Skocz do zawartości

kasmik

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez kasmik

  1. Faktycznie mam bardzo dużo przeszkleń - m.in dwa okna tarasowe 310h x 300 szer i 310h x 200 szer; okna "pokojowe" też do małych nie należą co do wstawienia bufora- mam pomieszczenie gospodarcze 5 metrów kwadratowych, nie powinno być problemów ze zmieszczeniem się tam bufora
  2. wiesz dotacja z UE ma być na 80%, gmina 10% a inwestor tylko 10% - na tyle inwestora czyli mnie to stać
  3. gmina zbierala ostatnio deklaracje na pompy ciepła i solary - oczywiście się zgłosiłam - ale termin reazlizacji może 2018... do tego czasu muszę czymś ogrzewać... dzięki za ten instruktaż, szkoda, że nie ma rysunków (albo ja ich nie widzę, nie czyta mi ich komputer...)
  4. Gdzie znajdę jakieś wskazówki, instruktaż do samodzielnego zrobienia takiego bufora?
  5. no to jeszcze jak mi doradzisz jakiś konkretny, sprawdzony model bufora to jestem gotowa do budowy:)))))
  6. Dziękuję Ci za pomoc:) mam tylko jeszcze jedno "ale" czy taki system ogrzewania buforem ciepła jest na tyle bezpieczny i bezawaryjny, że będziemy mogli spać spokojnie oddaleni o 150 km od domu a tam sobie odpowiednio ustawione wszystko będzie pracowało?
  7. na podłogę planuję 25cm ocieplenia, ściany od zewnątrz 30 cm, dach pianka minimum 20 cm; okna trzyszybowe - mam nadzieję, ze to wystarczy.. zapotrzebowanie na energię wyszło mi 8 kWh a sam kominek upatrzyłam 10kWh z lekkim zapasem... Wodna podłogówka w moim odczuciu odpada - w zimie nie zawsze będziemy tam co tydzień - raczej dom będzie stał czasem miesiąc -dwa pusty.. Wolałabym mieć mozliwość ustawienia z taryfy nocnej ogrzewania które da w dzień jakieś 15 stopni aby się nie wyziębiło a jak przyjedziemy aby szybko nagrzać do np 20 stopni. Podłogówkę wiem, że można spuścić i napełnić glikolem ale to trochę za mocno obsługowe dla mnie... czyli mam mieć (łopatologicznie tłumacząć) zainstalowany w kotłowni wielki bufor z grzałkami, który w nocy grzeje wodę i ją magazynuje - czy to starczy do kaloryferów i użytku wody w łazience i kuchni?
  8. Witam:) jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego, parterowego (92 m kw), niepodpiwniczonego i muszę podjąć decyzję o rodzaju ogrzewania. Dom przez kilka najbliższych lat będzie używany jako weekendowy co trochę komplikuje moją decyzję o wyborze ogrzewania. Na innym forum doradzono mi bufor ciepła oraz piec elektryczny np Kospel. W domu będzie też kominek w salonie. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji o rzeczywistych kosztach za prąd przy takim zestawieniu ogrzewania. Sam bufor ciepła tez chyba nie jest mocno popularny u nas - albo źle szukam albo informacje od faktycznych użytkowników w necie są szczątkowe... będę wdzięczna za wszelkie uwagi dotyczące tego sposobu ogrzewania. PS piec i bufor będą ogrzewały wodę do łazienki/kuchni i kaloryfery w dwóch pokojach, salon, kuchnia i jedna sypialnia powinna mieć wystarczające ciepło od DGP z kominka - taki jest plan ale czy to zadziała??
×
×
  • Utwórz nowe...