Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Asia_2014

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Asia_2014

 • Ranga
  Początkujący
 1. Asia_2014

  Ocieplenie garażu od wewnątrz

  Serdecznie dziękuję za pomoc! Pozdrawiam
 2. Asia_2014

  Ocieplenie garażu od wewnątrz

  Dziękuję za radę! Ostatnie pytanie: czy przy rezygnacji z ogrzewania garażu powinnam go ocieplić wewnątrz styropianem czy wełną?
 3. Asia_2014

  Ocieplenie garażu od wewnątrz

  Dzięki za odpowiedź. Zanim umieściłam mój post, dokładnie prześledziłam forum i omawiane tematy. \Jednak podany przez Ciebie link nie do końca odpowiada na moje pytania. Stan zgodnie z projektem: Garaż stanowiący część domu, ogrzewany- 2 kaloryfery, sąsiadujący z pomieszczeniami ogrzewanymi (w tym łazienka i kotłownia). Nad garażem taras oraz częściowo sypialnia- też ocieplone styropianem 5 cm na podłodze. Założenia projektowe: 1. Styropian na podłodze garażu: 10 cm 2. Styropian na ścianie sąsiadującej z pomieszczeniami ogrzewanymi: 10 cm 3. Styropian na suficie garażu (10 cm). Czy należy się sztywno trzymać założeń architekta i zrobić to tak, jak zostało zaprojektowane? Czy może zrezygnować z ocieplenia ścian wewnętrznych w garażu, ponieważ będzie on ogrzewany? Dzięki za pomoc!
 4. Witam, chciałabym dopytać o docieplenie garażu od wewnątrz. Garaż stanowi część budynku i jednocześnie znajduje się pod tarasem na I kondygnacji oraz sypialnią. Cały budynek (wraz z garażem) będzie docieplony od zewnątrz styropianem grafitowym 15 cm. Dodatkowo w garażu przewidziano 2 kaloryfery. Brama garażowa ma 5 m szerokości. Moje pytania: 1. Czy powinno się docieplić jeszcze garaż od wewnątrz na ścianach sąsiadujących z pomieszczeniami ogrzewanymi w domu? 2. Czy docieplić dodatkowo sufit garażu? Na podłodze I kondygnacji będzie zarówno na tarasie, jak i w pomieszczeniach znajdujących się nad garażem styropian 5-6 cm. 3. Czy kłaść styropian na podłodze w garażu? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam JW
×