Skocz do zawartości

ona_2014

Uczestnik
  • Posty

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez ona_2014

  1. Hahaha:D To mi się najbardziej podobało z całej dyskusji. Innych to się łatwo krytykuje, anonimowo na internecie a samemu poddać się ocenie już ciężko. I ta chłopska filozofia do tego.... Jesteś człowieku bezczelny, niekulturalny, psujesz atmosferę na forum i zastanawiam się czy jest tutaj jakiś moderator. Ludzie są na tyle życzliwi, że zamieszczają prywatne zdjęcia żeby można było podglądnąć jak wygląda gotowy dom, a ty nie potrafisz tego uszanować. Podobnie jak uszanować czyjegoś prawa do własnego gustu. Niewolniku mody - za 5 lat twoje wnętrza będą do wymiany bo trendy mają to do siebie, że okresowo się zmieniają. Jesteś tak zarozumiały, że też jestem ciekawa jak to stylowo urządziłeś swój dom, czy np. w ogóle było cię stać żeby wszystko pokończyć. I te uwagi o pościeli... poniżej wszelkiej krytyki, moim zdaniem zasługują na reakcję administratora forum.
  2. Ja poszerzyłam dom od strony kuchni i przesunęłam ścianę w wiatrołapie - dzięki temu udało się zmieścić szafę. Górna łazienka jest moim zdaniem za mała na prysznic i wannę, ja mam na górze tylko wannę, prysznic na dole. To jest za mały dom, wiele nie pokombinujesz:) Ścianka kolankowa jest wysoko ale ten skos schodzi dosyć ostro, zrobi ci się ciasne pomieszczenie. Nie robiłam podziału na łazienkę/ pralnię na górze bo w tej pralni zmieści się tylko pralka, za małe pomieszczenie, ledwo się obrócisz. Jak ci zależy na pralni to zdecydowanie poszerzyłabym to pomieszczenie o te 0,5m. Nie przesuniesz kominów, schodów itp. także trzeba sobie przemyśleć czy dałoby się tak zrobić żeby było funkcjonalnie. Pomysł na pewno dobry, zmiana kosztuje ok. 1000zł i projektant wpisuje tylko nowe wymiary w projekcie, nie robi nowych rysunków.
  3. U mnie stan surowy zamknięty kosztował 145tys. Do tego działka 8ar 84tys. Buduję metodą gospodarczą tylko w zakresie samodzielnej organizacji prac, wykonaniem i zakupem materiałów budowlanych zajmują się w całości ekipy. Domek jest na Podkarpaciu.
  4. Witam, załączam zdjęcia mojej elewacji.
  5. Witam, ile was kosztowała elewacja? Chodzi mi o cenę samej elewacji z tynkiem, bez elementów dekoracyjnych. Ile tysięcy trzeba założyć na cały dom?
  6. Widzę, że to forum to skarbnica wiedzy o budowaniu domu.... Mam dom poszerzony ok. 1m od strony kuchni/ salonu. Samo poszerzenie domu, bez innych zmian oznacza przepisanie wymiarów na projekcie - czerwonym kolorem projektant adaptujący budynek przekreśla dotychczasowe wymiary i wpisuje nowe tam gdzie trzeba. Tyle. Nie przerysowuje żadnych rysunków. U mnie kosztowało to ok. 1000zł dodatkowo. Jest drożej niż gotowy projekt ale na pewno taniej niż indywidualny.
  7. Wiesz co tak, jeżeli mówimy o samym budynku.... U nas też wychodzi podobnie jak nowe mieszkanie 60metrowe. Ale do tego dochodzi jeszcze koszt działki, kostki, ogrodzenia itd. Więc jak pracownia projektowa reklamuje, że dom w cenie mieszkania to jest bzdura, bo za ziemię na której stoi dom trzeba zapłacić niemało a do tego dochodzi ogrodzenie, zagospodarowanie działki - to wszystko są dodatkowe koszty. Ja się spodziewałam że ten dom będzie tańszy, ale myślę że to trzeba by wziąć domek jeszcze mniejszy, bez garażu w bryle budynku, ze standardowymi oknami bez tych przeszkleń i dachowych itd. może parterówka by wyszła taniej.
  8. Witam, załączam kilka zdjęć. Dla nowych osób: po wybudowaniu domu widzę, że okno w łazience na dole jest za małe i pomieszczenie jest ciemne, trzeba będzie i tak włączać światło. Pasowałoby zrobić w tym miejscu większe okno. Sypialnia na górze ma inny skos niż pozostałe pomieszczenia, jeżeli ścianka kolankowa miałaby być na jakiejś przyzwoitej wysokości to pokój bardzo się zmniejszy. Może warto podnieść dom o 1 pustak. Poza tym jak dla mnie wszystko super. I jeszcze taka uwaga: dom jest wprawdzie mały ale na pewno nie jest tani w budowie hehe ;) Pozdrawiam
  9. Dzięki za odpowiedź. Mi wycenili podobnie: cała instalacja elektryczna, z doprowadzeniem od skrzynki do domu, przyjęli ok. 100 punktów, wyjdzie ok. 8 000zł.
  10. Ile zapłaciliście za elektrykę? Chodzi mi o całość: doprowadzenie instalacji od skrzynki do domu i rozprowadzenie po domu (robocizna i materiał) plus telewizja, internet, domofon. U nas słyszałam cenę ok. 50-60zł za punkt.
  11. Salon - zależy co potrzebujesz. Salon ma taką wielkość jak przeciętny salon w dużych domach (ok. 24m kw) więc jest spory, ale nie ma osobnej jadalni, więc tutaj dodatkowo dochodzi stół i krzesła. Jak na dom tej wielkości jest wg mnie ok. Garderoba jest malutka a pralnia jeszcze mniejsza. Załączam zdjęcie ścianki łączącej łazienkę i pralnię u mnie - już wyburzona jak dla mnie niewygodnie, niefunkcjonalnie i łazienka za mała. Nie po to buduje się dom żeby mieć klitki jak w bloku. Pozdrawiam:)
  12. Dzięki za zdjęcia:) Dom wygląda super, ładna elewacja, w moim guście, ten niebieski pokój z rowerkiem do ćwiczeń ma świetny kolor:) Ja też trochę kombinowałam w środku, wrzucę zdjęcia jak będzie coś konkretnego widać. Czy tylko ja daję kuchenkę na tej ścianie w kuchni z mniejszym oknem?
  13. To chyba nie do mnie pytanie:) Ja mam stan surowy. A tak na marginesie pytanie do wszystkich: ocieplacie styropianem 20cm?... To jest bardzo dużo, nie wiem jaki będzie zysk na ogrzewaniu ale na pewno okna wyglądają mniej estetycznie w takich grubych ścianach. Plusem jest to, że zmieszczą się rolety zewnętrzne - można je ukryć w elewacji. Robicie zgodnie z projektem czy cieńszy styropian?
  14. Ja poszerzałam dom od strony kuchni o niecały metr, zapłaciłam ok. 3500 za adaptację, przeróbkę projektu i przygotowanie dokumentów/ wniosku do pozwolenia na budowę - ale to jest drogo, można trafić taniej, nie wiedziałam wtedy :(. Samo poszerzenie domu jest prostą zmianą (projektant zmienia tylko wymiary na projekcie) i nie jest tak drogie jak przerysowanie rysunków, bo miałam też taki pomysł, chciałam dorobić balkony itd. Okno w kuchni zwiększyłam do ok. 2m żeby zachować proporcje budynku po poszerzeniu ściany frontowej, ale to już bez udziału projektanta.
  15. U mnie przymierzają się do dachu, zobaczymy jak z pogodą. Dachówkę wybrałam z Braasa. Masz rację z tym porównywaniem kosztów chociaż widać, że te koszty są raczej podobne. U mnie wezmą ok. 115tys a materiały chyba podobnie jak u ciebie. Wymurowali piętro a tu się okazuje, że w sypialni z jednej strony ścianka kolankowa na wysokości kolan:) Trzeba będzie zamurować dziurę zmniejszając pokój. Nie wiem czego przyjęłam, że te 124cm to w każdym pokoju:D
  16. Ile wam wyszło systemem gospodarczym do stanu surowego otwartego (bez formalności)?
  17. Jakiego koloru są okna i deski podbiciowe w tym domu? To jest orzech? Bardzo ładnie komponuje się z grafitowym dachem.
  18. Na stronie archonu jest napisane jakie zmiany można wprowadzić samodzielnie, a do jakich potrzebna jest zgoda pracowni. Zmiana wielkości/ umiejscowienia okien, zmiana elewacji, zamiana dachówki na blachodachówkę jest zmianą, którą inwestor może zrobić samodzielnie. Np. zmiana szerokości budynku musi być naniesiona na czerwono na projekt przez uprawnionego projektanta i trzeba mieć na piśmie zgodę archonu. Robiłam zmiany w projekcie stąd wiem i nie chce mi się wierzyć, że gdzieś w Polsce ktoś kazałby dom z zewnątrz malować tak jak jest na zdjęciu z projektu:D To zdjęcie z normalnym oknem zamiast narożnego jest fajne, też dobrze to wygląda:)
  19. Nie wiem czy wyjdzie taniej metodą gospodarczą. Zauważcie, że duża firma kupując materiały budowlane ma rabaty, zamawiają duże ilości, mają stałe kontakty z dostawcami, zwykły "Kowalski" kupując materiały na swój dom dostanie dużo wyższą cenę. Mam znajomych w branży budowlanej i wiem jakie to są marże, naprawdę jest duża różnica. Robocizna wyjdzie taniej ale za to odrobi się na materiałach. Chyba, że ktoś ma tzw. znajomości. Tak samo z tą jakością - zależy jak się trafi. To jest stereotyp, ze firma buduje byle jak, byle taniej - ja akurat trafiłam dobrze, mam świetną ekipę i na materiałach nie oszczędzają. Także nie każda firma szuka frajera do oskubania, tym bardziej że konkurencja jest duża, firma musi sobie wyrobić renomę żeby mieć kolejne zlecenia, jeżeli nie będą dbali o jakość to odpadną z rynku.
  20. Tak, robocizna, materiał plus wszystkie formalności, które załatwiałam do tego etapu. Jak dobrze liczę wychodzi ponad 130tys. całość. Widzę, że moja firma nie taka droga jak wyszło mniej więcej tyle co systemem gospodarczym. Dobrze że się nie brałam za samodzielne załatwianie materiałów i ekip, chyba bym się skończyła przy tej budowie:)
  21. Ja jestem na etapie murowania, u mnie formalności do tej pory wyniosły 8400zł, za SSO firma weźmie 115tys (fundament lany - akry, ocieplony, pustaki ceramiczne Porotherm, system kominowy, kominy z klinkieru, dachówka cementowa, słupy przy tarasach lane, 5 okien dachowych Fakro, bez tarasów - będą z kostki).
  22. Nie wiem jak dużą macie rodzinę Ale wyobraź sobie, że dzieci zaczną kiedyś własne życie, co będziesz z mężem robiła na tylu metrach? Mówisz za ciasno - ludzie mieszkają w 50metrowych mieszkaniach w bloku i się mieszczą. Nie wiem, ale przez parę lat pomieszkacie z dziećmi, potem cały dom zostaje dla was. Czy warto kombinować Pozdrawiam
  23. Ja też myślę o takim rozwiązaniu ale przyszłościowo;) Jeżeli na starość nie będę w stanie wejść po schodach, pasuje mieć pokój na dole, który w tym momencie nie jest mi do niczego potrzebny. Ja zrobię tak, że poprzesuwam te drzwi do garażu i do pomieszczenia pod schodami tak, żeby w korytarzyku obok łazienki w razie czego zmieściły się drzwi. Trzeba przygotować nadproże. Jeżeli będę kiedyś potrzebować pokoju, pomiędzy garażem a kotłownią zrobię mały korytarzyk z wejściem do pokoju (żeby nie przechodzić z pokoju do kotłowni). Będę jeszcze rozmawiać z kierownikiem budowy. Ale jakbym planowała od razu pokój zamiast garażu to wzięłabym inną wersję projektu domu, takie kombinacje nie mają sensu gdy jest dostępny dom w żurawkach z pokojem na dole.
×
×
  • Utwórz nowe...