Skocz do zawartości

medenes

Uczestnik
  • Posty

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez medenes

  1. Cytat

    Ja osobiscie raczej nei będę dawał tej warstwy B7 i chciałbym usłyszec opinie co ma dac ten chudziak i ew. co złego jeżeli go nie wyleje?



    Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie! icon_smile.gif Niebawem opiszę gdzie ja jestem w drodze do własnego LMP132 ale teraz chciałbym odpowiedzieć Wojtkowi pytaniem na pytanie. Co na Twój pomysł powiedział Twój kierownik budowy? On będzie odbierał ławy. Ja osobiście na niczym nie oszczędzałem przy fundamentach. Na tym stoi cały dom! Od tego jakie masz fundamenty zależeć będzie głównie czy będą rysy na ścianach czy nie. Zastanów się czy tutaj chcesz oszczędzać. Czy oby na pewno warto. Inna spraw to to, ze projekt jest mocno przewymiarowany. Opiszę to wkrótce jak się wygrzebię z budową.

    Żeby tak nie całkiem offtopicznie.
    Z tego co wiem, to chudziak jest po to, aby B20 miał względnie sucho podczas wiązania. Jak się dostanie woda gruntowa to wpierw przejmuje ją B7,5. Ale ja nie jestem budowlaniec. Mylić się mogę.
  2. Cytat

    Witam wszystkich serdecznie


    I my Cię Asiu w towarzystwie witamy serdecznie!

    Cytat

    Zmian robiłam u siebie naprawdę niewiele
    1. wstawiłam okno w salonie, w kuchni moja p. architekt mi odradziła
    2. wydłużyłam maks. garaż (zrównałam z bryłą budynku) i poszerzyłam do 4,5 m


    Mi za to architekt właśnie doradziła okno, ale niższe - 150x120 oraz okno w salonie. W kuchni niższe 120x150 a w salonie wyższe, prawie do podłogi - 150x200 i spodobał mi się ten pomysł. Lubię dużo światła. A szafki w kuchni? Jakoś tam poustawiamy.
    Garaż również został wydłużony i zrównany z bryłą gabinetu.

    Cytat

    z gażetów to planujemy:
    1. ogrzewanie podłogowe na parterze - na górze po niewielkim grzejniczku
    2. rekuperator + GWC (nawet podwójny) + DGP + centralne odkurzanie
    3. zastanawiamy się nad kolektorami i dodatkową instalacją dla wody desazczowej + studnia - do toalety na parterze, pomieszczenia gospodarczego i garażu


    Ja wszystko z tych rzeczy brałem pod uwagę. Zostało tylko: rekuperator + centralne odk. Z GWC zrezygnowałem z uwagi na mały zysk a duże koszty. Natomiast co do DGP. Stwierdziłem, że pośrednio rekuperator mi to załatwi. Z całą pewnością nie w takim stopniu jak DGP, ale w jakimś stopniu na pewno. Ale zarówno co do DGP jak i GWC jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.
    nad kolektorem też się zastanawiałem. Póki co, planuje wszystko przygotować na możliwość instalacji kolektora, ale zostawię to na czas, gdy gaz będzie dużo droższy. W tej chwili czas zwrotu inwestycji w kolektor może się zrównać z czasem żywotu instalacji.
    O instalacji deszczowej też myślałem. Tutaj kolega mnie sprowadził na ziemię. Wodę tą chciałem wykorzystywać do podlewania trawy. Kolega mnie zapytał kiedy będę chciał podlewać trawę? No wtedy gdy nie będzie padać! Jak będzie padać, to trawnik sam się podleje. Oczywiście próbowałem się bronić, że przecież dach jest duży, że zbiornik się napełni gdy będzie padać itd. Ale zaczęło mnie to zastanawiać i w sumie zrezygnowałem.

    Co w Waszym przypadku braliście pod uwagę decydując się na Wasze "bajery"?

    Cytat

    a z konkretnych pytań to mam jedną
    Czy ktoś robił przejście między garażem a pomieszczeniem gospodarczym icon_confused.gif:


    Ja przez chwilę brałem to pod uwagę. I wyszło mi na to, że ma to jedną zaletę a reszta to prawie same wady. Zaleta, to to, że nie trzeba biegać pomiędzy garażem a domem. Noszenie zakupów suchą nogą. Ale z drugiej strony, ile tego biegania będzie? Ja mogę pobiegać icon_smile.gif Wady. Dodatkowe zabezpieczenie w domu. Trzeba by terminal albo w garażu, albo w pomieszczeniu CO montować. Albo długą zwłokę na głównym terminalu ustawiać aby zdążyć alarm rozbroić gdy wchodzimy przez garaż. A jeżeli wchodzimy tylko przez główne aby najpierw rozbroić, to po co tamte drzwi? Druga sprawa. Zapachy z garażu. Niby pomieszczenie CO będzie śluzą i przegrodą, ale czy wszystko się zatrzyma? I trzecia sprawa, dla mnie najważniejsza. Drzwi w tym malutkim pomieszczeniu zabiorą sporą powierzchnię ściany, gdzie można by coś umieścić. Musicie się zastanowić po co Wam te drzwi i czy naprawdę są one Wam potrzebne icon_smile.gif No to pomogłem. icon_wink.gif

    Cytat

    z budowniczym pozdrowieniem
    AŚKA



    Generalne pytanie. Czy zna ktoś może budowę LMP132, która ma miejsce w Wielkopolsce? Bardzo chciałbym zobaczyć na żywo taki domek.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  3. Cytat

    Witam wszystkich.
    Mój domek już jest pomalowany i względnie wykończony od zewnątrz. Zdjęcia wrzuciłem Tomkowi na ftp. Prośba aby je pokazał w albumie.
    Zdjęcia wrzuciłem do galerii Wojtekj


    Cześć
    Zdjęcia są już dostępne w galerii. Szukajcie ich tutaj.
    Dzięki Wojtku za update stanu Twojego domku icon_smile.gif Wyszło to bardzo pysznie.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  4. Cytat

    Odnośnie makiety:
    Pięknie. Robiłeś to w jakimś AuoCadzie? Możesz obracać? Czy obniżając salon powiększasz wysokość okien, czy przesuwasz całe okna w dół o te 50cm? Chodzi mi o poziom nadproży i parapetów. Jak to wpłynie na wygląd z zewnątrz poziomu okien sąsiadującej kuchni i pokoiku gościnnego?
    Na modelu tego nie uwzględniłeś a chyba warto.
    Wojtek


    Robiłem to w ArchiCADzie. Mogę przybliżać i obracać we wszystkie strony. Głównie z tego powodu douczam się w tej technologii. Mam nadzieję, że uda mi się też zasymulować nierówność terenu, bo walczę z paroma koncepcjami tarasu i ogrodu.
    Okna w kuchni i salonie (te po lewej stronie) są w tej samej linii zarówno patrząc w pionie jak i w poziomie (patrząc na górną krawędź okien). W kuchni będzie 150x120 a w salonie 150x200 chyba, że stwierdzę, że parapet w salonie powinien być jeszcze niżej, to wybiorę okno o 20-30cm wyższe.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  5. Cytat

    Schody fajne, ale tracisz spiżarnię. Schody takie pięknie się prezentują w otwartej przestrzeni. Może w tym przypadku warto zrezygnować ze ścanki działowej do kuchni? Współczuję wnoszenia mebli na górę. Ja u siebie już widzę z tym problem. Po zainstalowaniu poręczy też będę miał spory problem. Na razie dzięki otwatremu wiatrołapowi jakoś mogę manewrować, choć i tak przy dłuższych rzeczach potykam się na zakrętach i dziurawię ściany.


    Duża ta spiżarnia? Założyłem, że niewiele bym wykorzystał, za to tracę jedną ścianę gdzie mogę poustawiać jakieś graty.
    Z drugiej strony zainspirowałeś mnie z otworzeniem schodów od strony kuchni. Może postawić tam ściankę z luksfery? Taką ścianę planuję pomiędzy wiatrołapem a holem. Dlaczego by nie zrobić tez pomiędzy kuchnią a schodami?

    Wciąganiem mebli też się martwię. Meble jak meble, ale jak wciągnąć takie wyro 2-osobowe? Chyba dźwigiem przez dziurę w dachu icon_smile.gif

    Cytat

    Nigdzie nie jest powiedziane, że kalenica musi być ustawiona symetrycznie albo spadek dachu jednakowy z obu stron. Narysuj sobie obydwa waianty i zdecyduj który lepiej Ci pacuje.


    Który mi pasuje to już wiem po obejrzeniu Twoich zdjęć icon_smile.gif
    O kalenicy pisałem tylko i wyłącznie w aspekcie artystycznym. icon_smile.gif

    Cytat

    Trochę mi się pomyliło. Asia przysłała zdjęcie na którym widać bardzo podobny dom sąsiada. Można by tak zrobić, żeby zrównać ścianę garażu z frontem domu i okap wejściowy przedłużyć aż do końca garażu. Rzeczoną fotkę (myślę, że bez sprzeciwu Asi) dołączam.


    Czy Wy z Asią macie jakiś inny obieg zdjęć? icon_smile.gif Podzielicie się nimi z resztą społeczności?
    Z tym przedłużeniem okapu nad wejściem to może być problem. Dawno temu też się nad tym zastanawiałem, ale wyszło mi, że z dachem, byłby problem. Ale jak teraz mam już swoją makietę to mogę się jeszcze pobawić. Tylko, że chyba wolę mieć ten garaż lekko schowany, za to wyciągnięty z tyłu.

    Cytat

    Zamknięty ganek wlicza się do powierzchni użytkowej od której jest naliczany podatek. Taka zmiana powinna się znaleźć w dzienniku budowy i w projekcie. Jak wejdzie długo zapowiadany podatek katastralny (od domniemanej wartości nieruchomości) to już może nie mieć znaczenia.
    Lada dzień będę miał już otynkowany z zewnątrz domek i wtedy wstawię fotki. Na razie zbrakło mi tynku i czekam na dostawę.


    Czekam Wojtku na kolejne zdjęcia. Ciekaw jestem jak to Tobie ostatecznie wyszło.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  6. Pochwalę się.
    Wojtek robił makietę aby przekonać się jak to wszystko wygląda w semirealu. Ja również się zabrałem za swego rodzaju makietę, z tym że wirtualną. Na razie uporałem się z parterem.
    Efekty na obrazku.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek

    DSC01446.jpg

  7. Cytat

    1. Lekkie schody i okienko w klatce schodowej powiększone do standardowej wysokości.

    Bez względu na ciężkość schodów ich środek wypadnie gdzieś na wys 130cm od podłogi. Okno standardowe się nie zmieści chyba, że będzie przecięte w poprzek schodami (częśćokna wypadnie pod schodami i nie da się otwierać do środka). Mnie zmieściło się tylko 80cm i zabudowałem pustakami szklanymi. W kotłowni mam 100cm okno otwierane.


    Ja miałem na myśli schody np Phola 06, które można zobaczyć pod tym linkiem. Nie wiem tylko czy da się te schody aż tak wykręcić.
    Klatkę schodową chcę oddzielić od wiatrołapu ścianką z pustaków szklanych. To dodatkowo doświetli tą część domu. Drzwi również maxymalnie przeszklone.

    Cytat

    2. Dodatkowe okno w kuchni oraz w salonie. W kuchni i w salonie jest w tym samym miejscu co piętro wyżej, z tym, że w salonie okno będzie prawie do podłogi, a w kuchni będzie bodaj 150x120.

    Przy ustawieniu domu wejściem od północy i zadrzewieniu kuchnia standardowa jest trochę za ciemna. Okno może się przydać. W salonie zrobiłem dodatkowe i jest ekstra bo wypada przy stole. W sypialniach wschodnich zrobiłem lukarny (dodatkowe okna) co pozwoliło mi zwężyć okna wschodnie do 120cm, przez co uzyskałem odległość od okna do ściany 60 cm (w sam raz na jakąś zabudowę).


    Wejście będę miał od wschodu, czyli jedyne okno w kuchni też by było od wschodu. Mam nadzieję, że dodatkowe okno od południa da ogrom światła. Jeszcze nie wiem jaki będzie miało to wpływ na ustawność tego pomieszczenia. Sądzę tylko, że skoro powiększam tą część domu o 1m w bok, będzie gdzie postawić te parę szafeczek.

    Cytat

    3. Salon będzie obniżony. 2.6m wydaje mi się troszeczkę za nisko. Chcę podwyższyć do 3m. Ponieważ mam spadek na działce dodatkowo obniży mi to taras w ogrodzie. Jak będzie wyglądała sprawa wejścia z kuchni?

    Bardzo fajnie. Trzeba będzie zastosować 3 schodki co zabierze sporo miejsca w salonie (conajmniej 60 cm).


    Będą 3 schodki, ale jeden będzie zaczynał się już w ścianie. W pomieszczenie wejdą więc 2. Ubędzie ok 50 cm. Nie jest to mało, ale planuję wykorzystać jeden schodek (ten ostatni) jako ozdobę całego salonu. Połączyć go np z kominkiem. Coś wykombinuję icon_smile.gif.

    Cytat

    4. Garaż z dachem 2-spadowym. Tylna ściana garażu zrównana ze ścianą gabinetu. Widzę tutaj ryzyko, że nie da się połączyć tej zmiany z dachem 2-spadowym

    W dachu wystarczy spadek 15stopni (ew. podwójna folia przeciwwiatrowa jeśli dachówki), więc na pewno się zmieści. Ja mam dwuspadowy przy normalnej długości lecz poszerzony do 5m przez co mam dodatkowy stryszek (110 cm w max punkcie) na szpargały. Dach dwuspadowy dużo lepiej się prezentuje.


    Ja poszerzam do 404cm czyli o metr. Myślę, że regały i rowery się zmieszczą. Przez to, że wydłużam garaż, kalenica nie będzie w linii z kalenicą domu. Nie przejmuję się tym za bardzo. Ta część będzie od północy i będzie też częściowo zadrzewiona.
    O pawlaczu też myślałem. Trzeba tą przestrzeń ma maxa wykorzystać.

    Cytat

    5. Jedno okno połaciowe nad klatką schodową. Tak ma Ania i Irek i wydaje mi się, że to dobry pomysł.

    Pomysł dobry zwłaszcza, że może doświetlić korytarz na poddaszu. Ja nie zrobiłem. Klatka na poddasze u mnie jest zamknięta drzwiami przesuwnymi.


    Z okienka nad klatką schodową na razie rezygnujemy. Zobaczymy jak to wyjdzie w realu. Przekonała mnie do tego Ania. Też nie wiem kto by to okno mył icon_wink.gif Ja jestem wysoki, ale nie aż tak icon_smile.gif.

    Cytat

    6. Podniesiona będzie ścianka kolankowa (o jeden pustak) w celu zwiększenia powierzchni użytkowej na poddaszu. Widzę tutaj ryzyko zmiany i pogorszenia wyglądu bryły.

    Od strony salonu nie ma takiego ryzyka (dach i tak schodzi bardzo nisko, poziom okapu zrównany z poziomem okna - brak miejsca na zainstalowanie ew. markizy). Od frontu może być nieciekawie jesli fundament nie będzie dodatkowo podsypany. U mnie jest zgodnie z projektem i chyba nie jest żle. Zwiększenie pow. użytkowej zwiększy podatek. W przypadku łazienki i garderoby podwyższenie ściany kolankowej bardzo przydatne. Optycznie od północy widok można poprawić zwiększając proporcjonalnie okap dachu (!!! potrzebne dłuższe krokwie). Ktoś z forumowiczów tak zrobił łącząc dach przed wejściem z dachem garażu.


    Podnosząc tą ściankę będę miał też możliwość zamontowania markizy. W lecie może się przydać, tym bardziej, że salon będziemy mieli od zachodu. W zimie słońca jak najwięcej, ale w lecie ... markiza może być konieczna.
    Gdzie wyczytałeś o tym dachu? Jesteś w stanie podać linka? No chyba, że miałeś na myśli mojego posta ... ale ja jeszcze nie zrobiłem, tylko planuję icon_smile.gif

    Co miałeś na myśli z tym podatkiem? Jeszcze nie zaglądałem w te rejony.

    Asiu i Wojtku - dzięki za odzew!
    Macie może jakieś nowe zdjęcia z Waszych placów budowy?

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  8. Cytat

    Dzień dobry. Przymierzamy się do budowy domu. Wstępnie wybraliśmy projekt LMP132. Aby się upewnić czy na pewno zwracam się do osób , które wybudowały dom wg tego projektu z Ich opiniami. Jeżeli jest taka możliwość to bardzo chętnie obejrzymy zdjęcia zewnętrzne i wewnętrzne z budowy i po jej zakończeniu. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Miłego dnia.
    Edyta i Wiesław


    Witamy w gronie LMP132.
    Ja jeszcze nie zacząłem budowy ale zapraszam do galerii. Linki podał Wojtek.
    Parę zmian już wybraliśmy. Wojtku, czy widząc Twój dom, możesz się wypowiedzieć nad sensownością ich wyboru?
    1. Lekkie schody i okienko w klatce schodowej powiększone do standardowej wysokości.
    2. Dodatkowe okno w kuchni oraz w salonie. W kuchni i w salonie jest w tym samym miejscu co piętro wyżej, z tym, że w salonie okno będzie prawie do podłogi, a w kuchni będzie bodaj 150x120.
    3. Salon będzie obniżony. 2.6m wydaje mi się troszeczkę za nisko. Chcę podwyższyć do 3m. Ponieważ mam spadek na działce dodatkowo obniży mi to taras w ogrodzie. Jak będzie wyglądała sprawa wejścia z kuchni?
    4. Garaż z dachem 2-spadowym. Tylna ściana garażu zrównana ze ścianą gabinetu. Widzę tutaj ryzyko, że nie da się połączyć tej zmiany z dachem 2-spadowym
    5. Jedno okno połaciowe nad klatką schodową. Tak ma Ania i Irek i wydaje mi się, że to dobry pomysł.
    6. Podniesiona będzie ścianka kolankowa (o jeden pustak) w celu zwiększenia powierzchni użytkowej na poddaszu. Widzę tutaj ryzyko zmiany i pogorszenia wyglądu bryły.

    Proszę Wojtku oraz Aniu i Irku o Wasze opinie co do tych zmian.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  9. Cytat

    Jeżeli znajdę możliwość umieszczenai takiej galerii na budujemydom.pl ... natychmiast przenisę tam Wasze zdjęcia.

    Dobra nasza. Można umieszczać swoje zdjęcia w galeriach. Wprawdzie wymagało to jednego maila do admina forum, ale reakcja była błyskawiczna.
    Każdy forumowicz ma możliwość stwarzania swojej własnej galerii. W tym celu logujemy się na forum, wchodzimy do panelu kontrolnego i wybieramy z lewej strony w dziale Galeria Invision -> Twoje albumy. Pojawi się Create Album. I podajemy nasze zdjęcia przez Upload Image.
    Bardzo wszystkich proszę u umieszczanie swoich zdjęć w galeriach. Wszystko będzie na swoim miejscu.
    Cytat

    Gucio. Odezwę się do Ciebie na maila.

    Gicio? Umieścisz również swoje zdjęcia?

    Pozdrawiam serdecznie
    Medeneś
  10. Cytat

    hej!witam wszystkich serdecznie.ja też wybudowałem lmp132 .długo szukałem ludzi którzy zdecydowali się na ten projekt.w końcu zacząłem budować.właśnie przykrywam dach. bardzo chciałbym zobaczyć inne real
    izacje. również służe opinią i wieloma zdjęciami z budowy.chętnych odsyłam na moj mail gustmich@op.pl
    Pozdrawiam wszystkich! odzywajcie się!!!!



    Witam wszystkich!

    Na swojej stronie umieściłęm zdjęcia Wojtka oraz asiabi. Jeżeli nie macie ochoty komukolwiek ich pokazywać, dajcie znać. natychmaist je usunę.
    Galeria ta jest dostępna dopiero po zalogowaniu. Hasło i użytkownik to: budujemy
    Link do galerii: http://medenes.rdl.pl/photo/v/Budujemy/

    Będę też tam umieszczał zdjęcia ze swojej realizacji.
    Jeżeli znajdę możliwość umieszczenai takiej galerii na budujemydom.pl ... natychmiast przenisę tam Wasze zdjęcia.

    Gucio. Odezwę się do Ciebie na maila.

    Pozdraiwiam serdeczie
    Tomek

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  11. Cytat

    Rekuperatora ani pompy ciepła nie użyłem .


    Wojtku, dzieki za zdjęcia. Zapomnialem podziekowac zaraz po wysyłce.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek

    Cytat

    Dzień dobry! ja również wybudowałam dom z projektu LMP 132.



    Dziekuję za odzew.
    Kotakt polecial na maila

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  12. Cytat

    Odradzono mi piec kondensacyjny i zaawansowane sterowanie ze względu na zastosowane docieplenie i dużą bezwładność cieplną budynku (nie zdąży się wychłodzić przez noc...).
    Wojtek


    Czekam więc na projekt aby dalej planować inwestycje.
    Rekuperator. Zdaje się, że jest projekt wentylacji z rekuperatorem. Możesz to potwierdzić? Stosujesz u siebie ten typ wentylacji (nawiewno-wywiewnej)? Ja jeszcze planuję gruntowy wymiennik ciepła.
    Co u Ciebie z tych "bajerów" masz zaaplikowane?

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  13. Cytat

    Cześć Tomku.
    Wyślij mi maila na wojciech.jaszczuk@gmail.com . Zaproszę Cie do założenia konta na gmailu. Jest to konto bez ograniczeń, więc będę mógł Ci wrzucić tam więcej zdjęć.


    Na priv poleci namiar na mojego ftp'a. Moze tak być?

    Cytat

    Makietę zrobiłem z brystolu na podstawie projektu, więc prawie nic nie kosztowała.
    Dołączam zdjęcie makiety. Niestety nie mogę na tym forum załadować więcej.


    Respect man!
    Widzę będę musiał przypomnieć sobie jak to robiło sie na zet-pe-tach w podstawówce icon_smile.gif

    Cytat

    W sprawie obniżenia salonu będziesz musiał uzyskać zgodę projektantów. Wiąże się to ze sporą zmianą konstrukcji fundamentów. Ja na wszystkie zmany uzyskałem zgodę, która była potrzebna przy wydaniu decyzji na budowę.


    Będę miał ogólne pozwolenie na zmianę gabarytów bryły.
    Z tym obniżaniem salonu mam jedną wątpliwość. Co z ociepleniem od podłoża? Będzie różnica poziomów pomieszczeń.
    Mam zaprzyjaźnionych budowlańców. Są oni moim nadzorem budowlanym i wprowadzą też zmiany adaptacyjne. Tłumaczą mi też to i owo. Właściwie to w niczym u nich nie ma problemu icon_smile.gif I to mnie martwi.
    Bardzo zależy mi na niskim zapotrzebowaniu na ciepło tego budynku. W związku z tym planuję maksymalnie zwiększyć zewnętrzne izolowanie. Tutaj mam właśnie opór tych budowlalańców. Dla niech to nieopłacalna inwestycja. Proponują zwykły beton komórkowy, z ociepleniem w postaci styropianu. Wszystko najtańszym kosztem.
    Czy masz może obliczenia zapotrzebowania energetycznego Twojego domu?

    Cytat

    Na jakim jesteś etapie?


    Mam zamówiony projekt. Zbieram dokumenty do pozwolenia na budowę. Mam mapki do celów projektowych i wypełnione wnioski o warunki techniczne przyłączenia mediów.
    Jestem o tyle w dobrej sytuacji, że z zakupioną działką związane jest aktualne pozwolenie na budowę wydane na poprzedniego właściciela. Będą więc tylko zmiany do tego pozwolenia.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomek
  14. Cytat

    Służę wszelką radą i pomocą. Mam bardzo dużo zdjęć z poszczególnych faz budowy. Dla przykładu przedsawiam stan bieżący.
    Pozdrawiam wszystkich
    Wojtek Jaszczuk



    Super! Dzięki Wojtku za odzew. Już myślałem, że z tego forum to tylko ja będę budował wg LMP132.
    Chętnie zobaczę resztę zdjęć. Masz może je umieszczone gdzieś na www?
    Makieta. Droga to sprawa? Też się nad tym zastanawiałem, tym bardziej, ze salon będzie opuszczany w duł (mam spadek na działce) oraz zastanawiam się nad odkryciem schodów i wolałbym to wcześniej zobaczyć chociaż na makiecie.

    Pozdrwaiam serdecznie
    Tomek Medenecki
  15. Witam Was serdecznie.

    Jeszcze się nie przebiłem przez wszystkie tematy, ale z pierwszego szukania wyszło mi, że jeszcze nikt nie buduje wg projektu LMP 132. Czy znajdą się tutaj osoby, które budują już wg tego projektu i mogły by udostępnić zdjęcia z realizacji a może nawet zaprosić do siebie celem pokazania efektów (najlepiej rejon Wilkeopolski i Ziemi Lubuskiej)?
    Domek ten spełnia nasze oczekiwania co do powierzchni, rozkładu pomieszczeń jak i układu względem kierunków świata. Chętnie bym poczytał uwagi zarówno pozytywne jak i negatywne co do tego projektu.

    Opis projektu LMP 132 jest TUTAJ

    Pozdrawiam
    Tomek (medeneś) Medenecki
×
×
  • Utwórz nowe...