Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Rector

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Rector

 1. Witam, Najlepiej jest wysłać zapytanie wraz ze skanem projektu na info@rector.pl. Koszt stropu już od 55-60 zł za m2 w zależności od rozpiętości. Wycena wraz z projektem jest darmowa, więc zachęcamy do współpracy. System daje wiele możliwości przenoszenia dużych obciążeń i pokonywania niestandardowych rozpiętości. Dla inwestorów prywatnych najważniejszy jest fakt ze stropy nie klawiszują i nie pękają.
 2. Wszelkie przepusty instalacje powinny być prowadzone przez strop z zachowaniem dylatacji, która ma za zadanie oddzielenie elementów o różnej budowie, przeznaczeniu oraz innych naprężeniach. Zaleca się zachowani ok. 2 cm przestrzeni pomiędzy instalacją a konstrukcją. Przepust uszczelnić można za pomocą pianki montażowej lub wełny, która posiada lepsze parametry akustyczne i nie przenosi drgań w takim stopniu jak to czyni sztywna pianka montażowa.
 3. Witam, Oczywiście jest możliwość ukrycia kanałów wentylacyjnych w przestrzeni pustaków betonowych. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że w razie awarii nie ma dostępu do kanału. Jeżeli chcemy zastosować ten sposób prowadzenia instalacji, należy już na etapie układania stropu zastosować odpowiedni system rur. Ekipa, która będzie wykonywała instalację wentylacji mechanicznej musi pojawić się na budowie znacznie wcześniej tak aby wykryć ewentualne nieszczelności samej instalacji przed zabetonowaniem stropu. Osoby, które wykonały ten sposób prowadzenia kanałów zachęcam do załączenia zdjęć i słowo komentarza na ten temat.
 4. Strop o odpowiedniej masie jest w stanie bardzo dobrze pochłaniać dźwięki powietrzne. Strop RECTOR o masie ok 350 kg/m2 spełnia już parametry akustyczne w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym. Dźwięki uderzeniowe (chodzenie, odbijanie piłką, skakanie) można ograniczyć poprzez zastosowanie odpowiedniej podłogi "pływającej". Styropian akustyczny, maty akustyczne lub inne materiały o podobnym zastosowaniu bardzo dobrze pochłaniają dźwięki uderzeniowe i takie rozwiązania są stosowane we wszystkich rodzajach systemów stropowych.
 5. Witam, Proponuję zastosowanie stropu sprężonego gęstożebrowego. Poniżej film instruktarzowy z montażu. System RECTOR często wybierany jest przez projektantów pod m.in. pod kątem wymiany stropu drewnianego. Największą zaletą systemu jest jego niewielka waga co ma duże znaczenie w kontekście obciążeń istniejących ław fundamentowych, prostota montażu, mała ingerencja w istniejące mury. Jako wypełnienie stosuje się pustak betonowy lub ultralekki panel RECTOLIGHT. W przypadku drugiego rozwiązania waga stropu może wynieść już od 187 kg/m2. Wykonanie bruzd pod belki sprężone Oparcie wieńca na rzędzie obniżonych pustaków przyspiesza montaż i ogranicza ingerencje w mury istniejące. Detal wieńca cofniętego RECTOBETON do rozpiętości 10,0 m RECTOLIGHT do rozpiętości 8,0 m RECTOR_RENOWACJE - film - wymiana stropu RECTOR_RECTOLIGHT - film - montaż RECTOLUGHT
 6. Koszt takiego rozwiązania (dowolność ustawienia ścianek działowych ciężkich np. silikat) w zależności od kilku czynników wyniesie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent ceny stropu. Można wykonać strop niższy z większą ilością belek lub wyższy na układzie pojedynczym. Najczęściej jednak wystarczy zastosować układ podwójny (2 belki, pustak, 2 belki itd.) Tańszym rozwiązaniem jest wzmocnienie stropu pod zaprojektowaną ścianą ponieważ przestrzenie stropowe bez ścianek działowych nie muszą być projektowane na duże obciążenia. Oczywiście zwiększenie masy stropu bezpośrednio przełoży się na poprawę akustyki. Poniżej tabela z wagą stropu w zależności od zastosowanego układu.
 7. Witam, Strop drewniany, ewentualnie wiązary drewniane to jedno z najtańszych rozwiązań w przypadku gdy nie chcemy użytkować poddasza. Jeżeli planujemy pomieszczenia na poddaszu lub bierzemy pod uwagą użytkowania w przyszłości poddasza to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie np. stropu gęstożebrowego sprężonego RECTOR o rozpiętości do 10,0 m. www.rector.pl
 8. Witam, Przy wentylacji mechanicznej najczęściej stosujemy sufity podwieszane, które wymuszają obniżenie sufitu a co za tym idzie wysokości użytkowej pomieszczenia. Na rynku dostępny jest system gęstożebrowy oparty na belkach sprężonych, gdzie wypełnienie z pustaków betonowych zostało zastąpione przez ultralekkie wypełnienie REC|TOLIGHT. Rozpiętośc jaką można uzyskać przy takim wypełnieniu to nawet 8,0 m. Montaż sufitu podwieszanogo za pomocą zawiesi, które przyspieszają montaż i są kompatybilne z popularnymi systemami sufitów podwieszanych. Strop RECTOLIGHT w wersji bez sufitu podwieszanego. Rozwiązanie stosowane w biurach pomieszczeniach technicznych, garażach. Bardzo lekkie i łatwe w obróbce elementy skracają czas montażu stropu o połowę. RECTOR_MONTAŻ BEZPODPOROWY http://www.rector.pl
 9. Witam, Ciekawą alternatywą dla stropów monolitycznych może okazać się strop gęstożebrowy sprężony. Wymaga on o wiele mniej podpór montażowych w stosunku do tradycyjnych stropów gęstożebrowych. Jest również możliwy montaż bezpodporowy nawet do rozpiętości 5,8 m. Poniżej przykłady podpierania stropu gęstożebrowego sprężonego w trakcie montażu: 1. Rozpiętość do 5m 2. Rozpiętość ponad 5m: Rozstaw podpór: 3. Montaż bezpodporowy do rozpiętości 5,8m przy zastosowaniu wzmocnionych belek sprężonych: Dodatkowo załączam filmy z montażu: RECTOR MONTAŻ Z PODPORAMI RECTOR_MONTAŻ BEZPODPOROWY http://www.rector.pl
 10. Witam, W tematyce przesuwania ścian działowych na stropie najważniejsza rolę odgrywa ciężar ściany. O ile w przypadku ścian w lekkim systemie g-k nie stanowi to problemu, to przy cięższych materiałach może pojawi się problem. Przedstawię rozwiązania jakie stosuje się przy stosowaniu ciężkich ścian działowych podczas projektowania stropów sprężonych gęstożebrowych RECTOR w zależności od systemu: RECTOBETON o rozpiętości do 10,0 m (z pustakiem betonowym): 1. Zwiększenie ilości belek pod ścianą działową usytuowaną równolegle do belek. 2. Zastosowanie niższego pustaka pod ścianą i dozbrajając warstwę nadbetonu w celu przeniesienia obciążeń na sąsiednie żebra. 3. Sytuacja jak wyżej, natomiast ciężka ściana usytuowana jest bezpośrednio nad pustakiem. 4. Zastosowanie rzędu obniżonych pustaków wzdłuż ściany - ściana usytuowana w poprzek belek. RECTOLIGHT o rozpiętości do 8,0 m (zamiast ciężkiego pustaka zastosowano ultralekkie wypełnienie z paneli drewnopochodnych) 1. Zwiększenie ilości belek pod ścianą działową usytuowaną równolegle do belek. 2. Zastosowanie niższego panela RECTOLIGHT pod ścianą i dozbrajając warstwę nadbetonu w celu przeniesienia obciążeń na sąsiednie żebra. 3. Sytuacja jak wyżej, natomiast ciężka ściana usytuowana jest bezpośrednio nad panelem RECTOLIGHT. Dodatkowo podczas projektowania można założyć dowolność usytuowania ścian działowych. Takie rozwiązanie stosuje się najczęściej w przypadku budynków wielorodzinnych, gdzie mieszkaniec ma możliwość dowolnej aranżacji mieszkania. W takim przypadki można wybrać jedno z poniższych rozwiązań: 1. Zwiększyć grubość nadbetonu oraz zastosować grubszą siatkę zbrojeniową, która przeniesie obciążenia od ciężkiej ściany na sąsiednie żebra nośne. 2. Zastosować mocniejsze belki sprężone przy tej samej wysokości stropu.2. Zastosować większą ilość belek przy tej samej wysokości stropu - układ podwójny (2 belki, pustak, 2 belki itd.) 3. Zastosować wyższy strop - bardziej wytrzymały. Wysokości stropów zaczynają się już od 16 cm a najwyższe mają 34 cm. Najlepsze rozwiązanie zawsze dobiera nasz projektant. Projekty stropów RECTOR są wykonywane zawsze nieodpłatnie, więc zapraszam Państwa do współpracy.
×
×
 • Utwórz nowe...