Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kame

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kame

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jutro pojadę do projektanta i z nim wszystko uzgodnię. W razie potrzeby będę dzwonił do starostwa.
 2. Okolice Kielc. Do Sanu mam kawałek. Technologia prowadzenia robót będzie w projekcie. Tylko kwestia tego zaświadczenia od firmy, bądź umowy z firmą, która to ma wykonać. Czy to muszę dołączyć również prócz tej technologii czy nie. Takie coś będę mieć dopiero po rozdzieleniu funduszy w przyszłym roku i to nie od firmy tylko od gminy. No wiadomo mogę podjechać do takiej firmy, zapłacić i od ręki dostanę, ale jednak wolę unikać niepotrzebnych kosztów.
 3. Dlatego pytałem czy do wniosku o pozwolenie jest mi potrzebny taki dokument. To projektant mi mówił, żeby dodatkowo załączyć taką umowę/zaświadczenie od firmy, która zajmuje się zdejmowaniem i utylizacją. Złożymy wniosek bez tego i niech starostwo działa. Dzięki za informacje. Jestem tego świadomy i mówię o dwóch różnych wnioskach.
 4. To teraz w jaki inny sposób mogę to udowodnić? Już piszę o co mi chodzi. Na działce stoi budynek pokryty eternitem, który zostanie zburzony po wybudowaniu nowego (stary będzie służył jako magazyn do sprzętu i materiałów na czas budowy). Wiem, że gmina przeznacza na to pieniądze, tylko że wnioski trzeba składać na początku roku. To mnie z kolei wstrzymuje ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę. Chcę wszystko załatwić za jednym zamachem (i tak bym nie mogł oddzielnie, ponieważ nowy dom będzie stawiany w odległości 2 m. od istniejącego). Kwestia jest tego czy mogą nie zezwolić na budowę i rozbiórkę, jeżeli takiej umowy nie będzie. Jeżeli mogą, to jak inaczej to rozwiązać? Oczywiście chciałbym skorzystać z pomocy gminy.
 5. Witam, szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Czy do złożenia pozwolenia na rozbiórkę domu pokrytego azbestem należy dołączyć umowę z wykonawcą do zdjęcia i utylizacji azbestu?
×