Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Rector

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Rector

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam, Najlepiej jest wysłać zapytanie wraz ze skanem projektu na info@rector.pl. Koszt stropu już od 55-60 zł za m2 w zależności od rozpiętości. Wycena wraz z projektem jest darmowa, więc zachęcamy do współpracy. System daje wiele możliwości przenoszenia dużych obciążeń i pokonywania niestandardowych rozpiętości. Dla inwestorów prywatnych najważniejszy jest fakt ze stropy nie klawiszują i nie pękają.
 2. Wszelkie przepusty instalacje powinny być prowadzone przez strop z zachowaniem dylatacji, która ma za zadanie oddzielenie elementów o różnej budowie, przeznaczeniu oraz innych naprężeniach. Zaleca się zachowani ok. 2 cm przestrzeni pomiędzy instalacją a konstrukcją. Przepust uszczelnić można za pomocą pianki montażowej lub wełny, która posiada lepsze parametry akustyczne i nie przenosi drgań w takim stopniu jak to czyni sztywna pianka montażowa.
 3. Witam, Oczywiście jest możliwość ukrycia kanałów wentylacyjnych w przestrzeni pustaków betonowych. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że w razie awarii nie ma dostępu do kanału. Jeżeli chcemy zastosować ten sposób prowadzenia instalacji, należy już na etapie układania stropu zastosować odpowiedni system rur. Ekipa, która będzie wykonywała instalację wentylacji mechanicznej musi pojawić się na budowie znacznie wcześniej tak aby wykryć ewentualne nieszczelności samej instalacji przed zabetonowaniem stropu. Osoby, które wykonały ten sposób prowadzenia kanałów zachęcam do załączenia zdjęć i słowo k
 4. Strop o odpowiedniej masie jest w stanie bardzo dobrze pochłaniać dźwięki powietrzne. Strop RECTOR o masie ok 350 kg/m2 spełnia już parametry akustyczne w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym. Dźwięki uderzeniowe (chodzenie, odbijanie piłką, skakanie) można ograniczyć poprzez zastosowanie odpowiedniej podłogi "pływającej". Styropian akustyczny, maty akustyczne lub inne materiały o podobnym zastosowaniu bardzo dobrze pochłaniają dźwięki uderzeniowe i takie rozwiązania są stosowane we wszystkich rodzajach systemów stropowych.
 5. Witam, Proponuję zastosowanie stropu sprężonego gęstożebrowego. Poniżej film instruktarzowy z montażu. System RECTOR często wybierany jest przez projektantów pod m.in. pod kątem wymiany stropu drewnianego. Największą zaletą systemu jest jego niewielka waga co ma duże znaczenie w kontekście obciążeń istniejących ław fundamentowych, prostota montażu, mała ingerencja w istniejące mury. Jako wypełnienie stosuje się pustak betonowy lub ultralekki panel RECTOLIGHT. W przypadku drugiego rozwiązania waga stropu może wynieść już od 187 kg/m2.
 6. Koszt takiego rozwiązania (dowolność ustawienia ścianek działowych ciężkich np. silikat) w zależności od kilku czynników wyniesie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent ceny stropu. Można wykonać strop niższy z większą ilością belek lub wyższy na układzie pojedynczym. Najczęściej jednak wystarczy zastosować układ podwójny (2 belki, pustak, 2 belki itd.) Tańszym rozwiązaniem jest wzmocnienie stropu pod zaprojektowaną ścianą ponieważ przestrzenie stropowe bez ścianek działowych nie muszą być projektowane na duże obciążenia.
 7. Witam, Strop drewniany, ewentualnie wiązary drewniane to jedno z najtańszych rozwiązań w przypadku gdy nie chcemy użytkować poddasza. Jeżeli planujemy pomieszczenia na poddaszu lub bierzemy pod uwagą użytkowania w przyszłości poddasza to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie np. stropu gęstożebrowego sprężonego RECTOR o rozpiętości do 10,0 m.
 8. Witam, Przy wentylacji mechanicznej najczęściej stosujemy sufity podwieszane, które wymuszają obniżenie sufitu a co za tym idzie wysokości użytkowej pomieszczenia. Na rynku dostępny jest system gęstożebrowy oparty na belkach sprężonych, gdzie wypełnienie z pustaków betonowych zostało zastąpione przez ultralekkie wypełnienie REC|TOLIGHT. Rozpiętośc jaką można uzyskać przy takim wypełnieniu to nawet 8,0 m.
 9. Witam, Ciekawą alternatywą dla stropów monolitycznych może okazać się strop gęstożebrowy sprężony. Wymaga on o wiele mniej podpór montażowych w stosunku do tradycyjnych stropów gęstożebrowych. Jest również możliwy montaż bezpodporowy nawet do rozpiętości 5,8 m. Poniżej przykłady podpierania stropu gęstożebrowego sprężonego w trakcie montażu: 1. Rozpiętość do 5m 2. Rozpiętość ponad 5m:
 10. Witam, W tematyce przesuwania ścian działowych na stropie najważniejsza rolę odgrywa ciężar ściany. O ile w przypadku ścian w lekkim systemie g-k nie stanowi to problemu, to przy cięższych materiałach może pojawi się problem. Przedstawię rozwiązania jakie stosuje się przy stosowaniu ciężkich ścian działowych podczas projektowania stropów sprężonych gęstożebrowych RECTOR w zależności od systemu: RECTOBETON o rozpiętości do 10,0 m (z pustakiem betonowym): 1. Zwię
×
×
 • Utwórz nowe...