Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

&ndrzej

Uczestnik
 • Posty

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez &ndrzej

 1. Witam Sytuacja życiowa zmusiła moją rodzinę do przeprowadzki na Mazury, w związku z czym szukam tam domu. Przewertowałem wszystkie znane mi strony, po czym wybrałem kilka domów do oglądnięcia i pojechałem je oglądać (320 km). Spośród obejrzanych, jeden dom wydaje mi się takim, który mógłbym być ewentualnie zainteresowany, jednak jest to dom drewniany, a szczerze mówiąc nie bardzo się na takich domach znam. Postanowiłem więc porobić trochę zdjęć, żeby w domu się przyjrzeć dokładniej co może być nie tak. Jeśli ktoś byłby w stanie coś wychwycić na podstawie zdjęć i mojego opisu, byłbym wdzięczny
 2. Piechociński twardo szuka elektoratu. Może PSL ma zamiar wystawić kandydata na prezydenta ?
 3. To wynik jest dobry, nie patrz na to ile czasu się pali, tylko na efekt palenia.
 4. A ile m.kw. podłogi ogrzewasz w ogóle ?
 5. Napisz jeszcze ile czasu podłoga była ciepła (sumarycznie czas w trakcie palenia i po wypaleniu).
 6. Ale jakie drzewo paliłeś, bo to też jest ważne. Co do tego sterownika to Ci nie pomogę, gdyż nie posiadam takowego. Jak masz podłogówkę, to ja na Twoim miejscu bym tym drewnem palił na maksa, tak, żeby rozgrzać dobrze podłogę i niech ona robi za bufor ciepła. Nie martwił bym się wtedy długością palenia się drewna w kominku, tylko tym czy podłoga jest aż tak nagrzana, żeby było cały dzień ciepło. Pamiętaj o tym, że kominek ma wyższą sprawność odbierania ciepła, w im wyższej temperaturze się w nim spala drewno (tak jak i piec c.o.), więc de facto jeśli paliłbyś ostro przez 5 godzin, to wykorzy
 7. Trochę dziadostwo i lekko nieporęczne. Wnieść coś do góry, czy też znieść na dół, to będzie tragedia.
 8. Jeśli masz czas palenia 2 godziny, to masz ewidentnie coś nie tak. Napisz może czym palisz. Ja postaram się opisać co ja zauważyłem przy paleniu w kominku: - na podpałkę wykorzystuję drobno pocięte deski. Podpalam, otwieram czopuch, otwieram powietrze, zamykam drzwiczki i się "spawa" - jak już złapie ciąg (po ok 5 minutach), dokładam troszkę grubsze drewno, zamykam drzwiczki, czekam 5 minut, - nakładam drewno właściwe, układam je w kierunku przód tył, nie lewo prawo, zauważyłem, że przy układaniu lewo-prawo drewno potrafi na początku bardziej zgazowywać się, ale to może być zależne
 9. Też kiedyś się nad tym zastanawialiśmy z żoną i oboje stwierdziliśmy, że jednorzędowa kuchnia ma więcej plusów niż "rozdzielna", toteż taką zaaplikowaliśmy. W kuchni rozdzielnej musisz się "kręcić" w jednorzędowej po prostu przechodzisz ze stanowiska na stanowisko. Dodatkowo w kuchni jednorzędowej towary, które są kruche/brudzą/kapią przy przenoszeniu brudzą jedynie blat i urządzenia. Przy kuchni rozdzielnej brudzą dodatkowo podłogę. Potem na to stąpasz i roznosisz po całym domu co jest nieprzyjemne bo robisz sobie dodatkową robotę ze sprzątaniem.
 10. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie przy składaniu wniosku dokładnie się opisuje co się chce budować, łącznie z mapą informacyjną. Na mapie zaznacza się obszar inwestycji, a na wniosku pisze dokładnie co z wodą, mediami, ściekami, jaki typ zabudowy (np. zagrodowa czy mieszkaniowa). W sąsiednim powiecie nawet Panie w urzędzie gminy mówiły, że dobrze jest do wniosku dołączyć poglądowo wydrukowany np. dom ze strony z projektami, jak to ma wyglądać. ten budynek na działce.
 11. Złożyłem wniosek i zobaczymy co mi tam opiszą.
 12. Z tego co zapamiętałem, to dostanę decyzję odmowną, gdyż wystąpiłbym o zabudowę mieszkaniową. Jeśli wystąpiłbym o zabudowę zagrodową, dostałbym decyzję pozytywną, ale o zabudowę zagrodową mogą występować jedynie rolnicy.
 13. Jest to dokładnie ta działka z linku http://otodom.pl/dzialka-skulsk-mniszki-id22497685.html MPZP nie ma dla tych obszarów.
 14. Właśnie dzwoniłem do starostwa w Koninie i Pan mnie poinformował, ze to wygląda (z tego co zdążyłem z rozmowy zapamiętać)tak: -właściciel składa wniosek o pozwolenie na budowę -otrzymuje zgodę -już od tego momentu może mi przekazać prawo do budowy tego co jest w pozwoleniu (tutaj to zrozumiałem najmniej szczerze mówiąc) -kupujący składa oświadczenie (albo wniosek), że będzie budował dokładnie to co w pozwoleniu, spełniając wszystkie warunki określone w nim -koniec. Trochę zawile Pan w starostwie to tłumaczył, więc mogę się gdzieś tutaj mylić w tym co napisałem.
 15. Nie wiem, czy Ci w tym pomogę, ale chodzi o powiat Koniński. A można gdzieś zadzwonić i się dowiedzieć jak to akurat w tym powiecie wygląda ?
 16. Witam, mam następującą sytuację: mam do kupna za dobre pieniążki kawałek ziemi, jednak jest to ziemia rolna (co prawda 5 klasa, ale jednak). W gminie od urbanisty dowiedziałem się, że jeśli złożę wniosek o wydanie warunków, dostanę decyzję odmowną, gdyż przewidziana tam jest jedynie zabudowa zagrodowa, czyli musiałbym być rolnikiem. Powiedział mi jednak, że słyszał o takiej możliwości, że jeśli ziemia teraz jest rolna i jej właścicielem jest rolnik, to rolnik może wystąpić o wydanie warunków i to on w rzeczywistości może rozpocząć budowę np. stawiając stan surowy zamknięty lub otwarty i dopier
 17. Oczywiście, że się zwraca do ubezpieczyciela sprawcy, jednak jeśli TU w OWU zastrzegł osobie taki zapis, to poszkodowany nie ugra niestety nic. Wtedy dopiero w grę może wchodzić fundusz gwarancyjny, chociaż z tego co ja wiem, FG "obsługuje" przypadki, kiedy sprawca nie miał OC i był to "zwykły" wypadek/stłuczka. Wtedy poszkodowany dostaje $$$ z FG a FG ściąga tą należność od sprawcy wypadku. Jednak w takim przypadku jak tutaj opisany (sprawca pod wpływem), to widzę raczej tylko Sąd (chyba, że w OWU sprawcy nie ma wzmianki o wyłączenie odpowiedzialności).
 18. Jeśli sprawca był pod wpływem, to raczej zastosowania nie ma Fundusz Gwarancyjny, a raczej czeka Ciebie sprawa w Sądzie z powództwa cywilnego. Dużo ubezpieczalni w OWU zapisuje klauzulę o wyłączeniu odpowiedzialności, jeśli klient jest pod wpływem alkoholu.
×
×
 • Utwórz nowe...