Skocz do zawartości

andru80

Uczestnik
  • Posty

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

andru80's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Chodzi mi o to czy jest to już dość dobra membrana czy jednak szukać jeszcze czegoś innego?Wiem,że na tym nie warto oszczędzać ale chciałbym żeby to było dobrze wydane pieniądze.
  2. Witam. Wykonawca polecił mi coś takiego na wstępne krycie dachu dwuspadowego.Membrana o poniższych parametrach ma w spodniej warstwie włókninę poliestrową igłowana/kalandrowana i kosztuje kilkanaście zł za m2. Czy te parametry są adekwatne do ceny? Z góry dziękuję za pomoc. -masa powierzchniowa 210g/m2 -paroprzepuszczalność 3000g/m2/24h przy 38 st.C i 85% wilgotności -współczynnik paroprzepuszczalności Sd=0,07 -wodoszczelność klasa W1 -realcja na ogień klasa E -odporność na temp. -40 do +80 - wytrzymałość na zerwanie 380/420 - wytrzymałość na przerwanie 340/380
  3. Jak najbardziej, tak zrobię. Pytałem w razie gdyby mi się nie udało tego wyegzekwować od nich, bo z taką ewentualnością też trzeba się liczyć.
  4. Serdeczne dzięki za cenne rady. Na dzień dzisiejszy najbardziej sen z powiek spędza mi brak tej dylatacji miedzy stropami a pustakami komina. Jakbyś miał wykonać coś takiego na zalanym już stropie,jak najlepiej wg Ciebie zabrać się za to żeby nie było więcej strat niż pożytku? Na wątek który wkleiłeś wcześniej do tematu odnośnie dylatacji udało mi się natrafić już kilka dni temu, pisali o nawięrcaniu dziur. Zastanawiam się jak można to jeszcze inaczej zrobić, jeden strop mam 15 cm, drugi 12 cm, oba jednokierunkowo zbrojone.
  5. Nawet jeżeli mam środkowy pustak spalinowy z wentylacją i po bokach podwójne wentylacyjne? Jeśli mimo wszystko jeszcze trzeba to wzmacniać to nie wiem czy struktonit ma sens jak i tak musi być np klinkier.
  6. Dach mam dwuspadowy, więc od miejsca gdzie zaczyna wystawać ponad krokwie mam w tej chwili niecały 1m i to jest mniej więcej na równo z kalenicą. Przyjdą jeszcze 3 pustaki więc dojdzie jeszcze ok 1m wiec można powiedzieć ze 2m.
  7. Co do drugiej fotki to nie mam wątpliwości, płyta wsporcza jest zakotwiona w ścianie z porothermu. Natomiast na 1-szej fotce nie widać czy do drzewa jest przykręcony płaskownik i obmurowane betonem czy tylko zrobiony taki kołnierz z betonu na pustaku i wyżej klinkier. Mimo wszystko sporo mi te fotki pomogły, dzięki bardzo. Od podłogi dlatego, żeby nie pospadał ten klinkier ale tu widać,że rozwiązaniem jest właśnie taki kołnierz z betonu i to wg mnie ma sens. Proponowano mi jeszcze rozwiązanie ze struktonitem, obudowa z płyty OSB i na to płytki struktonitowe ale nie wiem na ile jest sprawdzone takie rozwiązanie.
  8. Dzięki za odpowiedź, będę w takim razie interweniował. Czy mógłbyś jeszcze coś doradzić odnośnie samego wykończenia części zewnętrznej komina? Nie chciałbym jechać z klinkierem od samej podłogi poddasza, bo takie już miałem sugestie, szukam jakiegoś innego rozwiązania ale też żeby za kilka lat nie trzeba było robić tego od nowa.Pozdrawiam.
  9. Witam wszystkich serdecznie. Zakupiłem do budowanego domu jednorodzinnego system kominowy Schiedel Rondo Plus 20. Ekipa murarzy niestety zapomniała zamontować skraplacz. Komin jest już prawie na ukończeniu i zastanawiam jakie mogą być tego konsekwencje lub czy można coś z tym jeszcze zrobić? Ogrzewanie przewiduje na ekogroszek. Komin jest umiejscowiony wg projektu na ścianie zewnętrznej budynku i odsunięty od niej o ok 10 cm. Nie mam również zrobionej dylatacji pomiędzy pustakami komina a stropami, podobno powinno się dać wokoło komina np styropian przed zalaniem płyty ale o tym również dowiedziałem się po fakcie... Czy ktoś mógłby doradzić co zrobić? Z góry dziękuje. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...