Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

yarysek

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O yarysek

 • Ranga
  Początkujący
 • Urodziny 13.09.1985
 1. Tak, tak zostało to napisane. Czyli rozumiem że źle. Czyli ewentualnie będzie trzeba pisać nowy wniosek? Dopisałem: Sądziłem że skoro istnieją już zabudowania to będzie to rozbudowa o kolejne i dlatego tez zostało to tak napisane. A czy nie można powiększyć "starych granic"?
 2. Tak tez pisaliśmy we wniosku o wydanie warunków zabudowy. Rozumiem że taka rozbudowa jest możliwa? Raczej będziemy chcieli po teściach zostawić dla siebie. Takie sytuacje mogą się pojawić zawsze, ale żeby tego uniknąć trzeba było by się w ogóle nie budować.
 3. Czemu bez sensu? Takie usytuowanie wynika z ukształtowania terenu(działka jest że tak powiem pofalowana). W tym miejscu jest najbardziej równo Poza tym jest to dla nas najkorzystniejsze miejsce(otoczenie, bliskość rodziców itp.), wybrane dość starannie. Planujemy wykonanie nowego zjazdu do drogi publicznej. Woleli byśmy postawić dom bliżej żeby pozostawić pozostałą część w jednym kawałku gdybyśmy chcieli w dalszej przyszłości sprzedać jakiś kawałek ziemi.
 4. Czy na takiej działce dalej będzie można się budować w zabudowie zagrodowej czy takiej działki nie będziemy musieli odrolnić? Teren na którym chcemy się budować jest klasy III więc raczej nie ma szans na otrzymanie zgody na odrolnienie. W załączniku mapka jak to wygląda. Na czerwono zaznaczona działka a na niebiesko miejsce w którym chcemy postawić dom.
 5. Z tego co mi wiadomo teren nie jest objęty żadnym programem ochronnym. Racja chodziło mi oczywiście o zabudowę zagrodową. Przy składaniu wniosku o warunki zabudowy pani w gminie zwróciła uwagę, że proponowane położenie domu nie jest w obrębie istniejących zabudowań i to może spowodować, że nie otrzymamy WZ. Z czego by wynikało że dom powinien powstać na podwórku między domem a stodołą? Ale czy fakt posiadania działki większej od średniej w gminie nie daje możliwości wyboru dowolnego miejsca? Próbuję znaleźć jakieś ewentualne argumenty na negocjację w razie odmowy stąd też chce się dowiedzieć jak najwięcej.
 6. Dziękuję za szybką odpowiedź. W gminie dostałem informacje że jest to traktowane jako rozbudowa istniejącej zagrody i że nowo budowany dom powinien być w obrębie istniejącego siedliska, i tego do końca nie rozumiem. Czy istniejącym siedliskiem jest cała działka czy tylko obszar na którym istnieją zabudowania? Dodam że obszar pod obecnymi zabudowaniami jest w wypisie z rejestru gruntu oznaczony jako "Użytki rolne zabudowane - B-RIIIb" Czy musze budować się w obrębie istniejącego siedliska czy mogę usytuować dom w dowolnym miejscu? Pozdrawiam
 7. Witam, Jestem nowy na forum ale przeglądam je od dawna. Odpowiedzi na nurtujące mnie pytania nie jestem w stanie znaleźć więc postanowiłem napisać nowy temat. Sprawa wygląda tak. Razem z moją Żoną planujemy wybudować nowy dom na działce której jest właścicielem właśnie ona. Działka rolna klasy gruntu III i IV o powierzchni ponad 7ha na której istnieją już zabudowania: dom(w którym mieszkamy razem z rodzicami Żony), stodoła, obora. Moja Żona otrzymała tą działkę od rodziców w formie darowizny 6 lat temu przez prawie 4 lata płaciła KRUS czyli jak dobrze rozumiem spełnia wymagania bycia Rolnikiem. Nie ma MPZP więc musimy wystąpić o warunki zabudowy. Średnia wielkość gospodarstwa w gminie wynosi 5,5ha więc nasza jest większa. Mamy zapewnienia odnośnie dostawy energii elektrycznej oraz wody. Jak wyglądają zasady budowy drugiego domu na takiej działce? Czy na takiej działce można bez problemów wybudować drugi dom? Czy dom musi być w sąsiedztwie istniejących zabudowań na działce? Czy możemy go postawić na gruncie klasy III? Chodzi oczywiście o zabudowę zagrodową, nie mamy zamiaru wydzielać dodatkowej działki. Pozdrawiam, Kamil
×