Skocz do zawartości

Budvar

Uczestnik
  • Posty

    13
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Budvar

  1. Witam serdecznie

    Ile lat maja okna ? Czy może pan załączyć zdjęcia uszkodzeń ?

    Ma pan tak naprawdę dwa wyjścia z tej sytuacji. Po pierwsze próbować domowymi sposobami przykleić okleinę co zapewne pomoże na krótką metę . Po drugie zastanowić się nad wymianą okien na nowsze z lepszymi współczynnikami co będzie miało odzwierciedlenie w mniejszych wydatkach na ogrzewanie.

     

  2. Witam serdecznie.

    W dzisiejszych czasach okna drewniane wykonywane są w technologi która pozwala ze spokojnym sumieniem montować je również w pomieszczeniach gdzie panuje wilgoć.

    Nie polecam jednak montażu okien drewnianych w jednym pomieszczeniu a PCV w innym. Szeroka gama oklein drewnopodobnych i technologia " niewidocznych zgrzewów " sprawia ze okna PCV wyglądają z zewnątrz jak drewniane.

    nowy.png

     

  3. W poniższym wpisie chciałbym poruszyć temat jakie okna wybrać , aby zyskać jak najwięcej oszczędności . Nie jest to wybór prosty , bowiem okna służą nam na min. 20 lat. Tym bardziej , iż okna w ścianie budynku stanowią nie rzadko 40 % powierzchni. Co więcej od 1 stycznia 2017  weszła w życie nowelizacja ustawy, dotyczącej warunków technicznych okien, a konkretniej współczynnika przenikalności cieplnej. 

    Uw, którego dotyczy nowelizacja prawa budowlanego jest wypadkowym współczynnikiem przenikania ciepła dla całego okna. Na jego wysokość mają wpływ parametry poszczególnych elementów: pakietu szybowego (Ug), profili (Uf) oraz rodzaju ramki między szybami. W praktyce parametry izolacyjne stolarki zależą od zastosowanych przez producenta rozwiązań i części składowych okna, m.in. rodzaju wzmocnień, liczby i szerokości komór w profilu, liczby tafli szkła oraz rodzaju ramki dystansowej w pakiecie szybowym.

    Im niższe Uw, tym parametry okna są lepsze. Okno z Uw równym 0,9/m2K ma więc lepsze parametry niż okno z Uw równym 1/m2K.

    Do tej pory górna, dopuszczalna przez prawo budowlane granica współczynnika Uw wyznaczona była na poziomie 1,3/m2K. Z dniem 1 stycznia 2017r maksymalna dopuszczalna wysokość współczynnika będzie równa 1,1/m2K.

    Wydaje się , iż sensownym rozwiązaniem będzie masywny system 88 MM z trzema uszczelkami w standardzie.

    Okno w systemie T-Energy jest idealnym wyborem dla osób szukających oszczędnych rozwiązań - system ten jest dedykowany do pasywnych budynków mieszkalnych i użytkowych.

    System ten umożliwia zastosowanie pakietu 2, 3 lub 4 – szybowego. Posiada również:

    - system 6 komorowy

    -ilość uszczelek w standardzie: 3 (system MD w standardzie)

    Uw* = (dla okna referencyjnego)

    1,00 W/m²K z szybą Ug = 1,0 (pakiet 1-komorowy: 4/16/4 c.r.)

    0,76 W/m²K z szybą Ug = 0,6 (pakiet 2-komorowy: 4/20/4/20/4 c.r.)

    0,63 W/m²K z szybą Ug = 0,4 (pakiet 3-komorowy: 4/12/4/12/4/12/4 c.r.)

    * Wartość Uw uzyskana wg normy DIN EN ISO 10077-2 dla okna o wymiarze referencyjnym: 1230*1480.

    -izolacja akustyczna: 38dB (dla szyby Plth Ultra 8/12Ar/Plx 4/12Ar/VSG SI 44.1 Plth Ultra)

    - możliwość wykonania konstrukcji okna ze słupkiem stałym i ruchomym

    - solidne ścianki PVC o gr. nawet do ok. 2,7mm oraz wewnętrzne stalowe ocynkowane wzmocnienia zapewnią odpowiednią statykę

  4. Cytat

    Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

    Witam, chcę zmienić okna jeszcze przed zimą. Jeden z oferentów zachwalał okna bez ołowiu. Czy to jakiś nowy trend i chwyt reklamowy, czy jakaś nowa technologia?. Jakie są plusy dla mnie czyli potencjalnego klienta.

    Będę wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia.


    Wszelkie informacje uzyska pan na stronie http://www.budvarcentrum.pl/p/okna-bez-olo...-budvar-centrum

    Aktualnie mamy jesienną promocje -45%
  5. Cytat

    Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady
    Czy okno może być zamocowane w ościeżu wraz z listwa transportową? Czy tak, jak producent zaleca z listwą progową? Czy wystarczy okno (147 cm / 200 cm) zamocować w ościeży na samą piankę montażową? Czy kotwy powinny być dodatkowo przykręcone wkrętem w ramę okna po wcześniejszym jej wcięciu w odpowiednie rowki? Czym dodatkowo zabezpiecza się piankę montażową z zewnątrz i wewnątrz?



    Witam serdecznie mam nadzieje że zdjęcia poprawnego montażu okna rozwieją pańskie wątpliwości. Co prawda może on wyglądać inaczej u każdego producenta. Wszystko zależy od systemu techniki montażu dla niego przewidzianej. Oraz od tego kto montuje okna czy jest to profesjonalista czy "kolega"

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  6. Cytat

    Witam, odświeżę temat z premedytacją ponieważ od ostaniego postu na temat systemów przesuwnych minęło już trochę czasu. Prawdopodobnie systemy te zdążyły zyskac na popularności.

    Na początek proponuję zapoznać się z ofertą firmy Budvar Centrum. Kilka rozwiązań w temacie systemów przesuwnych.





    Szanowni państwo nasza firma wprowadziła innowacyjny system przesuwny o nazwie T-Slide. System ten to doskonała termoizolacja i całkowita likwidacja barier uzyskana dzięki zastosowaniu niskiego progu w standardzie oraz autorskiemu systemowi produkcji Titanium Technology.Cicha praca gwarantująca niespotykany komfort użytkowania, nawet wpomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.


    https://www.facebook.com/BudvarCentrumPL/vi...13673712141141/

    https://www.facebook.com/BudvarCentrumPL/vi...10009692507543/
  7. Cytat

    Witam,
    po odbiorze mieszkania od dewelopera (szkoda że nie wcześniej) stwierdziłem liczne uszkodzenia stolarki okiennej. W zasadzie wszystkie ramy okienne (drewniane) są w mniejszym lub większym stopniu uszkodzone (wgniecenia, a nawet odłamania drewna) w miejscach, gdzie zamontowano taki metalowy element dwufunkcyjny (blokada obrotu klamki z podnośnikiem skrzydła); załączam foto.


    Dwa okna zostały przez dewelopera ?naprawione? przez sklejenie rozwarstwionego drewna i uzupełnienie dziur jakąś specjalną masą (woskiem?), więc podczas odbioru nie wyłapałem tych uszkodzeń. Problem jednak wrócił (zwłaszcza że do mieszkania mają dostęp pracownicy dewelopera, którzy usuwają inne usterki, a przy okazji otwierają/zamykają okna, być może je uszkadzając) i zastanawiam się, jaka jest tego przyczyna. Czy jest to kwestia złej regulacji/doboru okuć, czy może złej obsługi okien? Ten metalowy element nie zawsze odskakuje i trzeba bardzo uważać przy zamykaniu okna, żeby nie uszkodzić ramy (te miejsca, które były zalepiane wspomnianą masą, w zasadzie już się zdążyły wykruszyć). Bardzo proszę o radę, co z tym zrobić, bo mam obawy, że zanim się zdążę zacząć prace wykończeniowe w mieszkaniu (stan surowy), okna będą już całkiem zdewastowane, a deweloper co najwyżej znów zalepi te miejsca jakąś masą (gdy wspominam o wymianie stolarki na nową, napotykam na opór, więc ewentualny spór pewnie potrwa). Czy taka naprawa będzie skuteczna? Czy nie spowoduje to rozszczelnienia okien?



    Witam serdecznie rozumiem że jest to skrzydło okienne ? Przyczyn takich uszkodzeń może być wiele i ciężko teraz spekulować kto zawinił ale na moje oko to wada produkcyjna. Szpachlowanie na nic się nie zda, należało by wstawić lamele drewniane położyć na nie nowy lakier. I to było by prawidłowo naprawiona usterka. Proszę spróbować porozumieć się z Deweloperem i ewentualnie złożyć reklamacje u producenta okien. Producenci okien idą zazwyczaj na rękę w takich sprawach.

    http://www.budvarcentrum.pl/produkty/okna-...-budvar-centrum
  8. Panie "Slav" to fakt metod montażu jest wiele i mogą się różnić. Owszem mogę panu i innym użytkownikom opisać krok po kroku jak wygląda prawidłowy montaż stolarki otworowej, zarzucić państwa technicznymi szczegółami.
    Ale zaraz pojawiły by się krytyczne komentarze co do techniki i stosowanej technologii, no cóż ilu fachowców tyle sposobów montażu. Na zdjęciach przez pana zamieszczonych mamy przykład jak nie należy montować okien.
    Drogi panie "Slav" jeśli chce pan mieć poprawnie zamontowane okna należy zawsze zatrudniać do tego wykfalifikowany personel który niestety słono może sobie za to policzyć ale ma pan pewność że będzie to zrobione należycie.
    Zatrudnianie najtańszej ekipy może skutkować tym co widzimy na zamieszczonych przez pana zdjęciach.
  9. Drodzy państwo przy wyborze okien do domu drewnianego należy najpierw określić jakim budżetem finansowym dysponujemy gdyż okna drewniane zazwyczaj są trzykrotnie droższe od PVC. Okna drewniane maja też tę wadę iż co kilka lat należy odnowić powłoki lakiernicze co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Owszem trafiają się na rynku budowlanym firmy które oferują stolarkę okienną w cenach zbliżonych do PVC ale powinno nam to dać do myślenia bo chyba nie chcemy by nasze nowiutkie okna drewniane po roku zaczęły się wypaczać. Teraz słów kilka na temat stolarki okiennej PVC, niektórzy mogą twierdzić iż skoro budujemy dom drewniany to koniecznie musimy zastosować drewno bo jest estetyczne i ładniej się prezentuje. Nie koniecznie drodzy państwo, nasza firma szczyci się produkcja okien PVC nie tylko białych ale również w okleinach drewnopodobnych do złudzenia przypominających strukturę drewna a stosowana przez nas technologia sprawia iż zgrzew jest niewidoczny co jeszcze bardziej cieszy oko. Połączenie tego z innymi zaletami okien PVC pozwala twierdzić ze jest to świetny wybór również do domów drewnianych.
  10. Cytat

    Tak z ciekawości.
    U znajomego ekipa zamontowała okna stosując kotwy tylko po bokach,góra i dół jest na piance i klinach.Dzwoniłem do człowieka,który u mnie ma montować okna(sprzedawca) i potwierdził,że tak też jest dobrze,sugerował aby nie wyciągać klinów tylko je przyciąć ( drewno).
    Nie pokrywa mi się to z tym rysunkiem,pozostawienie drewnianych klinów też mnie nie przekonuje(drewno butwieje).Jak to powinno być zrobione zgodnie ze sztuką?


    Drogi inwestorze montaż okien daleko odbiega od prawidłowego montażu stolarki okiennej. Niestety wielu pseudo fachowców w naszym kraju uważa iż pianka jest lekarstwem na wszystko. Przy planowanej wymianie stolarki okiennej najważniejszy jest dokładny pomiar i profesjonalny montaż wykonany przez wykfalifikowanych montażystów.
    Ze zdjęć wnioskuje iż jest to lokal mieszkalny usytułowany w starej kamienicy prawda ?? Jedyne co można teraz zrobić to wynająć murarza który te olbrzymie przerwy między ościeżem a ścianą zamuruje. Pragnę nadmienić też iż jeśli jest to stara kamienica sufit jest zapewne drewniany jeśli tak sufit podwieszany powinien być zamocowany na specjalnych wieszakach.
×
×
  • Utwórz nowe...