Skocz do zawartości

ania_k_d

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

ania_k_d's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Mieszkam w piętrowym domu (6 osób). Aby mieć ciepłą wodę palimy w piecu- co w lecie jest trochę uciążliwe. Gmina realizuje projekt na dofinansowania do kolektorów i pomp ciepła. Zastanawiamy się co wybrać - jesteśmy zieloni w temacie. O ile wiem jak wyglądają i mniej więcej jak działają kolektory, to na temat pomp nie wiem nic. Czy może ktoś podpowiedzieć co lepiej działa, jakie są później koszty ? Bo teraz koszty założenia podobne - 1,5-3 tyś kolektory, pompa trochę mniej. Na spotkaniu informacyjnym było powiedziane że pompa działa w temp. minimum 5 stopni, (na innym, że nawet przy "-" 10). Z tego co już czytałam to może być i tak i tak. Słyszałam opinie, że przy dofinansowaniach są właśnie te gorsze, czy tak jest? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  2. Dziękuję za podpowiedzi. Na początku grudnia złożyłam dokumenty na biuro podawcze starostwa. W wigilię zadzwoniła pani żeby przyjść i złożyć wyjaśnienia bo: - będzie przecięcie linii wodociągowej i rury kanalizacyjnej - jak to będzie zabezpieczone (a przecież wodociąg na głębokości około 1,5 m a kanalizacja 40 cm), - na mapce za małe rysunki i nie może nic odczytać (skoro mapka w takiej skali to wiadomo że i rysunek malutki - jak osadnik ma 3 m szerokości to na mapce przecież tylko 3 mm) Byłam, wyjaśniłam i mam nadzieję że to koniec - i projektant nie był potrzebny, studnia w końcu też jej nie przeszkadza Także jeszcze raz dziękuję za pomoc!
  3. A tak trochę odbiegając od tematu- czytałam ze mają być od stycznia zmiany w przepisach i że trzeba będzie robić próby - od 4 do 24 razy na rok. Wiecie coś na ten temat? http://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci...ciekow-993.html
  4. Spróbuję to wysłać, a potem zobaczymy. mhtyl do gminy najpierw składałam podanie o pozwolenie na wybudowanie oczyszczalni, dopiero z tym idę do starostwa. Na stronie starostwa jest druk zgłoszenia robót - no i jako załączniki że ma byc projekt zagospodarowania terenu jesli jest wymagany A w wyjaśnieniach jest to: WYMAGANE DOKUMENTY: Budowę obiektu budowlanego lub roboty budowlane nie wymagające pozwolenia na budowę można rozpocząć po uprzednim dokonaniu przez inwestora zgłoszenia (druk F-5/AB). W zgłoszeniu należy podać: • Dane identyfikacyjne inwestora (imię i nazwisko lub nazwę instytucji oraz adres) oraz pełnomocnika, jeżeli działa w jego imieniu. • Nazwę i rodzaj obiektu bądź robót budowlanych oraz adres inwestycji i oznaczenie geodezyjne terenu - nazwę obrębu, numer działki. • Przewidywany termin rozpoczęcia budowy obiektu lub wykonania robót budowlanych. Do zgłoszenia należy dołączyć: 1. Opracowanie zawierające: (minimum 1 egzemplarz): • określenie rodzaju, zakresu i sposobu wykonania robót. • odpowiednie szkice i rysunki. • pozwolenia, uzgodnienia, opinie wymagane odrębnymi przepisami, 2. Projekt zagospodarowania terenu wykonany przez uprawnionego projektanta w przypadku: • budowy małej architektury w miejscach publicznych, • przyłączy do budynków - elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych cieplnych i telekomunikacyjnych, • instalacji zbiornikowych na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o pojemności do 7 m3 przeznaczonych do zasilania instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. 3. Oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (druk F-11/AB) 4. W przypadku wniosku składanego przez osobę prawną aktualny odpis Krajowego Rejestru Sądowego lub pełnomocnictwo do reprezentowania osoby prawnej - oryginał lub urzędowo poświadczony odpis. 5. Upoważnienie udzielone osobie pełnomocnika działającego w imieniu inwestora - oryginał lub urzędowo poświadczony odpis. 6. Dowód zapłaty opłaty skarbowej (jeśli jest wymagana). F_5_AB_5.pdf
  5. Dziękuję za odpowiedzi. W starostwie byłam już z miesiąc temu - owszem mam złożyć druk zgłoszenia, oświadczenie o prawie dysponowania nieruchomością. Cały czas była walka z urzędniczką gdyż na działce jest studnia używana do celów gospodarczych. W końcu powiedziała że skoro jest wodociąg to mamy napisać oświadczenie o jej nieużywaniu do picia. Ale teraz właśnie powiedziała że musi być projektant i bez tego nam nie chce przyjąć.
  6. Niestety ale nie będzie tego robiła duża firma, ale facet który kiedyś przy tym pracował i teraz założył swoją działalność. W papierologii nie pomoże, zresztą mówi że nie słyszał aby ktoś z jego klientów musiał mieć projektanta.
  7. Budynek już jest i było szambo. Teraz chcemy zrobić oczyszczalnie - z drugiej strony budynku niż to szambo.
  8. Potrzebuję pomocy. Chcemy wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków. Niestety co chwila napotykamy się na przeszkody ze strony pani urzędniczki Ponieważ oczyszczalnia ma być w innym miejscu niż obecne szambo powiedziała że musimy udać się do projektanta (podała namiary na kogoś ) po projekt przebudowy przyłącza. Niestety wiąże się to z kosztami i czasem. (oczyszczalnia miała być wykonana jeszcze w tym roku) Lecz z tego co wiem nie wszyscy go robią. Moje pytanie jest takie- czy można to zrobić na podstawie art 29a ust. prawo budowlane- czyli budowa przyłączy bez zgloszenia? Jak to załatwić i jaki byłby koszt?
×
×
  • Utwórz nowe...