Skocz do zawartości

eskatt_balustrady

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez eskatt_balustrady

  1. Balustrady szklane są bardzo efektownym rozwiązaniem jeśli chodzi o upiększenie Waszego wnętrza. Możemy wybrać dwie opcje balustrad szklanych, które różnią się między sobą przede wszystkim ceną. Tańszą opcją są balustrady w formię słupków gdzie wypełnienie jest z szkła, natomiast droższą opcją są balustrady całoszklane samonośne gdzie cała powierzchnia balustrady jest wykonana z szkła a mocowana jest albo w profilu bądź do boku za pomocą mocowań punktowych. Różnica pomiędzy tymi balustradami wynika z użytego szkła. Wszystko wykonywane jest na indywidualny wymiar i zamówienie więc wystarczy wysłać zapytanie z wymiarami aby otrzymać ofertę.
  2. Tego typu balustrady szklane bardzo efektownie wyglądają zarówno na zewnątrz na tarasie jak w linku powyżej, jak również na antresoli bądź przy schodach wewnątrz mieszkania. Należy jednak pamiętać o doborze dobrego szkła, które w tym przypadku musi mieć 17,52 mm, czyli jest to szkło hartowane i klejone VSG/ESG 8.8.4., które w przypadku zbicia nie rozsypie się w drobny mak a pozostanie na folii. W przypadku tego typu balustrady opcjonalnie można wybrać pochwyt nasadzany na szkła bądź go nie zastosować.
  3. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście jak materiał dla balustrady wybrać, bardziej od stali zwykłej polecam stal nierdzewną. Balustrady nierdzewne a tym bardziej kwasoodporne są wytrzymałe na korozję w przeciwieństwie do balustrad wykonanych ze stali "zwykłej" malowanej RAL lub nawet przed malowaniem cynkowane. Stal nierdzewną należy konserwować środkami do tego celu przeznaczonymi. Tutaj znaleźć można odpowiedni preparat do konserwacji stali nierdzewnej - http://www.eskatt.pl/emulsja-w-sprayu-do-c...0-ml-p-734.html Preparat czyści stal nierdzewną z wszelkich zabrudzeń oraz chroni przed nagarem brązowego nalotu.
  4. Polecam zastosowanie balustrady z stali nierdzewnej z drewnianym pochwytem w przypadku balustrad wewnętrznych. Słupki są najważniejszym elementem konstrukcyjnym balustrady więc muszą być stabilne, dlatego też w całości wykonane są z stali nierdzewnej. Jako element ozdobny tak jak wspomniałam wcześniej zastosować można pochwyt drewniany. Może on być wykonany z buku lub dębu surowego lub bejcowany na wybrany kolor z palety a pozostałe wstawki również będą z stali nierdzewnej aby wszystkie elementy tworzyły jedną spójną całość. www.eskatt.pl/elementy-balustrad-drewnianych-c-15.html Jeśli jednak ktoś chce wykonać balustradę na zewnątrz najbardziej jednak polecałabym wykonanie jej w całości z stali nierdzewnej. Stal nierdzewną należy konserwować środkami do tego celu przeznaczonymi. Tutaj znajdziesz odpowiedni preparat do konserwacji stali nierdzewnej - http://www.eskatt.pl/emulsja-w-sprayu-do-c...0-ml-p-734.html Preparat czyści stal nierdzewną z wszelkich zabrudzeń oraz chroni przed nagarem brązowego nalotu.
  5. Jeśli ktoś zastanawia się na zakupem balustrady i myśli z czego ma być wykonana, najbardziej polecam stal nierdzewną. Balustrady wykonane z stali nierdzewnej, a tym bardziej z kwasoodpornej są bardziej wytrzymałe na korozję w przeciwieństwie do balustrad wykonanych ze stali "zwykłej" malowanej RAL lub nawet przed malowaniem cynkowane. Stal nierdzewną należy konserwować środkami do tego celu przeznaczonymi np. preparatami do pielęgnacji stali nierdzewnej. http://www.eskatt.pl/preparaty-pielegnacyjne-c-8_134.html
  6. Proponuję wykonanie takiego zabezpieczenia w formie rury fi 42,4 mm mocowanej do ściany. Można ją mocować dwojako: 1. Do poziomej rury wkleić kolanko + wstawkę z rury + przyspawaną kryzę. Kryzę 3-punktowo mocuje się do elewacji. Przez styropian należy przebić się do żelbetu i na żywicy przymocować pręt gwintowany. Na kryzę nakładana jest rozeta maskująca więc śruby nie będą widoczne. 2. Do rury przyspawać szpilkę w formie pręta fi 12 mm i również w ten sam sposób się przymocować. Na szpilkę również można nałożyć małą rozetkę fi 30 mm aby nie było widoczne mocowanie. Wszystkie spawania wykonuje firma, a w ofercie uwzględniane są wszystkie akcesoria potrzebne do montażu. http://www.eskatt.pl/zabezpieczenia-okienne-c-153_154.html
  7. W przypadku balustrad z konstrukcją w postaci słupków mocować je można w dwóch wariantach. Pierwszy to mocowanie słupków do podłoża - słupki mają wtedy przyspawaną kryzę np. w przypadku słupka 42,4 mm kryza jest o średnicy fi 95 i 3-punktowo mocuje się słupek do podłoża. Drugim wariantem są słupki mocowane do boku. W przypadku gdy bieg schodów jest bardzo wąski i nie chcecie zabierać sobie miejsca słupki przyspawane mają dwie szpilki w formie pręta fi 12 mm i na żywicy mocuje się je do boku. Do każdego miejsca można dobrać odpowiedni typ mocowania, biorąc pod uwagę indywidualne wymagania klienta. http://www.eskatt.pl/system-42-4-mm-c-1_19_33_67.html
  8. Jeśli wykonasz już schody przed wejściem do domu na pewno będzie trzeba jeszcze zamontować balustradę. Jeśli będzie to mała ilość mb polecam zakup elementów do samodzielnego montażu np. słupki + wypełnienie z poziomych prętów, wszystko wykonane z stali nierdzewnej lub np. balustradę szklaną konstrukcyjną, czyli również słupki wykonane są z stali nierdzewnej + wypełnienie z tafli szkła. Widzę również balkony na których pewnie trzeba będzie zamocować balustradę, więc jeśli zbierze się większa ilość mb można zamówić komplet wszystkich balustrad z montażem. Wtedy pracownicy przyjeżdżają na pomiar, wykonywany jest projekt i po produkcji całego materiału wracają aby je zamontować. Typów balustrad jest dużo w zależności od potrzeby i budżetu jak również walorów estetycznych. http://eskat.com.pl/eskatt/wzory.html
  9. Balustrady do samodzielnego montażu są tak samo stabilne jak balustrady montowane przez firmy w tym się specjalizujące. Jeśli interesuje was konkretny typ balustrady np. z stali nierdzewnej wypełniona prętami, wszystkie detale uzgadniane są z firmą. Wysokość balustrady dostosowywana jest pod waszą potrzebę, rury oraz pręty docinane będą pod wymiar. Słupki mocowane są 3-punktowo do podłoża za pomocą pręta gwintowanego M8 oraz żywicy, natomiast pozostałe akcesoria są wklejane bądź mocowane za pomocą śrubki. Jeśli nie jesteście pewni swoich możliwość pracownicy na pewno wszystko wytłumaczą przed złożeniem zamówienia:
  10. Jeśli chcemy aby balustrada balkonowa była wizytówką naszego domu, bardzo trafnym rozwiązaniem są balustrady szklane. Jeśli nie dysponujemy aż tak dużym budżetem aby zdecydować się na balustradę szklaną samonośną, jej tańszym odpowiednikiem ale również bardzo estetycznym jest balustrada szklana konstrukcyjna, czyli słupki + wypełnienie z szkła. Wszystkie tafle wykonywane są pod indywidualny wymiar klienta jak również można dostosować kolor tafli szkła do elewacji np. z folią matową lub barwione w masie na brąz czy grafit. Balustrady szklane na balkonie są trafnym rozwiązaniem jeśli zależy nam na bezpieczeństwie dla dzieci. Pomagają nam one uniknąć sytuacji, gdy balustrada staje się drabinką dla małych dzieci, tak jak dzieję się to w przypadku balustrad z wypełnieniem w postaci prętów poziomych.
  11. Balustrady nierdzewne a tym bardziej kwasoodporne są wytrzymałe na korozję w przeciwieństwie do balustrad wykonanych ze stali "zwykłej" malowanej RAL lub nawet przed malowaniem cynkowane. Stal nierdzewną należy konserwować środkami do tego celu przeznaczonymi. Tutaj znajdziesz odpowiedni preparat do konserwacji stali nierdzewnej - http://www.eskatt.pl/emulsja-w-sprayu-do-c...0-ml-p-734.html Preparat czyści stal nierdzewną z wszelkich zabrudzeń oraz chroni przed nagarem brązowego nalotu.
×
×
  • Utwórz nowe...