Skocz do zawartości

majkaistefan

Uczestnik
  • Posty

    54
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez majkaistefan

  1. Cytat

    Stefan, z całym szacunkiem ale ta twoja opinia to śmieszna jest, bo piszesz stanowczo że nie polecasz i takie tam a teraz do piątku zbierasz argumenty na nie.
    Czy nie uważasz że to trochę śmieszne?
    Wyprzedzę może trochę fakty, ale bazując na opiniach z netu to tyle jest za co i przeciw i tak naprawdę człowiek czytający takie opinie o produkcie dochodzi do wniosku że jest głupszy po zapoznaniu się z opisem produktu niż przed.

    I dla jasności nie pisze tych słów jako że jestem obrońcą czy sympatykiem w/w firmy.



    Witam!

    Przesadzasz troche.Chodzi wlasnie o to zeby cala sprawe ujac w jak najbardziej jasnym swietle.Musze pare rzeczy jeszcze sam poszukac i przeczytac po to zeby nie bylo jakichs bzdur.Za Twoja rada chce tez zapytac o zdanie prawnika.To wszystko wymaga czasu.

    Pozdrawiam.Stefan.



  2. Cytat

    Bo wiesz, pisząc same pochwały nikt Cie do sadu nie pozwie ale już za oczernianie i stawianie firmy w złym świetle sprawa może skończyć się pozwem.


    Witam!

    Oczywiscie ze masz racje! Wszyscy wiemy ze mrowka moze ugryzc niedzwiedzia ale ten jak pusci chocby baka to juz z mrowka bedzie zle. icon_smile.gif Dlatego zawsze trzeba byc gotowym zaplacic cene.Na tym polega przyzwoitosc.

    Wielu ludzi buduje lub odnawia domy. Nie chce zeby stracili pieniadze.Po co maja isc droga ktora tak sie konczy?

    Ja nie zamierzam w zaden sposob nikogo szkalowac tylko przedstawie obiektywnie (po uszeregowaniu) posiadane materialy.
    Potrwa to jeszcze chwilke.Sadze ze w piatek bedzie gotowe.

    Pozdrawiam.
  3. Cytat

    Ciekawy jestem na jakiej podstawie wyrobiłeś sobie negatywną opinie co do owej firmy?
    Nie minęło nawet 10 dni od zapytania co to za firma a teraz już jej nie polecasz nie argumentujac w żaden sposób. Wiesz, tak może każdy o każdym produkcie napisać, nie bo nie!


    Witam!

    Oczywiscie ze masz racje.Uwazam ze kazda opinie trzeba uzasadnic aby inni uczestnicy mieli jakas mozliwosc wyrobienia sobie wlasnego osadu.
    Mam juz troche materialow i postaram sie udostepnic je na forum.


    Pozdrawiam.Stefan.


  4. Witam!

    Jak w temacie.Wszyscy chcemy miec estetyczne domy.Bardzo waznym elementem jest elewacja zewnetrzna.Dokonujac wyboru bierzemy pod uwage wiele czynnikow takich np jak cena estetyka trudnosc wykonania trwalosc i utrzymanie w nalezytym stanie. Bardzo atrakcyjnie wyglada prz tym siding z Boryszewa szczegolnie (moim zdaniem) w kolorze "Zloty Dab". Jest co prawda dwa razy drozszy od pozostalych ale i wyglad ma znacznie lepszy. Czy ma ktos jakies w tym zakresie doswiadczenia? Czy toto (wyglada dosc delikatnie choc posiada atest ITB) ma prawo odksztalcic sie pod wplywem slonca?


    Pozdrawiam.Stefan.

  5. Cytat

    A wg mnie nie miał racji i sądzę,że jest słabym księgowym icon_smile.gif
    Podstawą jest wybudować taki dom,żeby nie trzeba było nic przykręcać,gasić itp i to jest sposób na ograniczony budżet.
    Elfir dobrze napisała.



    A powyższy cytat świadczy właśnie o tym,że będzie "przykręcanie i gaszenie" bo koszt utrzymania mojego domu jest niższy niż mojego mieszkania M4 52m2 w bloku.

    -wydaje mi sie ze to krotkotrwaly stan przejsciowy.Zakladam ze w ciagu najblizszych lat zostanioe ustanowiona "oplata wyrownawcza"+"podatek od luksusu"+"wyrownanie podatku katastralnego".

    Pozdrawiam.Stefan.
  6. Cytat

    czy budynek wielorodzinny cztero piętrowy może być postawiony z płyty kartonowo gipsowej 12,5 mm, czy musi być ściana nośna z materiału pełnego ???.


    _bogatemu nikt nie zabroni budowac z G/K .. icon_smile.gif Moim zdaniem wybierz lepiej material pelny.Byly co prawda kiedys gipsowe bloczki R/C (jesli dobrze pamietam) z ktorych mozna bylo kilkukondygnacyjne budynki stawiac.

    Ja mam natomiast inny problem.Potrzebuje informacji na temat wykonania scian G/K a w szczegolnosci sposobu osadzania oscieznic drzwi.
    Odwiedzilo mnie ostatnio kilku "fachofcuf" i rece opadly.

    Pozdrawiam.Stefan.
  7. Cytat

    Ogólnie koszty życia w domu nie są tak wysokie jak czasem się wydaje. Płacisz oczywiście za prąd, wodę i gaz, internet itp., ale odchodzi ci czynsz. Ja na przykład rocznie płacę 300 zł opłaty za grunt i tyle. Więc kalkulując życie w domu lub w bloku to w domu bardziej się opłaca, aczkolwiek bywają sytuacje, że musisz coś naprawić np. płot, balkon itd. co generuje dodatkowe koszty.

    -stosujac taka metode obliczen mozna dojsc do ciekawych choc zupelnie nieprawdziwych wnioskow.


    Stefan.
  8. Cytat

    W sumie mamy 4kW za 1200 PLN i finito - jak to pieknie ująłeś bajbaga

    Wiersz 7-11 z zestawienia - cena z 2013 roku

    a w kolejnym przetargu nawet taniej.

    - icon_smile.gif i tu sie z kolega calkowicie zgadzam w kwesti "finito". icon_smile.gif

    Te "wojenne" agregaty sa napedzane dwusuwowymi silnikami na benzyne olowiowa z oliwa.Z kilometra slychac jakby pszczolki w ulu sie roily...A coz dopiero mieszkanie z takim "potworem"? A gdzie do tego "automatyczny wajchowy" do rozruchu przy zaniku napiecia? icon_smile.gif To juz znacznie lepiej pare groszy dolozyc i wspolczesnego KIPORA nabyc z napedem gazowym i pelna automatyka za pare groszy..

    Stefan..
  9. Cytat

    Nie lubię określenia "zwracać się" bo nie wiadomo co do czego i w jakim kontekście.
    Oczywiście budowa domu też mi się "nie zwróci" w stosunku do mieszkania w bloku w jakim mieszkałem przed.
    Ale jak już tak piszemy to moim punktem odniesienia było ogrzewanie prądem jako najtańsze inwestycyjnie i najtańsze pod względem koszt inwestycji/koszt eksploatacji.
    Oczywiście ogrzewania węglem nie brałem pod uwagę ze względów o jakich pisałem wyżej ale i tak był to najdroższy system grzewczy pod kątem kosztu inwestycji/kosztu eksploatacji biorąc pod uwagę prąd,gaz ziemny czy pompę ciepła.
    To były wyliczenia oczywiście zanim zacząłem budowę a i gaz ziemny mam dostępny.
    Zatem moja pompa powietrze-woda,bo gruntowa to bez sens jest totalny jeśli się DZ nie wykona na własną rękę ze względu na nie korzystny stosunek kosztu inwestycji/kosztu eksploatacji, "będzie zwracała się" w stosunku do prądu 7,5 roku bo różnica w inwestycji to 15tys.zł na korzyść prądu a różnica w eksploatacji 2tys.zł rocznie na korzyść pompy ciepła czyli wybrałem droższą inwestycję i tanią eksploatację zamiast tańszej inwestycji a droższej eksploatacji.

    Z drugiej strony jak piszemy się o "zwracaniu się" to tą różnicę roczną w eksploatacji czyli te 2tys.zł jak ktoś jest taki skory do ekonomicznych dywagacji można zainwestować i "zwracanie się" będzie szybsze icon_biggrin.gif

    -podobnie mozna odniesc sie do inwestycji w pompe czy dom.Zainwestowac i na hotel nawet na koncu swiata wystarczy.
    Podobnie z "suchym" podejsciem do cyfr. Eksploatacja domu to tak jak z samochodem.Jednemu pali wiecej a drugiemu mniej.Zawsze zatem trzeba brac pod uwage "widelki".Ani zima zimie ani uzytkownik uzytkownikowi nie rowny.

    Pozdrawiam.Stefan.
  10. Cytat

    jeśli chodzi o gruntówki - to są udokumetowane przypadki, że działają naprawdę długo bezawaryjnie(np wątek na FM:najstarsze działające pompy ciepła)
    Natomiast, jeśli chodzi o PC-PW, to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Są one na tyle krótko na rynku, że tak naprawdę nie wiadomo, jak długo będą one bezawaryjnie pracować. (Chociąż pamiętam Varmepumpsagare przytaczał kiedyś jakieś dane na ten temat, ale były w mało strawnym języku ;))
    Ale nawet jak się coś popsuje, to nie ma problemu ze znalezieniem kogoś kto to naprawi. Inna rzecz, to kwestia ile to będzie kosztować, jakoś ludzie na forum nie piszą że padła im pompa i ile kosztowała naprawa...ja pamiętam jedynie przypadki, że pisali o elektronice(np. padła płyta główna - ale to akurat może być wbrew pozorom kosztowna naprawa)

    -jesli ktos to zrobil to napewno ktos naprawi. Nalezy tylko postawic pytanie czy naprawa oplacalna bedzie.
    Pompy "gruntowe" maja napewno o wiele mniej skomplikowana budowe i stad pewnie w duzej mierze wynika ich trwalosc.Generalnie to juz prawie wszystko wlacznie z elektronika sterujaca jest produkowane w Chinach.Czesto konstrukcja wymusza jedyny sposob naprawy-wymiane calego podzespolu.Czasy "zlotych raczek" to juz historia.Serwis ponad wszystko.
    I wlasnie dlatego warto miec pod reka jakies pewne i sprawdzone rozwiazanie alternatywne.Jesli ktos podczas budowy domu zaplanuje kotlownie to zawsze z tego moze zrobic jakis magazynek czy domowa silownie.Jesli tego miec nie bedzie to moze byc roznie.

    Stefan.
  11. Cytat

    W pierwszym sezonie miałem taryfę G11 i rok za ogrzewanie i cwu te 3300kWh dało 1700zł.
    Nic nie jest wieczne,auto również nie oddaje się na złom jak się popsuje chociaż lodówka chodzi mi już 15 rok i działa dalej a pompa działa na takiej samej zasadzie.

    -tu akurat porownanie nie jest zbyt trafne.Sprawnosc pietnastoletniej lodowki nie jest zbyt imponujaca.Pamietam tez jak chciano mi naliczyc spora sume za ogrzewanie domu cieplem z jeziora..

    Stefan.
  12. Cytat

    Jeśli chodzi o amortyzację,również nie bardzo wiem o co biega ale postaram się wyjaśnić jak ja to widzę.
    Przed budową zakładałem i wyliczylem że dom na ogrzewanie będzie potrzebował ok.5500kWh a na cwu ok.4000kWh czyli w sumie 9000kWh a to liczac wychodzi ok.2700zl rocznie.
    System grzewczy na prąd to kociołek w cenie 2,5-3tys.zl i bojler ok.1tys.zl z montażem wyszedlby ok.5tys.zl i rocznie 3tys.zl eksploatacja. Zatem budżet na pompę był 20tys.zl i za to mam 1tys.zł rocznie za c.o+cwu.
    Czyli różnica w inwestycji to 15tys.zl a w eksploatacji 2tys.zl czyli pompa "amortyzuje się" po 7,5 roku.


    Pisałem,że ja od 3 lat nie serwisuje.
    Do ceny z allegro dolicz ok.2tys.zl montaż i 2tys.zl zasobnik cwu.
    To trwałości nie przykladam dużej uwagi bo na złom na pewno jej nie wyrzuce icon_wink.gif


    Juz jest jasniej ale sporo ciemnych miejsc.Nie moge sie zgodzic z doliczaniem ceny montazu.Kociol czy pompa (montaz) kosztuje tyle samo.Podobnie wymiennik ciepla.Wiem natomiast ze jest malo prawdopodobne aby bylo to az tak trwale i bezobslugowe.Ponadto caly czas zakladamy ze dostepna bedzie "tania taryfa".

    Stefan.
  13. Cytat

    pisałem,że na 3 osoby czyli 4500kWh/3os= 1500kWh/osobę czyli sporo icon_smile.gif

    Koszt pompy ciepła jest podobny jak nie niższy niż system grzewczy na paliwo stałe,kompletny system grzewczy a nie tylko kocioł,który składa się z:
    -kotła na paliwo stałe z podajnikiem
    -dodatkowego osprzętu koniecznego do kotła
    -komina
    -kotłowni
    Bo bez w/w elementów węgiel czy pellet nie nagrzeje nam domu.
    A koszt pompy zależy od domu i jego obciążenia cieplnego czyli od:
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-a...6218617091.html
    do:
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-t...6210236239.html

    Ja mam tą z niższego linka.

    A z montażem i zasobnikiem wyjdzie to od 20tys.zl do małych i ciepłych domów do 25tys.zl do domów dużych czyli w granicach kompletnego systemu na węgiel z zasobnikiem.

    Koszt od 3 lat wynosi 0zl czyli nie było potrzeby serwisowania i przeglądania bo wszystko hula jak ta lala icon_biggrin.gif

    -jest tu spora niescislosc.Na podanej aukcji jest tylko cena jednostki centralnej ktora trzeba jednak serwisowac.Nie udalo mi sie ustalic jej trwalosci.Moze kolega ma jakies dane?

    Stefan.
  14. Cytat

    Nie rozumiem ;) Nie mam prysznica a kapiemy się w wannie icon_smile.gif
    Po prostu mam powietrzna pompę ciepła która ok.3 razy zmniejsza zużycie energii na potrzeby ogrzewania domu no i na potrzeby cwu.


    Wyjaśniłem powyżej,gdybym grzal prądem i bojlerem byłoby to odpowiednio:
    ogrzewanie 1800kWh*3=5400kWh czyli 1620zł a cwu 1500kWh*3=4500kWh=1350zl rocznie czyli za 12 miesięcy icon_smile.gif

    Te "razy 3" to magiczne literki COP icon_biggrin.gif


    -liczac w te strone to juz trzy razy lepiej ale tez bardzo skromny i niepelny wynik.Nie uwzgledniono osoboglow.Aby to bylo wiarygodne nalezalo by jeszcze podac cene pompy ciepla (nie jest to wcale koszt pomijalny) i kosztow eksploatacji.


    Stefan.
  15. Cytat

    Raz,że jest podstawowy system grzewczy i nie ma sensu ekonomicznego dokładać następnego a dwa że solary i PV oszpecaja dach i ja na przykład za darmo nawet bym nie montowal ich.
    Dlatego nie ma sensu bo w moim przypadku,przy jednym systemie grzewczym do c.o+cwu zużycie energii na cwu latem to ok.110-130kWh co daje 30-40zl miesięcznie na 3 osoby.


    no tak ale przeciez nadwyzke odkupi panstwo i zima mozna to odebrac.

    Stefan.
×
×
  • Utwórz nowe...