Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kanik92

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kanik92

 • Ranga
  Początkujący
 1. W rozmowie z PIP powiedziałem tak jak jest: po przyjściu do pracy temp. około 12stopni, musze sam zapalić w piecu albo coś się nagrzało itd. łazienka - goła wylewka i ściany, nie spełnia podstaw BHP budynek nieodebrany itd. Odpowiedź: Warunki wpływające na godność ludzką, niespełnianie BHP, nielegalna siedziba firma można by powiedzieć. Może Pan odejść natychmiastowo, wiadome pracodawca może się odwołać. I wtedy już sąd zadecyduję.
 2. Rozmawiałem z dwoma PIPami w Krakowie i w Białymstoku i stwierdzili że nie może być działalności w budynku który nie został odebrany. Że jest to nielegalna siedziba firmy. Bo na logikę, skoro nie mogę mieszkać w budynku nieodebranym, to jakim cudem, mogę w nim pracować i wykonywać pracę biurowe? Może na prawdę źle interpretuje, ale właśnie dlatego to piszę, aby to wyjaśnić. A skoro budynek nie został odebrany, to zagraża to mojemu zdrowiu, więc narusza to zasady BHP w pracy.
 3. Chodziło mi o zwykły odbiór Nadzoru Budowlanego po prostu. Kontaktowałem się z PIP i oni stwierdzili, że jeżeli budynek jest nieodebrany przez nadzór budowlany czy jak to się tam nazywa, to miejscem mojej pracy jest nielegalna siedziba, do tego skoro brak odbioru, to wiadome że budynek nie spełnia norm BHP póki co. I daję mi to możliwość odejścia z pracy bez okresu wypowiedzenia. Tylko właśnie jak moge się dowiedzieć czy budynek jest odebrany? Czy nadzór budowlany odebrał był taki budynek bez okien, poręczy na schodach itd.?
 4. Cześć. Jestem nowy i potrzebuję w miarę szybko porady. Konkretnie: pracuję w pewnej firmie, która jest zarejestrowana na dom właściciela firmy. Pracuje jako pracownik biurowy. Jednak... biuro znajduje się w budynku który ten właściciel postawił NA SPRZEDAŻ. I wg. moich nie do końca pewnych informacji budynek nie jest odebrany, także moje przebywanie w nim jest... nielegalne i zagraża mojemu życiu/zdrowiu ze względu na łamanie BHP. Ciężko dowiedzieć mi się czy budynek jest odebrany. Jednak budynek: nie posiada części okien, barierek na schodach wewnątrz domu. Część kabli prądowych wystaje. Dop
×
×
 • Utwórz nowe...