Skocz do zawartości

koragreg

Uczestnik
  • Posty

    33
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez koragreg

  1. Mr Tomo mam pytanie odnośnie kompensacji, czy miejsce wykonania kompensacji ma znaczenie tzn. początek koniec czy środek gałęzi która ma powyżej 5m. Długość rury w pionie nie przekroczy 5m maks to 4m jednak w piwnicy to dojdzie już trochę długości ale będą tworzone w sposób można napisać wymuszony układem kompensacje w kształcie litery U
  2. Dzięki za pomoc, Mhtyl wiem czym jest cyrkulacja
  3. w załączniku przedstawiam przykład wyjęty z instrukcji podłączenia kotła, i jest pompa obiegowa cwu ale jest ona pomiędzy w układzie wężownica - kocioł, nie ma ona nic wspólnego z ciśnieniem CWU, czyli do tego trzeba by dodać jeszcze jedną pompkę na CWU które jest już za bojlerem tak to rozumiem, czy dobrze rozumiem??
  4. podgrzewanie wody na chwilę obecną to kocioł węglowy
  5. dzięki za informacje
  6. A nie będzie się wykraplać woda??
  7. zgadza się co do samej pracy ale zastosuje układ który będzie uruchamiał pompkę tylko w odpowiednim czasie, a straty na wodzie, koszt metra sześciennego (zależy od regionu) jest potężny bo jest jednocześnie liczony ze ściekami a będzie tylko drożej, jednak wolałbym odpowiedź na pytanie, czy pompka cyrkulacyjna podtrzyma ciśnienie w układzie czy jednak do tego trzeba dodać pompkę obiegową??
  8. Witam Mam pytanie dotyczące instalacji CWU z cyrkulacją. Taka będzie ze względu na dużą odległość do kilku punktów. Jednak mam pytanie czy pompki cyrkulacyjne mają jednocześnie podtrzymywać ciśnienie w instalacji, czy jednak lepiej dodać pompkę obiegową. Wysokość na jaką wtedy musi być podniesiona woda to jest ok 8m w pionie do tego dochodzą linie poziome i złączki. Obecnie nie ma żadnej pompki wszystko idzie z sieci ale wykorzystam układ który mam i dodam bojler do pieca. Na załączniku umieszczone są pomieszczenie kolor oznacza poziom, tylko łazienki są w tym samym układzie.
  9. Witam Mam taki układ wg. załączonych zdjęć (tak ktoś kiedyś przykombinował i tak jest obecnie) kawałek rury PCV w kuchni wyprowadzone do strychu i tu jest moje pytanie czy taki wyciąg będzie poprawny jeżeli rurę wyprowadzę przez ścianę i jednocześnie odcinek który jest na strychu zaizoluje wełną??
  10. OK dzięki za wszystkie informacje, mam do tego jeszcze jedno pytanie czy drenaż opaskowy może spowodować ubytek czy nawet wyschnięcie studni?? niedaleko wejścia do domu mam studnię zbudowaną z kręgów tj. odległość ok 3-4m
  11. Wielkie dzięki za pomoc, zrobię jak radzicie wykonam dren
  12. mam gdzie odprowadzić, to już sprawdziłem, wysokość piwnicy to ok 170cm z czego w ziemi ok 80-90cm. Nie daleko wejścia do domu mam studnię ale nie mam pojęcia jak głęboka, jeszcze nie sprawdzałem ale wody w niej nie brakuje. Ważne jest to wejście do domu jest jako wysoki parter tzn. są schody wg. załącznika, podkopanie ich raczej będzie problemem (aby się nie zawaliły) czy jest sposób aby na tej ścianie również położyć taką folię kubełkową czy zastosować rurę drenażową.
  13. Budynek jest podpiwniczony, nie jest wysoka piwnica jednak tynki same odpadają, powiem więcej wodę można z nich wykręcać. Budynek jest stary, ja natomiast mieszkam w nim od niedawna i czeka mnie wiele prac i to że drenaż muszę zrobić to wiem od byłego (emeryt) kierownika budowy.
  14. Dzięki za odpowiedź, czy jest sposób aby taką folie położyć na ścianie gdzie jest wejście schodami, i jeszcze jedno pytanie, jedna ściana jest przy drodze dojazdowej nieutwardzonej (załącznik -ściana oznaczona czerwonym paskiem) na tej drodze nieutwardzonej jest dojazd do kilku domów, jak wygląda sprawa z wykonaniem drenażu ściany w takim układzie, czy trzeba to zgłosić, czy trzeba mieć osobne pozwolenia??
  15. do wysłania pytanie Witam. Mam stary dom i muszę wykonać drenaż ale chciałbym dodatkowo ściany zabezpieczyć folią kubełkową, czy można odkopać całą ścianę jednorazowo aby taką folię ułożyć?? I drugie pytanie, wejście do domu jest jako wysoki parter tzn. są schody wg. załącznika, podkopanie ich raczej będzie problemem czy jest sposób aby na tej ścianie również położyć taką folię??
  16. OK a jak to w takim razie będzie z średnicami na pexach??
  17. Fajnie że jest zainteresowanie tematem ale czy jest ktoś kto potrafi i chciałby odpowiedzieć na zadane pytanie??
  18. Instalacja jest z przełomu lat 50-60 a rysunek przedstawia to co jest tj. tyle pionów istnieje. Sądzę że kiedyś była tylko grawitacyjna instalacja obecnie równolegle na powrocie jest pompka. Wszystkie piony schodzą do piwnicy Mi zależy na zastosowaniu rurek PP
  19. Witam w domu jest stara (bardzo stara instalacja CO zasilana kotłem węglowym. Powoli chcę to wymieniać ale wymiana wszystkiego na raz nie przejdzie w moim przypadku dlatego zaczynam od grzejników i rur. Układ jest jak w załączniku, są trzy poziomy tj, piwnica gdzie jest kocioł (wysokość 1,7m) parter (wysokość 2,7m) i piętro (wysokość 2,6m). Każda kondygnacja ma taki sam układ tyle że w piwnicy nie ma grzejników. Na rysunku podałem obecne średnice zewnętrzne rur i na ile znalazłem średnice wew. w calach. Piony również są opisane te co idą w górę i w dół. Moje pytanie dotyczy rur bo mam zamiar je zmienić na PP jak dobrać średnicę. Czy też może ktoś podać dokładnie jakie stosować średnicę??
  20. tak jak wcześniej zaznaczyłem środkowa zapadka zacina się również PRZY OTWARTYCH DRZWIACH, mając otwarte drzwi zamykałem kluczem aby wykluczyć zawiasy.
  21. Dzięki za wszystkie odpowiedzi ale nie jest to wina wkładki, przy otwartych drzwiach tez się przycina w momencie gdy środkowa zapadka zaczyna wychodzić. Klucz we wkładce pracuje leciutko.
  22. Cześć mam pytanie dotyczące drzwi z zamkiem GERDA. Feler polega na tym że zaczyna się zacinać i nawet chcąc wymienić musiałbym znać model ale nie wiem jak to ustalić. Zamek jest bardzo "wysoki" prawie na całej wysokości ma kilka zatrzasków wg zał. zdjęcia z przodu. Czy jest możliwość aby samemu taki zamek wymienić??
  23. Czarna linia przedstawia ściankę zewnętrzną oczywiście nie widać tego tak gołym okiem ale jak przysunie się np blat do ściany to pod oknem dociskając go do ściany widać drobne nierówności ale idąc dalej zaczyna wychodzić jak ucieka ściana . Może kolejny rysunek lepiej pokarze o co chodzi
  24. Tak jak na załączonym rysunku, ścianka czarna linia na czerwono zaznaczone okno. Przykładając poziomicę pod oknem do ściany jest ok ale po za oknem sądzę że może to być łączenie płyt występuje różnica. Odległość ścianki od poziomicy wynosi do 4 cm na całej wysokości.
  25. Tak jak wcześniej napisałem część przykleję ale pozostała część płyty odstaje od ściany na 4cm tj. 40mm wypełnianie bo tak to już trzeba nazwać, klejem jest raczej kiepskim pomysłem. Kiedyś pewien budowlaniec podpowiedział mi ciekawą rzecz i sądzę że prawdziwą. Robactwo zagnieździ się w każdej szczelinie, to jak będziesz izolować nie ma znaczenia. Dlatego uważam że warto wypełniać puste przestrzenie.
×
×
  • Utwórz nowe...