Skocz do zawartości

Pawlito76

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

O Pawlito76

  • Urodziny 01.10.1976

Pawlito76's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Masz na myśli oczywiście ogrzewanie wodne a nie elektryczne. Orientujesz się może jak koszty wykonania za metr mają się do zwykłej podłogówki? No i oczywiście o ile droższe będą tynki, bo przecież muszę wtedy dać grubszą warstwę?
  2. Wysokość od posadzki do sufitu na parterze i na piętrze wynosi 270cm ale w salonie na parterze mam okno PSK i jestem ograniczony wysokością mechanizmu prowadzącego, jeżeli chodzi o piętro to mam okno balkonowe ale już rozmawiałem z montażystą o ewentualnym podniesieniu o kilka cm i nie ma problemu. Druga sprawa to schody z parteru na piętro ich wysokość też jest wyliczona na wysokość izolacji, wylewki i wykończenia na 10cm no ale to nie jest chyba większy problem bo te kilka dodatkowych centymetrów można rozbić na kilka schodków. Co do ogrzewania elektrycznego w piwnicy to musiałbym się zdecydować już teraz bo jak już pisałem instalacja jest w trakcie realizacji a pod grzejniki elektryczne muszą być pewnie poprowadzone dodatkowe gniazdka.
  3. Dokładnie takie są grubości ścian. Pisząc piętra miałem na myśli parter i pierwsze piętro ale dzięki za podpowiedź bo faktycznie później może być problem. Co do pompy ciepła to wyceniali mi powietrzną Excelia Tri Duo 14kW z wbudowanym zbiornikiem c.w.u i zbiornikiem buforowym za 33000 plus montaż chyba 1300, ale u nas można się starać o zwrot 30% za pompę z Funduszu Prosument. Specfachura który mi to wyceniał mówił że z grzejnikami w piwnicy nie będzie żadnego problemu jeżeli zamontuję C22. Nie zastanawiałem się nad elektrycznymi a może faktycznie warto. Na docieplenie piwnicy od spodu mam mało miejsca bo jest trochę nisko ale i tak sufit będzie podwieszany więc tam coś się zmieści. Nie mam kompletnie pojęcia jaką wylewkę robić czy zwykłą zbrojoną czy anhydrytową.
  4. Więc tak ściany piwnic wykonane są z bloczków żwirobetonowych grubości 40cm i cegły pełnej 24cm, ściany pięter to cegła szczelinówka i pełna o grubościach 44 i 24cm, stropy to monolityczna płyta żelbetonowa o grubości 14cm. Cały dom będzie jeszcze ocieplany styropianem 15cm(szarym), okna są trzyszybowe. Pompa ciepła to mój pomysł, sugerowałem się późniejszą oszczędnością w kosztach ogrzewania. Jeżeli zamontuję w piwnicy grzejniki elektryczne to pewnie rachunki za prąd mnie zjedzą.
  5. Więc zacznę od początku to stary dom w stanie surowym zadaszonym, który teściowie budowali dla siebie ale nie skończyli. Budowa zatrzymała się w 88 roku i od tego czasu to stało. Zabraliśmy się za to w zeszłym roku zrobiliśmy schody, taras,ściany działowe i zamknęliśmy budowę oknami. Teraz jestem na etapie instalacji elektrycznej i wod-kan. Dom to piwnica, parter i piętro razem 165m. Tak jak wcześniej pisałem na parterze i piętrze mam po 10cm licząc izolację, wylewkę i wykończenie. W projekcie domu jest ogrzewanie gazowe, ale chciałem to zmienić bo przy dofinansowaniu na pompę ciepła różnica wyniesie tylko około 3tyś a to tylko promil przy tych wszystkich kosztach. Co do piwnicy to chciałem tam w przyszłości zrobić jakąś siłownię więc stąd pomysł na ogrzewanie. Kolejna sprawa to podłoga na pierwszym piętrze, teściowie budowali wtedy metodami rzemieślniczyimi i podłoga jest tak nierówna (wyrównywali ją ręcznie) że od samego chodzenia można dostać choroby morskiej. Mam więc pytanie czym to wyrównać? Te 10cm na górze liczone jest w najniższym miejscu.
  6. Witam wszystkich forumowiczów. Mam mały dylemat związany z budową a mianowicie dochodzę powoli do etapu wylewek i pytanie brzmi czy w pomieszczeniach nad ogrzewaną piwnicą (mam w niej zamiar utrzymać temperaturę kilkunastu stopni) wystarczy mi 3cm styropianu w rolce z folią i 6 cm wylewki + 1cm na kafle (taki układ zaproponował instalator). Dom będzie ogrzewany powietrzną pompą ciepła, w piwnicy będą zainstalowane kaloryfery a na pozostałych piętrach wszędzie ma być podłogówka. Niestety budowlańcy zostawili mi tylko 10 cm na kompletną podłogę na piętrach. Jeżeli jakiś inny układ byłby lepszy to proszę o sugestie.
×
×
  • Utwórz nowe...