Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

duska1

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O duska1

 • Ranga
  Początkujący
 1. chętnie prześlę Wam informacje ale nie mam adresu mail proszę o informacje przeoczyłam adres mail już wszystko jasne
 2. temat aktualny jak najbardziej. co do studni to geolog mówił mi ze glina jest bardzo głęboko i moge trafic na wodę która sie podniesie. Sąsiad na tę chwilę zastosował mniej legalną metodę - woda z dachu rurami pod ziemią płynie na pole rolnika sąsiada a co ciekawe w tym kierunku woda płynęłaby naturalnie. I chyba nam pozostanie tylko czekać aż gmina zrobi drogę dojazdowa przed dzialkę i może obok ędzie rów..ale do tego czasu chyba musimy zrobić to co sąsiad..nie ma wyjścia....pozostaje jeszcze ponton Chyba że macie jeszcze inne rozwiązania
 3. biorąc pod uwagę że rzut dachu ma 240m2 według Ciebie jaki duzy zbiornik musiałabym kupić żeby przyjął ulewy wiosenne i sie nie przepełnił. A co z wodą z drenażu który chciałabym zrobić wokół domu ?
 4. Mam problem. mamy juz zrobione fundamenty. Grunt na działce to glina. Po deszczach woda nie wsiąka. Nie mamy co zrobić z wodą opadową. Nie ma w pobliżu rowu melioracyjnego ani kanalizacji ogołnospławnej. Przed rozpoczęciem inwestycji było wykonane badanie geologiczne po którym geolog stwierdził glinę na głębokości 5 m ( badanie geologiczne). Na podstawie swoich informacji stwierdził ze dalej w głąb tez jest glina ..i tu zaczyna się problem. Reasumując: -nie ma możliwości zrobić studni chłonnej. -nie ma rowu melioracyjnego -nie ma drogi- dojazd do działki jest droga nieutwardzoną (droga gminna) Działka jest mała w kwadracie 30x30 z czego dom jest 15x15 Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie ?
×