Skocz do zawartości

PatrykM

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

PatrykM's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Hmm.dzięki za odpowiedź ale to i tak nie rozwiąże mojego problemu bo izolacja pozioma jest tak położona ze nie wystaje na zewnątrz, a na dodatek nie ma ławy fundamentowej.Poprostu jest sobie fundament który był kładziony partiami jedna część wylewki na drugiej , przedzielona papą na obrzeżach a w środku wypełniona styropianem. Ja chciałem folię dać trochę pod fundament by ewentualna woda nie podciagała po ścianie budynku , ale zrobiliśmy tak ze folia kubełkowa jest wywinięta na zewnątrz z lekkim spadkiem a na końcu tego spadku ułożyłem rurę drenarską z odprowadzeniem wody zbiornika.
  2. Stanąłem przed poważnym problemem.Jakiś czas temu teść roił zabezpieczenie pionowe fundamentów i wyglądało to w ten sposób że fundamenty budynku zostały odkopane (fundament ma wysokość 2 m) , wyrównane zostały ściany boczne , nałożono lepik bitumiczny i folię kubełkową która idzie na całej wysokości , jest zrobiony na dole lekki uskok i położona tam jest rura drenarska z odpływem. Czy koniecznością było podwinięcie tej folii bod fundament i dopiero później położenie w tej "rynience" rury drenarskiej , czy też może być tak jak jest .Dodam ze budynek na około w fondamencie ma izolację poziomą z papy a sam fundament ma w sobie styropian jako izolacja cieplna. Podłoże w tym miejscu jest gliniaste i największym problemem była stojąca woda przy ścianach budynku , która była wchłaniana przez ścianę (wykonaną z pustaka ) jak gąbka. Dodam też że część fundamentu która wystaje nad ziemią , jakieś 0,5 metra , jest oprócz izolacji zabezpieczona i ocieplona styropianem oraz zagruntowana. Potrzebuję opinii eksperta przede wszystkim w temacie zawijania tej folii..czy poprostu to jest a raczej było taką koniecznoscią.Osobie zainteresowanej tematem mogę przesłac zdjęcie jak mniej więcej to wygląda zanim został zasypany rów przy fundamencie.
  3. Stoję przed dylematem zapłaty za podbitkę z sidingu.Nie wiem jakie są obecnie ceny w woj. świętokrzyskim za położenie pod dachem na obszarze 12m2 takich paneli.Czy zapłacić za całość czy z metra.Może ktoś kładł już takie panele lub orientuje się jaki może być koszt robocizny.Cenę jaką krzyknęli "panowie robotnicy" zbiła mnie z nóg bo jest to dla mnie koszt zakupu 1,5 tony węgla .Helpu helpu..forumowicze
×
×
  • Utwórz nowe...