Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

dan0031

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O dan0031

 • Ranga
  Początkujący
 1. I chyba tak zrobię - balustrada murowana i daszek do samego dołu schodów. Tylko jedno mnie zastanawia: Konstrukcja pod daszek pewnie powinna być drewniana? Chciałbym daszek z blachodachówki taki jaki dach domu. Pewnie co kawałek trzeba będzie dać podparcie dachu na tej właśnie murowanej balustradzie - a więc z murku będzie wystawała drewniana belka. Jak ładnie wykonać to połączenie muru i wystającego z niego podparcia w postaci drewnianej belki do dachu?
 2. To zapytanie na forum wrzuciłem po to, aby otrzymać w odpowiedzi pomysły, realizacje, trafne uwagi. Liczę na fachowców, którzy już coś takiego robili oraz na forumowiczów, którzy mają coś podobnego Nie wpadłem na to aby dać daszek do samego dołu - świetny pomysł. Samych schodów nie chcę całkowicie zamykać i wstawiać drzwi na dole. Ewentualne zamykanie i wstawianie dodatkowych drzwi miało by być na podeście - lecz czy warto inwestować w stawianie ścianek, dodatkowych drzwi tylko po to aby uzyskać niewiele miejsca więcej? I czy są wymagane drzwi pośrednie - pomiędzy wiatrołapem a mieszkaniem? Zastanawiam się nad czymś takim: Balustrada murowana na schodach i podeście - kolor elewacji dopasować do koloru istniejącego. Daszek na całej długości schodów plus podest - lecz myślę o zadaszeniu z blachodachówki. Bez budowania wiatrołapu i stawiania dodatkowych drzwi. To nie powinno wyjść drogo...
 3. Ok ale tu mowa o zadaszeniu. Jeśli myślimy o zimie i oblodzeniu to przydały by się także ścianki. Jakieś pomysły? A co na samym podeście? Wstawiać dodatkowe drzwi?
 4. O tym nie myślałem aby dać daszek aż do dołu schodów. Moja pierwsza myśl to postawienie ścianek, ocieplić, okienko, drzwi - a-la weranda. Lecz to pewnie będzie sporo kosztować a niewiele mi da miejsca.. Myślałem o postawieniu małego daszka na samym podeście i jakiś lekkich ścianek aby tylko chroniły od wiatru. Te barierki co widać to tymczasowe - zamiast nich będą porządne. A więc myślicie aby dać daszek do samego dołu? Bez ścianek? Jak to miało by być zamontowane?
 5. Witam! Jestem nowym forumowiczem i potrzebuję Waszej pomocy. Wraz z żoną przeprowadziłem się do rodziców i wydzieliliśmy sobie piętro i poddasze - budując osobne wejście (połączenie na klatce schodowej zostało zabudowane). Zostały wylane schody betonowe wraz z płytą, do której zostały wykute drzwi wejściowe. Płyta ma ok 2m x 2,5m. Wszystko przedstawiają załączone zdjęcia. Początkowo był pomysł na budowę werandy wejściowej lecz powstało pytanie czy jest to opłacalne. Myśleliśmy o jakimś prostym zadaszeniu i zbudowaniu jakiś ładnych lekkich ścianek - aby chroniły przed wiatrem. Proszę o opinie, pomysły i wypowiedzi. Pozdrawiam!
×