Skocz do zawartości

witold4

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

witold4 last won the day on listopada 24 2016

witold4 had the most liked content!

witold4's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

2

Reputacja

  1. Przy okazji: Jeśli chodzi o wytrzymałość ścian fundamentowych na ściskanie, to przy szkieletówce trzeba zachować minimum 7N /mm2
  2. Pewnie, ale niezależnie od tego w której strefie Batman buduje swój dom strefa przemarzania istenieje, nawet jeśli to tylko 80 cm. Jeżeli fundament będzie płycej ? - trudno, dom się od tego nie zawali ale mogą wystąpić lokalne przemarznięcia. Rozumiem że Batman mógł to przeoczyć ale chyba nad przebiegem prac czuwa kierbud? Tak czy siak, zawsze można fundamenty wyciągnąć wyżej, tak żeby zachować strefę przemarzania a wyciągnięte fundamenty obsypać dookoła ziemią. Polecam również przypilnować aby podwalina była zamontowana minimum 150mm powyżej terenu, i była zamontowana na solidnej izolacji przeciwwilgociowej.
  3. Noo gartulacje, wreszcie ruszyło Nie zapomnij o strefie przemarzania gruntu ok 1.4m w dół od poziomu gruntu (w zależności od strefy klimatycznej) Stopa fundamentowa powinna być posadowiona poniżej tej strefy. No chyba że robisz płytę fundamentową ale to troche inna sprawa.
  4. Powodzenia i pamiętaj patrz na ręce A tak przy okazji. Z czego będziesz robił strop/podłogę? Belki drewniane / Belki stropwe 'joisty' / czy może 'I joisty' (popularne BOISE) ?
  5. Jeśli chodzi o skrzyżowania to, to miałem na myśli : A tu przykładowy mój projekt konstrukcji domu szeregowego w szkielecie drewnianym - izometria samego parteru bez podłogi, piętra i ścian szczytowych :
  6. Hej Batman, Przypadkiem trafiłem na Twój blog. Gratuluje chęci budowy domu w szkielecie. Fajna sprawa. Pracuje w szkieletowce juz parę ładnych lat. Nie chce się mądrzyć ale kilkaset domów już zaprojektowałem więc temat nie jest mi obcy. po pierwsze polecam odsunąć ściany przylegające do komina min 50mm. Jest to przestrzen która powinna być wypełniona niepalnym materiałem izolacyjnym. Poza tym zwróć uwagę przy stawianiu ścian na odpowiednie zakotwienie podwaliny i oczepów. Błędy w tym przypadku spowodują brak spójności wszystkich elementów ściany. Ważne aby były wykonane naprzemiennie, tzn. skrzyżowania podwalin nie pokrywały się ze skrzyżowaniami ścian i oczepów, jedno nad drugim. Jeśli chodzi o drzewo, musi być strugane, gładkie a krawędzie zaoblone. Ma to znaczenie przeciwpożarowe. Unikaj miejsc w których jest dużo słupków w ścianie obok siebie. Niektórzy idą na skróty i dają np 3 lub 4 słupki obok siebie żeby wykonać skrzyżowanie z inna ścianą. Nie jest to błąd konstrukcyjny ale powstanie tam niezaizolowany mostek cieplny. W takim przypadku lepiej robić skrzyżowania w literę T. jedyne miejsce gdzie kilka słupków obok siebie jest wymagane i konieczne to miejsce które przenosi obciążenie z wyższego piętra niżej. Np pod belkami, nadprożami itp. Pozdrawiam i życzę powodzenia
×
×
  • Utwórz nowe...