziałem już na etapie projektu domu trzeba zasygnalizować wykonawcy, gdzie mają byc planowane szafy wiszące, wiszący zbiornik na wodę, kaloryfery itp.. bowiem wynika to z potrzeby wzmocnienia w tych miejscach konstrukcji stalowej - czy to prawda? Jesli tak, to czy w porzyszłości będę mógł zawiesić np: bojler w łazience, w miejscu zupełnie innym niż wstępnie planowałem? Ponieważ jestem z okolic Rzeszowa więc mam jeszcze pytanie czy pani Firma jest w stanie kompleksowo zakonczyć taki dom aby był pod klucz tzn: elwacja wewnętrzna i zewnętrzna, dach, przyłącza elektryczno-wodno-kanalizacyjne?
  2. Mam więc do pana Pytanie jaki rodzaj ogrzewania poleciłby Pan do domku w lekkiej konstrukcji stalowej? Czy warto troszke więcej zainwestować i zakupić płyte wiórowo-cementową większej grubości oraz dodatkowo ocieplić dom z zewnątrz styropianem min. 10 cm? A co sadzi Pan o podpiwniczeniu choć części takiego domu - skoro ma on byc na min. 50 lat warto miec piwnicę choćby na spiżarkę, czy również w tym przypadku nie warto dodatkowo ocieplić podłogi aby straty ciepła były jak najmniejsze. Z tego co słyszałem to domy w lekkiej konstrukcji szybko się nagrzewają ale też i szybko wytracaja ciepło jak więc temu zaradzić?
  3. Witam. Zaciekawiła mnie mnie oferta Pani Firmy zaprezentowana na stronach www. Znalazłem na niej ciekawy projekt domu o nazwie Sylwester w związku z czym mam kilka pytań. Po pierwsze w Państwa materiałach nie ma zadnej wzmianki na temat ogrzewania tego typu domów, a wielu prezentowanych projektach występuje całkowity brak pomieszczeń kotłowniczych. Czy wynika to z tego, że tego rodzju domy ogrzewa energia słoneczna?? W odniesieniu do Sylwestra mam konkretne pytanie - czy dopuszcza sie podpiwniczenie części domu w taki sposób aby można było urzadzić kotłownię na paliwo kopalne (węgiel). Ponadto wiedząc, że ściany budynku składają się z płyty wiórowo-cementowej czy nie istnieje ryzyko ich wyjadania przez gryzonie? Jak wiadomo nawet beton nie stanowi zapory dla głodnej myszy czy też szczura. Jak więc Pani Firma rozwiązała ten problem? Prosze o odpowiedź wyłacznie na forum. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...