Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

laren0

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O laren0

 • Ranga
  Początkujący
 1. laren0

  Szambo a nieprzekraczajaca linia zabudowy

  Cale moje pytanie pojawiło się po zobaczeniu tego tematu: https://forum.budujemydom.pl/Linia-zabudowy-t6032.html Co by mi pasowało tylko nikt nie napisał w nim o częściach naziemnych.
 2. laren0

  Szambo a nieprzekraczajaca linia zabudowy

  Wiec wylot szamba traktuwac należy jaka część naziemną ( linia zabudowy tej części dotyczu). Punkt 4 rozumie ze minimalne odleglosci może odpowiedni organ jeszcze zmniejszyć. Czy da się coś wymyśleć aby wylot z szamba potraktować jako budowlę podziemną. Bo przecież nic ponaj poziom ziemi nie bedzie wystawać
 3. Witam Czy nieprzekraczajaca linia zabudowy określa że szambo musi znajdować sie na działce za tą linią? Mam działkę szeroką na 14.7m i dlugą na 40. Mam studnie która jest położona około 5 m od prawej granicy działki i 18 m od drogi(dolnej granicy). Wnioskowałem o budowę domu który znajduje sie w granicy lewej na szerokość 10.5m (z prawej granicy zastaje 4.2m) i 6 m oddalony od drogi(dolnej granicy). Szambo architekt wyrysował tak że znajdowało sie 2 m od dolnej granicy (drogi) 5 m od lewej granicy i ok 8 m od prawej granicy tak że od studni było 15m i od okien było 5m. Urzędnik nie zgodził sie na taką lokalizacje szamba ponieważ nieprzekraczająca linia zabudowy od drogi (dolnej granicy) to 5m. I architekt przeniósł szambo z wolą urzędu na tył działki. Tylko jest taki problem że działka patrząc od przodu ma okolo 20 m płaskiego terenu a potem wznosi sie do góry. I przy obecnym pozwoleniu to wiadomo zachowując spadek okolo 10cm na 1m oraz obecnie 16 m odleglości od domu i ponad 80 cm od punktu zero budynku to szambo wychodzi okolo 2.5m poniżej poziomu zero budynku. Wznoszenie terenu jest takie ze w tym miejscu gdzie ma byc szambo jest tak okolo 3 m nad poziomem zero budynku czyli musiałbym zrobić wykop na najmniej 6.5-7 m aby móc umieścić tam zbiornik chodź 10 m3. A rura do wybierania szamba wyszła by około 5.5 m głębokości. Czy ta nieprzekraczalna linia zabudowy tak naprawdę odnosi sie do szamba czy tylko do ścian budynku? I czy 1 usytuowanie szamba było niezgodne z przepisami? Proszę o pomoc bo za niedługo zacznę budowe (zezwolenie już posiadam) a że nie mam piwnic muszę od razu wykonać instalacje sanitarna i wyjść z rurą w odpowiednie miejsce. Jeśli pierwotne miejsce szamba jest zgodne z przepisami to pójdę do urzędu że chcę przenieść w pierwotne miejsce szambo. Czyli wykonać zmiane w projekcie na który mam pozwolenie.
×