Skocz do zawartości

dorota10

Uczestnik
  • Posty

    40
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez dorota10

  1. Cytat

    Widziałem już wasze domy jak budują i troszkę się przyglądałem ich mocowaniu do fundamentu. Nie wiem czemu ale wkręcanie konstrukcji do betonu jakoś nie jest dla mnie gwarantem że wszystko będzie dobrze trzymało przez lata. Korozja i zmęczenie materiału przecież ciągle następuje. Nie chcę pouczać firmy, ale zamiast wkręcania śrub w beton lepiej byłoby zatopić w nim pewne elementy konstrukcji do których dopiero przykręcało by się stosowne dźwigary. Ponadto jaka zdaniem waszej firmy jest wytrzymałość tych domków na extremalne warunki atmosferyczne? Mam tu na myśli silne porywy wiatru, a nawet lekkie huragany i trąby powietrzne, które u nas już występują, a zdaniem synoptyków będą w nadchodzących latach coraz częstsze. Skoro domy tradycyjne są często uszkadzane, to z waszego pewno nic już nie zostanie, bo jak puści kilka śrub to konstrukcji można szukać kilka kilometrów dalej. Czy dajecie jakieś gwarancje na wiatrowytrzymałość szkieletu???



    Tak mamy rozwiązane łączenia, więc dobrze Pan napisał "nie będę pouczał":) Nasze domy mają się dobrze już ponad 14 lat, także dzięki współpracy z Politechniką Rzeszowską. Ekstremalne warunki? Cóż, pensjonaty w Dziwnowie i Zakopanym stoja, więc nie będę nic więcej pisała. Pozdrawiam.
  2. Cytat

    Zainteresował mnie na Państwa stronie strop szkieletowy. Jak to wygląda w praktyce, zakładam że nadaje się on jako strop do użytkowego poddasza? Jak wygląda procedura wykończenia podłogi na takim stropie? Jaki jest orientacyjny koszt m2?



    Oczywiście strop w naszej konstrukcji można stosować między kondygnacjami. Strop poszyty jest od góry płytą OSB, na niej można zrobić 5-6 cm wylewki. od spodu 20cm wełny mineralnej, sufit podwieszany. Jeśli chodzi o koszty - wyceniamy stropy indywidualnie, pod konkretną inwestycję. proszę zajrzeć na www.amtech.com.pl - tam jest zdjęcie stropu. Pozdrawiam
  3. Cytat

    Zbliża się moment podjęcia decyzji o wyborze projektu. Pod uwagę wziąłem dwa niewielkie domy:
    http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m435790cf45e2f
    oraz
    http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m403b5597e1be6

    Patrząc na koszty realizacji zamieszczone przez archon, są własciwie podobne. A jak będzie w rzeczywistości? Przy parterówce więcej ścian fundamentowych, większa powierzchnia dachu, ale za to brak schodów i ciągnięcia instalacji na poddasze. Proponowane zmiany - likwidacja wykusza w parterówce, a w domu z poddaszem - likwidacja balkonów i kilku okien. Oba projekty mają wady i zalety. I który wybrać? A ściślej - który będzie prostszy, szybszy w budowie (przy założeniach sposobu budowy zaproponowanego przez archon), a jednocześnie tańszy w realizacji i eksploatacji?
    Jakie są (były?) Wasze doświadczenia przy wyborze projektu i mieszkania w podobnych domach? Będę wdzięczny za Wasze wypowiedzi.




    Domek w jeżynach 2 - bardzo ładny, nieskomplikowany - napewno wyjdzie w bardzo przyzwoitej kwocie. Pozdrawiam
  4. Cytat

    o jakich alternatywach piszesz?Tej gotowki nie ma za wiele,nawt nie starczy na stan surowy zamkniety,nawet przy tak malym domku jak chcemy,a kredytu bardzo sie boje i raczej ciezko bedzie mi sie przekonac,a pozatym raczej ciezko by go bylo dostac.



    Piszę o domach w konstrukcji. Na naszym rynku są drewniane i stalowe. Są również gotowe, z prefabrykatów - ale nie znam, nie miałam styczności, więc nie orientuję się w kosztach. Co do konstrukcji - jestem w temacie, więc wiem - można samemu przy niewielkim nakładzie zamieszkać w małym domku. Na dzisiaj ceny parterowych domów: 1700-2000 od deweloperów (bez podłóg i białego montażu), więc przy własnoręcznym wykończeniu - ................... icon_smile.gif
    Pozdrawiam
  5. Witam wszystkich, dawno tu nie zaglądałam icon_biggrin.gif Z ciekawości przejrzałam Wasze wypowiedzi. Mając trochę gotówki na start, dlaczego nie szukacie alternatywnych, szybkich technologii budowy i to takich, w których dużo można wykonać samemu? Nie mówiąc juz o tym, że nawet biorąc kredyt zamieszkacie w domku po 3-4 miesiącach. I spłacacie mieszkając już u siebie, a nie budując 5 lat i spłacając kredyt za "pustostan". Pozdrawiam.
  6. Cytat

    Dziedziczymy dom po teściach. Właściwie budowę domu. Stan surowy, pięterko, brak dachu. Kilka lat w tym stanie przeczekał - znajomi mówią, że lepiej zacząć od nowa, działka jest dość atrakcyjna w pobliżu lasu, myślę że warto jednak dokończyć budowę. Problem w tym, że projekt domu gdzieś zaginął nie wiem "jak to ugryść". Czy ktoś miał podobne doświadczenia?




    Jeśli budowa jest zaczęta, tzn., że było wydane pozwolenie na budowę. Jeśli tak, kopia projektu znajduje się we właściwym urzędzie.

    Pozdrawiam icon_wink.gif
  7. Cytat

    Mam projekt 140-metrowego domu szkieletowego. Co do rozkładu i bryły nie mam żadnych zastrzeżeń, ale myślę nad „przekwalifikowaniem” budynku na murowany. Mam wygodne mieszkanie więc z decyzją, ani z budową nie muszę się spieszyć. Najważniejsze dla mnie jest to, żeby mój przyszły dom był solidny i ciepły, a wydaje mi się, że murowany lepiej spełni moje oczekiwania.



    Skoro rozważa Pan budowę w konstrukcji, zapraszam na stronę www.amtech.com.pl . Proszę napisać, skąd Pan jest - napiszę , gdzie może Pan zobaczyć osiedla wybudowane w technologii konstrukcji stalowej. Pozdrawiam
    dorota@amtech.com.pl
  8. Cytat

    Wpomniana przeze mnie folia musi być pomiędzy styropianem a płytą zewnętrzną. Myślę że pomylił Pan ją z folią paroizolacyjną, która powinna być pomiędzy ścianą a płytą wewnątrz.

    Zatem w przekroju podanym przez Pana brakuje jakiejś folii. Wiatroizolacyjnej lub paroizolacyjnej. Jej brak z tego co wiem jest dużym błędem. Zatem prosiłbym o wyjaśnienie czy przekrój właśnie tak wygląda czy jednak inaczej.



    przekrój ściany AmTech od zewnątrz: styropian, płyta CETRIS, wełna w świetle konstrukcji, folia paroizolacyjna, płyta g-k. Nie ma potrzeby mocowania dodatkowej folii wiatroizolacyjnej w ścianie - to zbędny wydatek nie wpływający na parametry.

    DSC01446.jpg

  9. Cytat

    może nie orientuję się ponieważ na stronie internetowej nie ma nic na ten temat napisanego. a prawdę mówiąc nie mam jakoś ochoty rejestrować się aby spojrzeć na forum. w dodatku Pani tajemniczość na tym forum w zakresie finansów i wykonywanych czynności uniemożliwia mi nawet w najmniejszym stopniu poznanie tej tematyki. proszę w takim razie poraz kolejny o przedstawienie mi tych warunków. nie twierdzę że nie jest to sztuka. stwierdziłem to co Pani raczyła przedstawić czyli to że nie wykonujecie pod klucz, czego wynikiem jest konieczność zawierania umów z innimi firmami. jeśli się mylę w tej kwestii proszę mnie poprawić.



    AmTech projektuje, produkuje i montuje konstrukcje - wykonujemy stan surowy otwarty (konstrukcja poszyta płytą CETRIS). Do stanu "pod klucz" wykonują firmy bądź znalezione przez Inwestora, bądź współpracujące z nami. Jeśli ktoś chce podpisać umowę z jedną firmą na wszystko - nie ma problemu, wtedy kwestia konstrukcji jest między nami i firmą wykończeniową. Aktualna cena deweloperska 2000 zł brutto za 1mkw. powierzchni użytkowej obejmuje : konstrukcję AmTech, wylewkę ślepą i ostateczną, wszystkie instalacje wod-kan-gaz łącznie z piecem dwufunkcyjnym, ściany zewnętrzne docieplone zakończone siatką (elewacja wg gustu Klienta), balchodachówkę z orynnowaniem, opaskę z kostki, parapety zewn., drzwi zewn. i wewn., stolarkę pcv, kominy. Nie umiem odpowiedzieć, jak wykańczają domy Klienci, którzy robią wszystko we własnym zakresie - i chyba wiadomo, dlaczego. Pozdrawiam.
  10. Cytat

    może nie orientuję się ponieważ na stronie internetowej nie ma nic na ten temat napisanego. a prawdę mówiąc nie mam jakoś ochoty rejestrować się aby spojrzeć na forum. w dodatku Pani tajemniczość na tym forum w zakresie finansów i wykonywanych czynności uniemożliwia mi nawet w najmniejszym stopniu poznanie tej tematyki. proszę w takim razie poraz kolejny o przedstawienie mi tych warunków. nie twierdzę że nie jest to sztuka. stwierdziłem to co Pani raczyła przedstawić czyli to że nie wykonujecie pod klucz, czego wynikiem jest konieczność zawierania umów z innimi firmami. jeśli się mylę w tej kwestii proszę mnie poprawić.



    Witam
    Wracam tutaj 10.09 i postaram się wyczerpująco przedstawić Panu wszystkie interesujące tematy. Pozdrawiam
  11. Cytat

    itp. i wiele innych rzeczy jak malowania, płyty g/k, docieplenia. Czyli jednym słowem wszystko. Firma postawi Ci konstrukcję bez jakiegokolwiek wykończenia wewnętrznego. Jak dla mnie to strata czasu bo trzeba inne firmy do wykończeń, przyłączy, ogrodzeń itp. itd. Zatem cena obejmuje poskładanie metalowych zapałek i wstawienie okien/drzwi. Fundamenty również należą do Ciebie.
    Pozdrawiam



    Szanowny Panie!
    Chyba niedokładnie orientuje się Pan w zakresie działania firmy. A poskładanie zapałek, czy to metalowych czy drewnianych, to też sztuka... icon_eek.gif
    Pozdrawiam
  12. Cytat

    drewna struganego nie jedzą icon_smile.gif.
    chciałem tylko zauważyć że podane są wartości nieproporcjonalne w czasie.
    robaki i zwietrzanie to procesy długotrwałe, a jak stal sie stopi to jest "dup" i domu nie ma icon_sad.gif. czy państwa firma robiła kiedyś testy na wytrzymałość tych konstrukcji?

    nie tyle pesymista, co człowiek zadowolony z życia i chcący je jeszcze przy sobie utrzymać.




    Konstrukcja SUNDAYsystem ma aprobatę techniczną otrzymaną w czerwcu 1997 od ITB, nr AT-15-2687/97

    Nadal twierdzę, że jest Pan pesymistą icon_cool.gif
  13. Cytat

    chodziło mi o jakiś zrealizowany przez państwa dom i jego koszt łącznie z fundamentem w stanie surowym zamkniętym. jaka jest różnica między podaniem tej informacji tutaj a prywatnie? ja z pewnością wiem o co pytać i nie nabieram się na reklamy w stylu 100zł/m2, gdzie nie wliczono fundamentów, okien, itp. także jak dla mnie to raczej nie ma znaczenia. jeśli nie wzmocnię całej konsturukcji i będę chciał np. przemeblować mieszkanie i podwieszę ciężkie szafki tam gdzie nie mogę, to czy wasza gwarancja obejmuje uszkodzenia konstrukcji powstałe w ten sposób?



    Nie wykonujemy domów "pod klucz", dlatego trudno mi określić kwotę, która Pana interesuje. Mogę podać koszt konstrukcji i montażu - czyli zakres naszych prac. Natomiast wykończenie domu jest sprawą indywidualnego gustu, dlatego nasi klienci otrzymują obmiar materiałów potrzebnych do wykończenia wybranego modelu domu.
    Pozdrawiam
  14. Cytat

    Pani Doroto, a czy nie może pani podać tu szacunkowego kosztu jakiegoś domu, który Państwo zrealizowaliście, z umocnieniem wszystkich ścian, tak aby się nie zapadły po podwieszeniu czegokolwiek? Czy cena podawana przez Państwa zawiera również cenę fundamentu?



    Niestety, nie mogę podać szacunkowego kosztu "jakiegoś" domu. Jeśli interesuje Pana konkretny dom, chętnie udzielę informacji po skontaktowaniu się za mną drogą mailową lub telefoniczną. Trochę mi przykro, że Pana rozczaruję, ale jeszcze nie zdarzyło się, żeby ściany w naszej konstrukcji się zapadły. Może słyszał Pan o jakimś innym producencie konstrukcji stalowych icon_wink.gif , który nie ma atestu????

    Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...