Skocz do zawartości

*Ola*

Uczestnik
  • Posty

    41
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez *Ola*

  1. Sola - no to teraz dokładnie opisalas moja sytuacje. Własnie dlatego moj blog stanał. Na poczatku stycznia odebralismy pozwolenie na budowe i hurra ;-( . No wlasnie - radosci ogromnej nie ma za bardzo gdyż dylemat jak u ciebie. My jestesmy o tyle w innej sytuacji ze nie zaczelismy jeszcze w sumie nic. A w UK mamy juz swoj dom. Chcielibysmy wrocic, no ale jak ogladam TV i widze co sie dzieje to zadaje sobie pytanie po co. I odpowiedz jest tylko jedna - dla RODZINY i RODZICÓW. Tylko co za pare lat, jak ich nie bedzie?Pewnie bede żałowac ze wróciłam. Wiem moze to troche samolubne ale generalnie najblizsza rodzina teraz so moje dzieci i wszystko co robimy- to robimy dla nich. Szczerze to nie widze ich w Polsce- lepiej beda miec tutaj w UK.Wiec decyzje wstrzymalismy na rok a pozniej zobaczymy co dalej. MOze nam sie w głowach troche rozjasni. Tobie też życze podjecia dobrej decyzji- łatwo nie bedzie.
  2. Wczoraj odbyło sie badanie geotechniczne gruntu. Co prawda opis bedzie do 5 dni ale juz mozna powiedziec, ze poziom wód gruntowych jest na ok. 2.60m pod powierzchnia gruntu. W wiekszości jest piasek - jaki to sie okaże jak dostane opis. W jednym z odwiertów pod poziomem wod gruntowych na głebkości ok. 4m -4.5m pojawily sie torfy przerastane iłami. Trochę sie zmartwiłam. Myślicie, że na takiej głębokości mogą one mieć wpływ na posadowienie fundamentów?

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

  3. Cytat

    Ola, natentychmiast kupuj prasę budowlaną i czytaj od dechy do dechy, jeśli chcesz uniknąć przepłacenia.


    Kupuje i czytam rozne i rozniste gazetki typu "Budujemy dom", "Murator", " Ładny dom", Własny dom" itd. Niestety mam wrazenie , że im wiecej czytam tym ciemniej w głowie. icon_confused.gif

    Cytat

    To stawki menadżerskie, więc wszyscy (On i podwykonawcy) się wyżywią.


    Ha ha no zobaczymy. Wysłałam prosbe o wycene do kilku takich firm , które nie mają na "wyżywieniu" calej ekipy zarzadzajacej i dyrektorskiej wraz z sekretarkami i zobaczymy. Firmy z polecenia, takie ktore nie musza sie nawet oglaszac za pomoca strony internetowej gdyż zawsze maja cos do roboty.

    Cytat

    Olu,może pomocne w Twoim przypadku byłoby złożenie zlecenia na budowę domu lub jego częśći na którymś z portali oferujących wyłącznie umieszczenie ogłoszenia.Nie musiałabyś skorzystać z odpowiedzi (a będzie ich dużo,wiem to z doświadczenia) ale miałabyś chociaż przegląd tego ile ekipy biorą za konkretną pracę.
    Ja tak zrobiłem,złożyłem zlecenie na budowę dachu i w tej chwili jest on robiony.Nie skorzystałem z najniższych ofert ale wybrałem wykonawcę który mieszka kilka kilometrów ode mnie,obejrzałem też Jego wcześniejszą pracę.


    To dobry pomysł, dzieki tak chyba tez zrobie. Zawsze myslalam,że trzeba ewentualnie z takiego portalu wybrac jakas ekipe, ale jesli nie to zawsze dobry sposob , ażeby znaleźć kwote odniesienia. Dzieki icon_biggrin.gif
  4. Cytat

    mnie weź za 11.600! mnie! icon_smile.gif
    za samą robociznę - jeszcze na gitarze zagram i piosenkę zaśpiewam fajną w tej cenie!
    Mnie weź!



    Bobiczek a ty budowlaniec jestes?


    Cytat

    Płytę fundamentową można wykonać na kilka sposobów - izolowana, nośna, grzewcza, akumulacyjna.



    O matko ! A czym one sie roznia? Dodatkowymi warstwami? W necie znalazlam jakies standart, premium itd. ale nie pisze czym sie roznia.
  5. Jani_63 teraz to mi dales do myslenia i nieprzespana noc, ale w zwiazku z tym , że każda opcje trzeba rozważyc wyslalam dzis zapytanie o geotechniczne badanie gruntu. Chyba zrobie je mimo wszystko.
    Musze jeszcze poprosic o wycene takiego fundamentu na plycie dla mojego domu i porownac z cena fundamentu tradycyjnego. Nie ukrywam ze jest to głowny czynnik do podjecia decyzji.

    Pytanie:
    Jeżeli zdecyduje sie na plyte to jak to jest z tym ogrzewaniem podlogowym. W necie znalazlam tylko ta plyte Legalet ale pewnie cena bedzie masakryczna. Czy podczas wykonywania tego fundamentu moze wejsc druga firma ustawic rurki do podlogowki i wtedy dopiero zalac?
  6. Cytat

    A co, masz tak nieciekawe podłoże że przygotowanie pod płytę wymaga wymiany gruntu, czy projektant do bani i Cię straszy żebyś mu głowy nie zawracała obliczeniami? icon_biggrin.gif


    Na podlozu jest piasek ale nie wiem jak gleboko. Architekt powiedzial, że 30 cm humusu + przynajmniej 50 cm jeszcze w dol + to co ponad powierzchnie ziemi, to wyjdzie bardzo duzo tych podsypek itd. dlatego powiedziala ze najprawdopodobniej nie bedzie sie oplacac. Nie wiem moze faktycznie nie chciala przeliczac.

    Cytat

    To co źle napisałaś , jeżeli chodzi o te rury wodne?


    Chodzilo mi o miejsce przepustów tak to sie fachowo nazywa? A nie o rozprowadzenie. icon_wink.gif
  7. Cytat

    A teraz widzisz icon_lol.gif



    No wlasnie nigdzie nie mam tego plusika icon_confused.gif
    Wiem gdzie powinien byc bo widzialam w innym temacie, ale u mnie ich nie ma.


    Cytat

    Pod chudziakiem daje się rury kanalizacyjne. Wodnych rur bym nie dawał bo nie ma sensu, na pewno źle odczytałaś projekt, one są ale nad chudziakiem pod wylewką posadzki.
    Z jastrychem to zależy jaki będzie, jeżeli "gipsowy" anhydrytowy to wystarczy, jeżeli ma być cementowy to koło 7-8 cm.



    Raczej zle napisalam z tymi rurkami wodnymi icon_smile.gif . Jastrych jest w projekcie cementowy wiec musi go byc wiecej niz 4cm. icon_wink.gif
  8. Buster, Draagon,PeZet,mhtyl wielkie dzieki. o to wlasnie mi chodzilo. Dalabym plusika ale nie widze gdzie.

    W projekcie jest chudziak, polozenie rur wodnych i kanalizacyjnych znam, wysokosc pomieszczenia tez jak w projekcie - z jedna zmiana ze wzgledu na ogrzewanie podlogowe. W projekcie tylko 4cm jastrychu - to chyba malo zeby "zalac" rurki wodnego ogrzewania. Ale tu juz chyba wykonawca powinien wiedziec.

    Co do plyty fundamentowej to bardzo bym chciala - niestety w mojej rozlozystej parterowce koszt bedzie duzo wyzszy niz przy tradycyjnym - tak twierdzi moj architekt.
  9. Pytanie z innej beczki - jako że lista dluga. Mianowicie czy ktos moglby po krotce wyjasnic dlaczego przy fundamentach niektorzy na scianach fundamentowych wylewaja plyte i dopiero muruja sciany, a niektorzy jak np. Pezet po wymurowaniu scian fundamentowych, stawia mury od razu zostawiajac piasek ?

    Jesli odpowiedz jest bardzo prosta to poprosze bez linczu icon_wink.gif
  10. Cytat



    Jasne tylko nie wiem jak haha icon_wink.gif Blondi ze mnie



    Cytat

    Ola, przyszło mi do głowy, że może pomocna byłaby dla ciebie funkcja Inwestora Zastępczego.



    Czytalam o tym ostatnio nawet w gazecie. Szczerze mowiac biedna ta osoba by byla bo:

    a. nieufna ze mnie bestia
    b. musialby codziennie zdawac relacje z postepow

    Pewnie po 2 tygodniach zazadal podwyzki albo zrezygnowal icon_lol.gif
  11. Caly problem w tym ze przebywajac za granica trudno mi szukac ekipy ogladajac ich dokonania. Wyzej wymienione sa wlasnie z polecenia i kwoty jak widac. Nie wiem juz czy to wina regionu, czy faktycznie cwaniakow a moze przeswiadczenie ze jak ktos pracuje za granica to mozna a nawet trzeba go naciagnac.
    No coz szukamy dalej. Urlop Swiateczny w tym roku przebiegac bedzie pod haslem " Szukajac ekipy budowlanej - tj. jak nie dac sie naciagnac"
  12. Kolejny dzien z bolem glowy i walki z papierkami na odleglosc. ;-(

    Przyszla druga wycena od ekipy budowlanej i mala zalamka bo wcale taniej nie jest. Ten przynajmniej rozpisal co i za ile:

    Wykonanie fundamentu - 11600
    Wykonanie parteru - 15250
    Wykonanie poddasza i kominow - 8400 (najlepsze to ze kominow nie bedzie)
    Wykonanie dachu i orynnowanie - 35000

    Razem bagatela - 70250 + VAT

    No i na czym tu jest zawyzone - a moze nie jest i taniej sie naprawde nie da?
  13. Cytat

    Jeśli mają być odwierty pionowe, to w zależności od ich głębokości różne procedury - zupełnie nie związane z PnB:
    - do 30m głębokości, bez procedur,
    - powyżej 30m, procedury przewidziane w Prawie Geologicznym.


    To wiem ale mozna to zrobic pozniej, po uzyskaniu juz PnB. Moj architekt chce wykonac projekt pompy za ktory oczywiscie musze zaplacic. Nie wiem tylko po co w takim razie.
  14. Czesc wszystkim - rozterek z dokumentacja ciag dalszy.Próbowalam znaleźć gdzies na forum ale nie ma tematu o dokumentacjach.

    Bajbaga kiedys napisal, ze:

    "od września ubiegłego roku, po noweli PB, instalacja pomp ciepła nie wymaga ani PnB, ani nawet zgłoszenia (PB - art.29.2.16). i art.30.2. ) " - wszystko zrozumiale, ale czy ktos sie orientuje jakie informacje musza byc zawarte w projekcie domu ogrzewanym pompa ciepla przy skladaniu go o pozwolenie na budowe?

    Czy musza tam byc juz zawarte wszystkie wyliczenia oraz zaznaczone gdzie beda odwierty, jak to wszytsko bedzie polaczone czy wystarczy tylko wzmianka ze ogrzewanie bedzie pompa ciepla z pionowym wymiennikiem ciepla?

  15. Dawno mnie nie bylo, bo i w sumie nic konkretnego sie nie dzieje. Projekt dalej u architekta sie adaptuje. Ale musze pochwalic sie ze dzis dostalam pierwsza wycene od firmy budowlanej- i w sumie nie wiem kogo bardziej ponioslo, tego Pana z cena czy mnie jak ja zobaczylam.

    Otóz wycena SSO bez dachu ze stropem to...... 75000 netto.

    I nie byloby to oczywiscie zaskoczeniem gdyby nie fakt ze ta cena to tylko robocizna icon_eek.gif

    Prosze powiedzcie ze ta cena to chyba z ksiezyca - bo nawet kosztorys od projektanta, choc zawyzony, pokazuje mniejszy koszt.
  16. Cytat

    Da się.
    U dołu, po prawej masz wybierz plik. Klikasz wybierasz, zapisujesz.
    Po lewej, też u dołu, masz "załączniki" klikasz wybierasz i finito.

    Ps. Zanim klikniesz "dodaj odpowiedź" - kliknij na "podgląd" czy obiekt jest widoczny.



    Dzieki wielkie - blondynka w akcji icon_wink.gif

    Dzis maly kroczek do przodu- mapka do celow projektowych odebrana przez kochanego szwagra jedzie do architekta, a ja skonczylam rozmieszczenie pomieszczen.

    Czekam na jakies cenne uwagi z doswiadczenia icon_wink.gif

    DSC01446.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...