Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

asdfgh

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O asdfgh

 • Ranga
  Początkujący
 1. Wpomniana przeze mnie folia musi być pomiędzy styropianem a płytą zewnętrzną. Myślę że pomylił Pan ją z folią paroizolacyjną, która powinna być pomiędzy ścianą a płytą wewnątrz. Zatem w przekroju podanym przez Pana brakuje jakiejś folii. Wiatroizolacyjnej lub paroizolacyjnej. Jej brak z tego co wiem jest dużym błędem. Zatem prosiłbym o wyjaśnienie czy przekrój właśnie tak wygląda czy jednak inaczej.
 2. A jak jest z dociepleniem wewnętrznym? Rozumiem że nie ma go w tej cenie? Jakiej grubości docieplenie zewnętrzne? Czy montujecie folię witroizolacyjną pod docieplenie? Czy pod pojęciem stolarka PCV mam rozumieć, że po Państwa stronie leży koszt okien/drzwi czy tylko montaż. Czyli mam rozumieć że koszt "pod klucz" bez żadnych fajerwerków wykończeniowych wyniesie ok 3500+ za metr kwadratowy.
 3. No po prostu nie moge już wytrzymać ze śmiechu czytając takie bzdety. Proszę zajmijmy się jakimis poważniejszymi sprawami na tym forum, a nie różdżkami i cudownymi proszkami zmieniającymi skałę w złoto. Niedługo założę temat o wpływie laleczek Voo-Doo ukrytych pod fundamentem na mieszkańców. Zrobię nawet badania i dostanę Nobla w dziedzinie głupoty. Fakt faktem temat przyniósł mi sporo radości i śmiechu. Gratulacje.
 4. może nie orientuję się ponieważ na stronie internetowej nie ma nic na ten temat napisanego. a prawdę mówiąc nie mam jakoś ochoty rejestrować się aby spojrzeć na forum. w dodatku Pani tajemniczość na tym forum w zakresie finansów i wykonywanych czynności uniemożliwia mi nawet w najmniejszym stopniu poznanie tej tematyki. proszę w takim razie poraz kolejny o przedstawienie mi tych warunków. nie twierdzę że nie jest to sztuka. stwierdziłem to co Pani raczyła przedstawić czyli to że nie wykonujecie pod klucz, czego wynikiem jest konieczność zawierania umów z innimi firmami. jeśli się mylę w tej kw
 5. itp. i wiele innych rzeczy jak malowania, płyty g/k, docieplenia. Czyli jednym słowem wszystko. Firma postawi Ci konstrukcję bez jakiegokolwiek wykończenia wewnętrznego. Jak dla mnie to strata czasu bo trzeba inne firmy do wykończeń, przyłączy, ogrodzeń itp. itd. Zatem cena obejmuje poskładanie metalowych zapałek i wstawienie okien/drzwi. Fundamenty również należą do Ciebie. Pozdrawiam
 6. Aprobata techniczna to nie to samo co testy wytrzymałości przeciwogniowej na konstrukcji.
 7. drewna struganego nie jedzą . chciałem tylko zauważyć że podane są wartości nieproporcjonalne w czasie. robaki i zwietrzanie to procesy długotrwałe, a jak stal sie stopi to jest "dup" i domu nie ma . czy państwa firma robiła kiedyś testy na wytrzymałość tych konstrukcji? nie tyle pesymista, co człowiek zadowolony z życia i chcący je jeszcze przy sobie utrzymać.
 8. chodziło mi o jakiś zrealizowany przez państwa dom i jego koszt łącznie z fundamentem w stanie surowym zamkniętym. jaka jest różnica między podaniem tej informacji tutaj a prywatnie? ja z pewnością wiem o co pytać i nie nabieram się na reklamy w stylu 100zł/m2, gdzie nie wliczono fundamentów, okien, itp. także jak dla mnie to raczej nie ma znaczenia. jeśli nie wzmocnię całej konsturukcji i będę chciał np. przemeblować mieszkanie i podwieszę ciężkie szafki tam gdzie nie mogę, to czy wasza gwarancja obejmuje uszkodzenia konstrukcji powstałe w ten sposób?
 9. Pani Doroto, a czy nie może pani podać tu szacunkowego kosztu jakiegoś domu, który Państwo zrealizowaliście, z umocnieniem wszystkich ścian, tak aby się nie zapadły po podwieszeniu czegokolwiek? Czy cena podawana przez Państwa zawiera również cenę fundamentu?
 10. Tutaj muszę się zgodzić. Szkieletowy dom drewniany stoi podczas pożaru o wiele dłużej, gdyż nawet spalone powierzchniowo drewno zachowuje swoją sztywność, a czas całkowitego spalenia jest wielokrotnie dłuższy. Do tego w drewnie musi się spalić duża część konstrukcji, aby była ona podatna na odkształcenia i w konsekwencji zawalenie. W domach stalowych nieporównywalnie niebezpieczniejszy jest pożar. Podatność na zgięcie stali podczas pożaru grozi niestety szybszym zawaleniem budynku co zmniejsza czas dla mieszkańców na ucieczkę, a wiadomo, że czas jest najważniejszy. Stal w przeciwieństwie do dr
 11. Jak ktoś ci mówi że taka cena to po prostu oszukuje, kopa za drzwi. Tak na prawdę cena ok 2000 za metr jest bardziej racjonalna i z pewnością uczciwsza. Jak podpiszesz umowę to okaże się że nie są w niej uwzględnione jakieś roboty lub materiały.
×
×
 • Utwórz nowe...