Skocz do zawartości

chok

Uczestnik
  • Posty

    21
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez chok

  1. Cytat

    Stare zdj. bez okapu jeszcze ale zawsze coś... ;)
    Ja mam teraz najwiekszy dylemat;/ kiedys powiększyłam garderobę kosztem pralni 0,5m, teraz stwierdziłam ze nie chce pralki w łazience i postawimy jednak ściankę( tak jak było w projekcie) tylko że z tej całej pralni zostanie mi 0,5m szerokości czyli raptem 1 m2 powierzchni;// pupy nie urywa i obawiam się że w takiej kitce pranie mi po prostu nie wyschnie. Jak to było u was gdzie dajecie tę cholerną pralkę?



    Dzięki za zdjęcia, widzę że całość masz po prostu niżej, ja podciągu pomiędzy salonem a kuchnią raczej nie chcę obniżać, więc wciąż pozostaje mi opcja z obniżeniem kanału wokół podciągu - niestety straty na jakości tego kanału są ogromne:(

    My naszą "cholerną pralkę" planujemy zakamuflować w szafie icon_biggrin.gif Szczegóły na wizualizacji.

    DSC01446.jpg


  2. Cześć
    Mam pytanie, jak macie puszczony kanał wentylacyjny od okapu kuchennego do komina? Kanał wentylacyjny muszę puścić pod sufitem bo kuchenkę mam na ścianie po prawej stronie (wchodząc do kuchni), i na drodze stoi podciąg. Czy ktoś znalazł lepsze rozwiązanie niż to co mam na zdjęciu?

    DSC01446.jpg

  3. Cytat

    A czy wyjście z fundamentu też macie przesunięte? U mnie zostało zrobione tak jak w projekcie, czyli w okolicach środka łazienki na dole. Czy ewentualne załamania nie będą przeszkadzały w odpływie? Podoba mi się ten pomysł.

     


    Ja akurat od początku planowałem pion w narożniku łazienki i tam mam też wyjście z fundamentów więc odległość mam małą, a kolanka o małych kątach. Ale nawet jeżeli masz wyjście na środku tej ściany to wydaje mi się ze nie powinno być problemów, gdyż podłoga na dole ma 24 cm, więc jest w czym robić spad.

    Co stoi na przeszkodzie aby zrobić tynk gipsowy 1,5 cm?
    Ja z kolei zdecydowałem się na gips, gdyż podobno dobrze reguluje wilgotność powietrza w domu, na neutralnym, najbardziej korzystnym dla człowieka poziomie. Wchłania wilgoć gdy jest jej za dużo i oddaje gdy za mało. Dodatkowo ściany są gładsze i łatwiejsze w naprawie ubytków (w przypadku uszkodzenia tynku cementowego jego naprawa bez pozostawienia śladu jest praktycznie niemożliwa). Nie powoduje powstawania mikro pęknięć (pajęczynek), podczas wysychania, jak w przypadku tynków cementowo wapiennych.
    Oczywiście cementowo-wapienny też można pociągnąć gładzią i mamy praktycznie to samo, tyle że to dodatkowy niemały koszt.

    http://www.receptynadom.pl/ktory-tynk-lepszy-cementowo-wapienny-gipsowy/
    http://www.knauf.pl/knaufweb/prasa/tynki/gipsowy-czy-cementowo-wapienny

     

  4. Też podobnie jak 105marcin pion kanalizacyjny przeniosłem do kotłowni (zdjęcie poniżej). Wydaje się to dobrą opcją, szczególnie jeżeli planuje się zmianę miejscami wc i prysznica icon_smile.gif Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest wygłuszenie szumów w dolnej łazience, związanych ze spadającymi w tym pionie ściekami.

    Zastanawiam się co Was przekonuje do tynków cementowo - wapiennych? Sam póki co jestem zdecydowany na gipsowe, za wyjątkiem garażu i kotłowni, zastanawiam się jeszcze nad łazienkami, ale we wszystkich pokojach planuję gips.

    DSC01446.jpg

  5. Cytat

    Żurawkowicze podpowiedzcie mi bo zastanawiam się nad poszerzeniem projektu. Na 100% poszerzam garaż o 0,5 m i myślę czy przypadkiem nie poszerzyć wiatrołapu i tym samym górnej łazienki również o 0,5 m. Łazienka wydaje mi się za mała na prysznic i wannę tak jak to archon ma na wizualizacjach a koniecznie chcę zostawić pralnię. z kolei w wiatrołapie chciałabym szafę na całą ścianę a wydaje mi się że teraz jest za wąsko. Co o tym sądzicie?



    Ja poszerzaniem z obydwu stron tyle że o metr. Przyczym poszerzyłem kuchnię, po czym przesunalem ścianie w wiatrolapie o 30 cm w kierunku kuchni. Dokładny rozkład masz na stronie 18 tego forum. Jeżeli chcesz poszerzyć łazienkę na górze to zastanow sie nad poszerzeniem jej w kierunku garderoby i być może wtedy większe poszerzenie od strony garażu. Poszerzając w sposób jaki Ty opisales musisz zmienić położenie komina a to już modyfikacje w fundamentach, wiezbie dachowej (inny rozkład krokwi), a pamiętaj że im mniej zmian tym czytelniejszy projekt i tym samym mniejsza szansa na pomyłki podczas budowy icon_wink.gif
  6. Cytat

    Jestem na etapie wyboru rolet zewnętrznych, jakie są wasze doświadczenia w tym temacie,czy macie wszysckie rolety elektryczne czy tez ręczne, a jesli elektryczne to na jakich silnikach i jak się wam sprawują? Czy na drzwiach tarasowych montuje się jedną czy dwie rolety i ile silników ją obsługuje?


    Przy wyborze rolet elektryczne/ręczne oprócz awaryjności ręcznych o których też słyszałem, weź pod uwagę jeszcze to że przy ręcznych niezbędna jest dodatkowa listwa nad oknem (w której znajduje się prowadnica do taśmy/sznurka), która zmniejsza o ok 4-5 cm powierzchnę okna, oraz to że w projekcie są duże okna, a tym samym ciężkie rolety, których ręczne podniesienie przez np dziecko lub osobę starszą może okazać się niemożliwe. Z kolei wadą rolet elektrycznych jest fakt że jak nie masz rano prądu to siedzisz w dzień przy świecach ;)

    Sam jestem już po wyborze okien i rolet, wybrałem elektryczne z silnikami SOMFY Ilmo. Rolety montuje tylko na wybranych oknach (salon, kuchnia i poddasze). Na drzwiach tarasowych mam dwie rolety z jednym silnikiem.
  7. Cytat

    My również jesteśmy zainteresowani i szukamy kogoś kto już swój domek ma żeby móc go obejrzeć. Na razie niestety znalazłam tylko kilka zdjęć tu http://archon.pl/projekty-domow-forum-temat/9734?page=3 Jakbyście mieli coś więcej to chetnie zobacze



    Buduje Żurawkę 100km od Bolesławca (pod Wrocławiem), jak jesteście zainteresowani mogę pokazać (obecnie stan surowy z dachem). Co do zdjęć to jest ich bardzo dużo w na tym forum (przejrzyj poprzednie strony), wujek google też sporo ich posiada ;)


    Cytat

    Witam,
    potrzebuję kosztorysu budowlanego na dom w Żurawkach do ubiegania się o przyznanie kredytu na budowę domu. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie wszelkich informacji.



    Kosztorys jest zależny od kilku czynników:
    1) w jakim banku bierzesz kredyt - każdy bank może mieć inne pozycje kosztorysu, niektóre bardziej szczegółowe inne zbiorczo
    2) kwoty kredytu o jaką się starasz - kosztorys w większości przypadków dostosowuje się do kwoty, a nie odwrotnie. Tu ważne jest też to że banki mają swoje minima budowlane za m2 i jeżeli starasz się o kredyt na całość nie możesz wziąć mniej niż ilość_m2_domu x minimum_bankowe
    3) transz na jakie chcesz podzielić kredyt - dobrze jest tak dopasować kosztorys aby wychodziły Ci pożądane kwoty po zakończeniu poszczególnych etapów budowy, po których będziesz chciał wziąć kolejne transze (choć w moim przypadku się nie sprawdziło, bo bank stwierdził że wie lepiej ile chcę transz i w jakich wysokościach :/)
    Ja swój kosztorys zrobiłem sam, nie mając większego pojęcia o budowlance i faktycznych kosztach poszczególnych etapów. Całość robiłem tak aby mi się zgadzało to co opisałem powyżej i na dwa banki w których się starałem o kredyt obydwa nie miały do kosztorysu żadnych zastrzeżeń.
  8. Jak rozwiązaliście kwestię pionu kanalizacyjnego (odpowietrzającego) zaznaczonego w projekcie jako K3? Chodzi mi o jego przebieg, o ile na parterze można go ładnie ukryć w narożniku wiatrołapu, o tyle nie bardzo mam pomysł co z nim u góry? Wychodzi w środku ściany górnego pokoju i nie bardzo mam pomysł jak go tam ładnie później ukryć? W ścianę ciężko go wpuścić gdyż jest wieniec, położyć go na ścianie to będzie wystawał ponad tynk?
    A może w ogóle tego pionu nie robiliście?
  9. Cytat

    Witam. Chcielibyśmy pochwalić się na jakim etapie my jesteśmy.
    Budujemy dom w Żurawkach G2 wersja termo w Koteżach blisko Starogardu Gdańskiego, woj. pomorskie.
    Teraz kolej na okna, drzwi, bramę (montaż za 3 dni icon_biggrin.gif ),dachówka, elektryk i tynki.
    Pozdrawiamy



    Ytong kładziony na grubej spoinie? Celowo?
    Mogę zapytać jakie okna i bramę wstawiasz i jaki wydatek się z tym wiąże?
  10. Cytat

    Ja mam schody zamontowane w dużej sypialni. Otwierają się prostopadle do kalenicy. Z tym, że ja mam sypialnie szerszą o 1 metr, stąd miałem na nie miejsce i nie wiem, czy przy węższej by się zmieściły.



    Też mam sypialnię powiększoną o metr, ale jakoś nie jestem przekonany czy chcę mieć tam schody na suficie. Chyba wolałbym je w korytarzu. Ktoś się jeszcze pochwali swoim rozwiązaniem?
  11. Cytat

    Też planowałem połówkami klinkieru obłożyć kominy. Zarówno kierownik i budujący odradzali mi, gdyż wszystkie połówki to dziurawki, a w dziurawkach skrapla się woda.

    Odnośnie wyłazu oraz schodów ja kupiłem FAKRO. Wyłaz WGI 46x75,schody 70x120 LWK. Po negocjacjach udało mi się zejść 31% z ceny katalogowej.




    Montując 70x120, aby zmieścić się między jętkami, gdzie jest 80 cm, trzeba by zamontować schody w poprzek korytarza, a wtedy rozkładają się one przez otwarte drzwi do pokoju (kolor czerwony na rysunku). Tak masz czy wymyśliłeś coś lepszego?

    Mi zależy na tym aby schody rozkładały się wzdłuż korytarza tak jak na rysunku kolor zielony.

    DSC01446.jpg

  12. Cytat

    czy wykończył ktoś kominy kinkierem? chciałam zapytac o ilość sztuk kinkieru na wykonanie 2 kominów


    Mam kominy systemowe, które obkładam cegłą klinkierową (połówką), wg wyliczeń majstra wyszło 250szt + 70 sztuk cegły pełnej (12cm). Na dniach będą te kominy robić więc będę wiedział czy to wystarczy.

    Cytat

    80x80 spokojnie się mieści zwykły rozkładany.



    Do do wyłazu to liczyłem na polecenie konkretnej marki i modelu, wiem że 80x80 spokojnie się zmieści, ale większość tych schodków ma wymiary 70x120 lub coś koło tego. Dlatego też ponawiam prośbę o polecenie konkretnych schodów które montowaliście.

    A tak prezentuje się nasza Żurawka:

    DSC01446.jpg


    DSC01446.jpg


  13. Cytat

    Ja trochę wprowadziłem zmian w Żurawce, powiększyłem ją, jak wam sie podoba? coś doradzicie?



    O ile dobrze zauważyłem to zmiany głównie polegają na wydłużeniu domu po 0,5m od strony garażu i kuchni/salonu (modyfikacja bardzo popularna i raczej słuszna) oraz co bardzo oryginalne poszerzeniu o pół metra całego budynku + stolarka. "Kartka" czy też program graficzny przyjmie wszystko, ale zakładam że nie może tu już być mowy o adaptacji projektu gotowego tylko trzeba stworzyć go od podstaw.
    To co bym doradził to lekkie poszerzenie wiatrołapu kosztem kuchni. Nie zrezygnowałbym też z okna narożnego i tego wielkiego okna w salonie (ale to już kwestia gustu) icon_smile.gif
  14. Cytat

    Cześć, mam pytanie. Chcę powiększyć żurawkę z obu stron o 0,5 metra. Bez zmian ścian działowych Czy taka zmiana kwalifikuje się na projekt indywidualny czy da radę to zrobić w ramach gotowego projektu ?

    Zastanawiam się nad płytą fundamentową, co o tym sądzicie?



    Powiększyłem Żurawkę o 1m w obydwie strony rysunek znajdziesz na stronie 18 tego forum. W biurze Archona chcieli za adaptacje 1400 zł, mi udało się znaleźć za połowę tej ceny. Faktycznie zmiany są głównie w wymiarach, tylko rzuty elewacji zostały przerysowane. Więc doliczając koszty samego projektu to i tak wychodzi dużo taniej niż projekt indywidualny. Poza tym wg wielu opinii projekty indywidualne mogą posiadać wiele błędów, które później utrudniają realizację, przy projektach gotowych tego problemu nie ma.

    Pozostaje jeszcze kwestia czasu realizacji projektu indywidualnego w porównaniu z gotowy + adaptacja.
  15. Cytat

    Witam
    Zastanawiam się nad budową żurawki z lanym górnym stropem. Mój architekt odradzał mi takie rozwiązanie ponieważ nie ma ścian nośnych które by mogły podtrzymać ten strop. Inne zdanie ma wykonawca, twierdzi, że lekkie stropy pękają na łączeniach podczas eksploatacji budynku.
    Zauważyłem na forum, że większość osób buduje lekki górny strop jak na oryginalnym projekcie, chociaż są też osoby które pobudowały strop lany. Ponieważ macie już doświadczenia w tym temacie, napiszcie jak u Was spisuje się lekki strop. Czy budując lany górny strop musieliście dokonywać zmian w projekcie.
    Pozdrawiam.



    Właśnie ostatnio mocno przerabiałem ten temat więc może uda mi się pomóc. Przede wszystkim Archon udostępnia gotowy projekt ze stropem lanym, więc nie musisz niczego przerabiać w projekcie, tylko kupić ten właściwy icon_smile.gif Jak już kupiłeś to też jeszcze da się z tego wybrnąć.
    Powyższe chyba powinno rozwiązać problem Twojego architekta icon_smile.gif Co do zdania wykonawcy to z praktyki nie podpowiem, ale z informacji jakie mi się udało uzyskać to przy właściwym wykonaniu problemu być nie powinno, ale są ograniczenia co do obciążenia na m^2 oraz brak możliwości np przesuwania ścianek działowych na górze (na stropie lekkim podobno nie jest to zalecane, chyba że ścianki z płyty gipsowej), pozostaje też kwestia dźwiękochłonności, która w stropie lanym jest wyższa.

    Sam po zakupie projektu z terrivą wymieniłem go w Archonie za niewielką opłatą na lany i taki zamierzam postawić. W materiałach jakie otrzymałem z Archona (152 strony porad) jest ciekawe porównanie wad i zalet poszczególnych stropów, podobne tez można znaleźć w internecie.
  16. Cytat

    Witam. Budujemy dom w żurawkach z piwnicą w okolicach Bolesławca na dolnym śląsku. Czy znajdzie się ktoś kto buduje w okolicy?
    Jesteśmy na etapie zamkniętej piwnicy i czekamy do wiosny..icon_smile.gif



    Jakiś czas temu szukałem kogokolwiek na dolnym śląsku, kto buduje Żurawkę aby zobaczyć ją na żywo przed zakupem projektu i mi się to nie udało. My na wiosnę startujemy z budową pod Wrocławiem.
  17. Witam
    Z tego co czytałem wiele osób powiększało swoje Żurawki, ile płaciliście za modyfikacje projektu (nie licząc adaptacji)?
    Mam oferty od architektów za 500 zł i za 2500 zł do obydwu wycen dochodzi ok 2000 zł za adaptacje. Nie wiem czy ktoś faktycznie jest w stanie zrobić taką modyfikację za 500 zł, trochę tanio mi się wydaje, ale z drugiej strony nie bardzo chciałbym już na tym etapie przepłacać.

    Przy okazji zrobiłem wizualizację rzutów powiększając je o 1m w każdą stronę. Może się komuś przydadzą icon_smile.gif





  18. Witam
    Czy może mi ktoś napisać czy projekt domu w Żurawkach zakłada istnienie strychu? Czy jest przewidziane jakieś wyjście na strych, jak jest on wysoki?

    P.S Wciąż pilnie poszukuje osoby która buduje Żurawkę na dolnymśląsku lub w opolskim, która mogłaby pokazać nam jak ten projekt wygląda na żywo.
  19. Witam wszystkich icon_smile.gif
    Planuje jeszcze w tym roku rozpocząć budowę Domu w Żurawkach. Wcześniej jednak chciałbym zobaczyć ten projekt na żywo. Czy jest ktoś z dolnośląskiego lub z opolskiego, kto znalazłby chwilę aby zaprezentować swój dom? Głównie zależy mi na wielkości pomieszczeń, więc wystarczy stan surowy.
×
×
  • Utwórz nowe...