Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

TomWer

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O TomWer

 • Ranga
  Początkujący
 1. Może oprócz nowego tańszego sposobu ogrzewania warto wypróbować zmianę izolacji dachowej. Mowa była o wełnie 20cm. Gdyby wymienić 20cm wełny na 20cm piany poliuretanowej to efekt byłby znacznie lepszy i ogrzewanie od razu wyszłoby też taniej. Otwarto komórkowa super izolacja jest kilkadziesiąt procent bardziej efektywna niż wełna mineralna bądź styropian. Sama procedura instalacji takiej izolacji jest bardzo szybka, więc prosto można zmniejszyć swojej wydatki.
 2. Witam, 2 Lata temu zbudowałem dom energooszczędny zużywający 40kWh/m2 rocznie - 200m2 z ogrzewaniem podłogowym - folie grzewcze. Teraz słysząc o nowej ustawie o OZE która ma wejść w życie w 2016 roku zastanawiam się nad podłączeniem do instalacji elektrycznej fotowoltaiki, która wpłynęła by na długoterminową oszczędność. Wiem, że można dostać też jakieś dofinansowanie do tego typu inwestycji. Co o tym sądzicie? Proszę o porady czy warto.
 3. Zgadzam się. Ogrzewanie może być znikome po zmontowaniu odpowiednich instalacji i budowie domu energooszczędnego. W tych czasach to powinno być wskazane, choćby ze względu na dyrektywę przyjętą przez parlament. Od 2020 roku będzie wymóg energooszczędnego budowania. Najlepszymi sposobami budowy domu energooszczędnego jest inwestycja w beton komórkowy, izolację pianą poliuretanową, wyżej wspomnianą rekuperację i ogrzewanie podłogowe. Dla domów energooszczędnych idealnie sprawdzają się folie grzewcze - biorę to z własnego doświadczenia, gdyż już dwa lata mieszkam w domu z takim właśnie ogrzewani
×
×
 • Utwórz nowe...