Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Marcin Zmyslowski

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Marcin Zmyslowski

 • Ranga
  Początkujący
 1. Marcin Zmyslowski

  taras z modrzewia syberyjskiego - białe plamy

  Co masz na myśli pisząc "zaleca się impregnować, ale jako surowe, przed olejowaniem"? Czy masz na myśli deskę nową, nigdy niezalejowaną? czy masz na myśli deskę np. już kiedyś olejowaną i po sezonie wypaloną przez słońce/wodę, czyli inaczej taką, która straciła już swą wartstwę oleju?
 2. Marcin Zmyslowski

  taras z modrzewia syberyjskiego - białe plamy

  Ok. A czym się smaruje deski przy impregnowaniu?
 3. Marcin Zmyslowski

  taras z modrzewia syberyjskiego - białe plamy

  Kurcze, a olejowanie to impregnowanie? Wiem, że jestem laikiem, ale człowiek, który kładł mi cały ten taras nic nie mówił o impregnowaniu.
 4. Marcin Zmyslowski

  taras z modrzewia syberyjskiego - białe plamy

  Jestem po olejowaniu desek - rozlozylem to na dwa dni z przerwą 24 godzinną na schnięcie. Tak wyglądały deski po pierwszym dniu malowania: Dzien 1 Tak wyglądały deski dziś w drugim dniu malowania: Dzien 2 Różnica jest duża, ale przekonam się o tym na 100% dopiero po wyschnięciu, tak gdzieś za dwa dni.
 5. Marcin Zmyslowski

  taras z modrzewia syberyjskiego - białe plamy

  Chciałbym Was poinformować, że miałem oględziny tarasu wykonane przez developera. Developer upierał się, że to nie jest kwestia remontu i pyłu, który spadał przy okazji skuwania tarasów u dwóch sąsiadów, tylko upierał się, że to kwestia deszczu i braku rynny dlatego w tych miejscach gdzie ściekała woda są mocniej widoczne te odbarwienia. Innego zdania jest firma, która kładła nam ten taras i twierdzi, że nigdy takich "bielutkich" desek nie widziała. Chciałbym dodać jeszcze, że to miejsca, gdzie jest więcej tych białych plam jest większe nasłonecznienie i m.in. dlatego trawa nie chce nam rosnąć w tym miejscu i jest w tym miejscu wypalona ziemia Już sam nie wiem komu wierzyć? Masakra
 6. Witam! Mam taki oto problem. Posiadam od pół roku taras w mieszkaniu parterowym. Taras jest wykonany z modrzewia syberyjskiego i jest pomalowany olejem w kolorze dąb. Problem polega na tym, że pojawiły się na tym moim tarasie dziwne białe plamy / odbarwienia, które nasiliły się w miejscu gdzie nie ma rynny i gdzie jest bliższe sąsiedztwo ze ścianą budynku/mieszkania, choć te białe plamy są widoczne również w innych miejscach desek. 1) Proszę powiedzcie mi czy to jest efekt deszczu? 2) Czy to wynik eksploatacji? 3) Czy to wynik jakiegoś remontu u sąsiada z góry i skuwania kafelków na tarasie w mieszkaniu szczytowym? 4) Czy takie odbarwienia są naturalne? Czy olejowanie pomoże? Czy to wynik działania słońca? Przesyłam Wam zdjęcia obrazujące te plamy: Link do strony z białymi plamami Proszę pomóżcie, gdyż planuje wykonać olejowanie w najbliższym czasie. Pozdrawiam M.
×