Skocz do zawartości

Martita10

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Martita10

  1. Witam, Nie martw się że będzie ciemno! U nas w każdej sypialni jest okno dachowe i pomniejszone okno "w ścianie". Nie widziałam sensu robić okien balkonowych skoro tam nie ma i nie będzie balkonów! Mieszkamy już w Żurawce ponad dwa miesiące, w te jesienne nie zawsze słoneczne dni i jest naprawdę w porządku. Pozdrawiam i powodzenia!
  2. WItam, chciałabym odnieść się do Pana wypowiedzi. Budowa domu systemem gospodarczym ma niezaprzeczalne zalety- koniec końców zapewne wyjdzie trochę taniej (pytanie o ile? może któryś z forumowiczów podzieli się informacją ile kosztuje budowa domu systemem gospodarczym), ma się więcej czasu na przemyślenie rozmieszczenia pomieszczeń, zastosowanych rozwiązań, a co najważniejsze podejrzewam że ma się większą satysfakcję już po zakończeniu budowy. Jednakże jeżeli komuś zależy na czasie a prawdopodobne oszczędności podczas budowy wyda na wynajem mieszkania to ten argument odpada. Co do materiałów użytych to już w umowie zawarliśmy dokładnie z czego będziemy budować. Byliśmy na działce codziennie lub co drugi dzień więc na bieżąco kontrolowaliśmy i uzgadnialiśmy wszelkie tematy. Kopanie fundamentów zaczęliśmy w połowie listopada 2013, wprowadzaliśmy się 29 września tego roku. Mieliśmy 4 miesiące opóźnienia ze względu na brak prądu (ehh ta ENEA:) ale może to i lepiej że całe lato był czas na to żeby mury wyschnęły porządnie. Ja nikogo nie namawiam do budowania w ten sposób- wręcz przeciwnie podziwiam ludzi którzy znajdują czas na to żeby samemu się wszystkim zająć. Niestety w naszej sytuacji to rozwiązanie odpada. Nie lubię jednak demagogii na zasadzie- zapłać firmie to wybuduje Ci dom z polnych kamieni. P.s. nasi znajomi (można powiedzieć dosyć bogaci) budowali dom systemem gospodarczym- mieli się wprowadzać 10 miesięcy temu na Święta- do tej pory bujają się z ekipami które popsuły im ogrzewanie podłogowe i podwieszane sufity. Dodam tylko że nie podpisywali z nikim umowy...
  3. U nas budowa domu do stanu deweloperskiego wyszła nieco mniej niż podana przez Ciebie cena- i to już brutto. Budowała nam firma od A do Z- deweloper. Oczywiście na każdym kroku nadzorowaliśmy budowę. Mam wrażenie, że systemem gospodarczym nie poszłoby nam tak sprawnie, a poniesione nakłady byłyby porównywalne. Pozdrawiam.
  4. Kuchnia jest moja od A do Z:) Elewacja to pomysł małża, mnie trochę przypomina flagę, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia:) Bardzo ładnie komponuje się Wasz kolor na domku z kolorem dachówki. Mam prośbę- widzę że macie taras murowany- czy mogłabym prosić o kilka zdjęć? Bo do nas na razie po paletach wchodzimy:) i szukamy inspiracji! Pozdrawiam!!!
  5. Witam!!! Od prawie dwóch tygodni jesteśmy mieszkańcami żurawki:) Baardzo dużo jeszcze nam brakuje do tego żeby można dom nazwać wykończonym, ale jesteśmy u siebie na wsi! Wklejam kilka zdjęć, proszę tylko się nie śmiać z dziecięcego stolika kawowego:) Dołączam zdjęcie toalety na dole pod schodami- wyszła naprawdę duża! Więcej zdjęć postaram się przesłać "na dniach". Pozdr. Marta[attachment=20274:_urawka_4.JPG]
  6. Witaj, mamy Veluxa GLZ M08. Drewniane, ładne, ale jak dla mnie (163cm wzrostu) ciężkie do otwarcia:( W łazience przez przypadek mamy jeszcze większe okno- jakieś niby specjalne do środowisk wilgotnych, ładnie wygląda ale to wszystko...
  7. Witaj! My zrezygnowaliśmy z łazienki na dole i zrobiliśmy samą toaletę pod schodami (wyszła naprawdę duża- 2m długa na prawie 1,1m szeroka). Miałam podobne obawy że salon będzie ciut za mały żeby wstawić komfortowo kanapę i stół jadalniany. Muszę powiedzieć że miejsca jest wystarczająco, jutro będę na budowie to zrobię zdjęcia i postaram się wrzucić kilka. Dzięki zlikwidowaniu łazienki powiększyła się również kotłownia gdzie teraz z luuuzem zmieści się pralka i dodatkowy zlew (nie wspominając o piecu który okazał się większy niż nam się wydawało). Pozdrawiam!!!
  8. Witajcie:) Nie wiem jak to się stało, być może moje zmiany kuchenne tak wpłynęły na rozmieszenie pomieszczeń, ale nasz wiatrołap jest na tyle duży że baa jedna szafa- nawet dwie szafy na kurtki by się zmieściły:) Aż się zastanawiam że chyba tylko na pół ściany komandora zrobimy. Co do powierzchni salonu- to bałam się tego samego co Pani, dopóki ściany nie zostały odmalowane na biało, są drzwi wewnętrzne, podłoga i naprawdę moim zdaniem wystarczy miejsca na duży narożnik, stół dla 6 osób + krzesła i jeszcze troszkę zostanie:) Nam też co niektórzy próbowali dopiec- że nie mamy na dole sypialni, ale właśnie dlatego zdecydowaliśmy się budować dom z poddaszem- nasza prywatna strefa gdzie będę spać, odpoczywać i może coś jeszcze robić... Jak będę chciała iść spać a mąż zaprosi kolegów na piwo to nie będzie problemu żeby w szlafroku przejść z łazienki do łóżka! Wiadomo że każdy ma swoją wizję domu, ale tak jak napisał to jeden z forumowiczów za kilka- kilkanaście lat dzieci pójdą w świat a nam zostanie 150 m2 do ogrzania i sprzątania:) Pozdrawiam serdecznie!!!
  9. Witam! Balkon- to już architekt musi się wypowiedzieć, ale zawsze zastanawiało mnie po co komu balkon w DOMU:) gdzie z założenia ma się OGRÓD:) Co do parteru to planujemy tv vis-a-vis wejścia (kanapa narożnikowa będzie niejako odgradzała wejście od salonu). Kotłownia naprawdę nie jest mała, zwłaszcza jak nie chcecie prysznica na dole i możecie zrobić kibelek pod schodami (czyli powiększyć salon i pom. gospodarcze o te kilka metrów). no chyba że ma tam stać wielki piec na węgiel czy coś w tym stylu ( u nas piec będzie na ścianie plus pralka plus zlew plus w przyszłości suszarka(taka na prąd:) Powiększając dom od strony garażu powiększycie również sypialnię tzw. "rodziców" (ta od garderoby), która uwierz mi i tak jest już duża! Oczywiście to Wasz dom i musi Wam się podobać i spełnić Wasze marzenia, powyżej tylko moje spostrzeżenia:) Pozdrawiam i powodzenia!!!
  10. W naszym domku ogrzewanie podłogowe jest w salonie, kuchni i toalecie na dole, a na górze tylko w łazience (dodatkowo drabinka) oraz na korytarzu i delikatnie pociągnięte do garderoby. Kaloryfery w sypialniach chciałam ze względu na to że mam zamiar na podłodze mieć drewno- a jak wiadomo jest ono jednym z najlepszych izolatorów. Co do kosztów to nie mam pojęcia- płacimy za cały dom. Myślę że w miarę racjonalnie do tematu podeszliśmy, ale ostatecznie decyzję każdy podejmuje sam.
  11. WItam, Wstawiam kilka (aż dwie!!;) fotek dodatkowo tyłu i boku od strony garażu (na jednym nawet załapała się znaczna część naszej rodziny). Postanowiliśmy kilka rzeczy zmienić w projekcie- co miało ( niewielki) wpływ na zewnętrze domu. Nie mamy łazienki na parterze, tylko toaletę pod schodami. Okno na "półpiętrze" zmieniliśmy na dachowe (chociaż nie wiem kto i jak będzie je mył, ale innego wyjścia nie było decydując się na toaletę pod schodami). Duże okno zmieniliśmy na takie które rozpoczyna się od poziomu okien w kuchni. Z tyłu drzwi tarasowe przesuwne zamiast trójdzielnych. Na górze jedyne co to tzw. "pralnia" została podzielona na łazienkę i garderobę. Aktualnie pozostaje problem tarasu i wejścia, ale najpierw musimy skombinować troszkę ziemi żeby podnieść poziom. Często doradcą jest zdrowy rozsądek i doświadczenie, a także umiejętność uczenia się na cudzych błędach. Niestety nie wszystko co wygląda ładnie jest też użytkowo przemyślane. Pozdrawiam!
  12. Witam serdecznie, przypadkowo natknęłam się na forum, ale bardzo się cieszę że mogę zobaczyć inne "żurawki". Nasza budowa chyli się ku końcowi, mimo wszystko nadal dużo przed nami a może i najgorsze bo wykańczanie wnętrz!! Wstawiam kilka zdjęć! Może kogoś natchną
×
×
  • Utwórz nowe...