Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

furas20

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O furas20

 • Ranga
  Początkujący
 1. Sugerujesz, że sprawa jest beznadziejna?
 2. Rysunek oddaje mniej wiecej proporcje. Z drugiej strony raczej nie przewiduja linii zabudowy. W takim przypadku co moge jeszcze zrobic? Wnioskowac o zmiane mpzp? Przy najbliższej okazji wstąpie do urzędu gminy dowiedzieć się szczegółów
 3. Mam możliwość przepisania na siebie części działki, na której znajduje się budynek mieszkalny. Zastanawiam się na tym etapie czy w ogóle będę mógł na tej działce wybudować dom jednorodzinny. Problem w tym, że z tego co nam wiadomo dla osiedla, na którym znajduje się działka jest ustalony MPZP i prawdopodobnie granica zabudowy przecina działkę mniej więcej w połowie. I tutaj pojawiają się pytania: 1. Czy jest możliwe, że na jednej części działki można postawić dom a na drugiej kategorycznie nie? 2. Jeżeli pkt. 1 tak to: połowa działki ma status "działki budowlanej" a druga część ... ? 3. Czy w takim przypadku można ratować się Warunkami Zabudowy na części działki czy MPZP wyklucza w ogóle budowę? 4. Jak nie można postawić tam domu jednorodzinnego to w takim razie co może tam powstać? Działka jest bezużyteczna? Chciałem dzisiaj wstąpić do gminy sprawdzić MPZP ale niestety w soboty nieczynne... Wrzucam "odręczny rysunek" dla zobrazowania problemu.
 4. A mogę teraz zmienić formę zgłoszenia? I jak wygląda sprawa z przyłączeniem mediów z istniejącego budynku, wystarczy odręczny szkic prowadzenia instalacji czy będę potrzebował mapek projektowych podbitych przez kogoś uprawnionego?
 5. Co by mi ułatwiło zgłoszenie jako altany? I dlaczego murowanej? Mogłbym w starostwie zmienić warunki zgłoszenia i odczekać kolejne 30 dni?
 6. a możesz jakoś rozwinąć temat? Jeżeli mam czegoś nie robić to wolałbym wiedzieć dlaczego
 7. Złożyłem zgłoszenie wybudowania wolnostojącego parterowego budynku gospodarczego do 25m2. Zgłoszenie przeszło bez większych problemów, jednak nurtuje mnie jeszcze kilka pytań, na które mam nadzieje znajdę u was odpowiedź. Budynek ma powstać na działce gdzie znajduje się jednorodzinny budynek mieszkalny (odległość ok. 20m od budynków)i tu pytania: 1. Chciałbym bezpośrednio od budynku istniejącego podłączyć media ( czyli rachunki na jednym liczniku). Czy muszę mieć na to zgłoszenie lub pozwolenie (jeżeli tak to jak to wygląda)? Oraz jak wygląda sprawa gdy podłączę się bez pozwoleń (ktoś to sprawdzi? są przewidziane jakieś kary? nadzór budowlany się tym zajmuje czy ktoś inny?) W skład mediów miałyby wchodzić energia, woda, gaz oraz przyłączenie do istniejącego szamba. 2. W budynku gospodarczym chciałbym zbudować kuchnię i łazienkę. Czy stoi coś na przeszkodzie? 3. Jak wygląda sprawa z użytkowaniem budynku niezgodnie z przeznaczeniem? Wyczytałem, że jest przewidziana kara 10tys zł (zawsze się na tym kończy?). Ale jak to wygląda w praktyce (nadzór budowlany interesuje się takimi sprawami czy raczej interesuje ich tylko czy budynek spełnia wymogi odnośnie rozmiarów zabudowy?) Mam w planach wybudować sobie taki budynek, gdzie będę mógł tymczasowo mieszkać (oficjalnie zameldowany w domu istniejącym). Ale przyznam, że im bardziej zagłębiam się w temat to mam stracha przed karami jakich mogę się spodziewać z tego tytułu. Proszę w miarę możliwości o jasne i precyzyjne odpowiedzi oraz ewentualne rady. Z góry dzięki
×