Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Climowool

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Climowool

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, Ocieplając przegrodę dążymy oczywiście do zachowania ciągłości warstwy izolacji. Poniżej prosty "manual" dotyczący ocieplenia podasza. Czynności prowadzące do prawidłowego ocieplenia poddasza: rozpakuj wełny, rozcinając folię opakowaniową nożem wzdłuż boku – zalecamy zastosowanie maty z mineralnej wełny szklanej climowool DF35 o grubości 150 mm;rozwiń matę i odczekaj kilka minut, aż się rozpręży do swoich nominalnych wymiarów – ewentualnie dodatkowo strzepnij, trzymając za jeden z końców maty;zmierz dokładnie rozstaw w świetle pomiędzy krokwiami;odmierz odległość równą rozstawowi krokwi z 2-centymetrowym zapasem, dzięki czemu szczelnie wypełnisz przestrzeń międzykrokwiową;przytnij matę za pomocą noża wzdłuż prostej listwy, np. metalowej łaty;układanie wełny zacznij od dołu krokwi w kierunku kalenicy;zwróć uwagę, aby kolejne elementy wełny szczelnie przylegały do już zamontowanych – dzięki temu zapobiegniesz powstaniu mostków termicznych;jeśli stosowałeś wełnę climowool inną niż DF35, zabezpiecz ją przed wypadnięciem spomiędzy krokwi, podwiązując cienkim drutem stalowym, linką lub sznurkiem;przed mocowaniem drugiej warstwy wełny przygotuj ruszt składający się z wieszaków i biegnących poprzecznie profili typu C – zalecany rozstaw między profilami to około 60 cm;profile przed przymocowaniem wypełnij resztkami wełny – wyeliminuje to powstanie mostków termicznych;ułóż drugą warstwę wełny – zalecamy montaż mineralnej wełny szklanej climowool DF33 o grubości 50 mm; do profili metalowych zamocuj paroizolację, rozwijając ją pasami pionowymi w dół lub pasami poziomymi (jak na rysunku);folię ułóż z przynajmniej 10-centymetrowymi zakładami, a jej połączenia przyklej do rusztu i uszczelnij taśmą dwustronnie klejącą;zwróć szczególną uwagę na szczelne połączenie folii układanej w płaszczyźnie dachu ze ścianką kolankową – zamocuj folię paroizolacyjną do murłaty za pomocą listwy drewnianej lub dodatkowo uszczelnij;ostatnią warstwą wykończenia poddasza są płyty, np. gipsowo-kartonowe, mocowane do profili poprzecznych. Montaż płyt należy wykonać zgodnie z zaleceniami producenta systemu suchej zabudowy. Pozdrawiam
 2. Witam Wełna powinna być montowana na lekki wcisk, aby dokładnie wypełniła przestrzeń między krokwiami – dzięki temu można uniknąć jak największej ilości mostków termicznych. Linką lub drutem zabezpieczamy wełnę przed ewentualnym osunięciem się lub wybrzuszeniem w krokwi. Dodatkowo ułatwia to dalszy montaż np. płyt gipsowo-kartonowych. W przypadku zastosowania mineralnej wełny szklanej climowool DF33 (λ = 0,033 [W/mK]), nie ma potrzeby zabezpieczania materiału dodatkowym olinkowaniem. Produkt ten po rozprężeniu w przegrodzie nie osuwa się i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń.
 3. Witam, Mineralna wełna szklana i mineralna wełna skalna to w pełni ekologiczne produkty na bazie stłuczki szklanej i piasku kwarcowego oraz kamienia. Różnią się między innymi długością włókien i możliwością ich zaburzania. Wełna mineralna skalna jest produkowana z kamienia (bazaltu), przez co ma krótkie i kruche włókna, a możliwość ich zaburzania jest mniejsza. Dlatego też materiał ten jest zdecydowanie delikatniejszy w trakcie montażu i łatwiej go uszkodzić oraz, co za tym idzie, bardziej się kruszy i pyli – w przeciwieństwie do mineralnej wełny szklanej o długim, elastycznym włóknie. Krótkie włókno ma wpływ również na trwałość – materiał, który ulegnie zniszczeniu (np. nadepnięcie), nie nadaje się do montażu. Niemniej jednak obydwie wełny są materiałem budowlanym i zgodnie z przepisami BHP przy montażu należy używać masek, rękawiczek oraz okularów ochronnych, zwiększając komfort pracy.
×
×
 • Utwórz nowe...