Skocz do zawartości

klaudia2706

Uczestnik
  • Posty

    20
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez klaudia2706

  1. W końcu znaleźliśmy winowajcę. Po odkuciu czterech płytek nie znaleźliśmy wycieku. Zauważyliśmy jednak, że woda napływa od strony ściany, na której znajduje się zlew(ale jest to miejsce oddalone od miejsca przecieku około 2,5 metra). Po sprawdzeniu przez hydraulika ciśnienia wody(pitnej) okazało się, że może być właśnie w niej przeciek. Odkuliśmy jeszcze jedną płytkę pod samym zlewem i okazało się, że to właśnie tam na trójniku woda sobie kapie. Nie była to duża ilość, ale przez cały dzień nazbierały się dwie zakrętki od słoika;) Także problem jest już rozwiązany i dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w tej sprawie.
  2. Cztery płytki skute. Woda jest tyle, że nie na rurkach,tylko na styropianie ale nie od strony rurek a od strony stropu. Dalej nie znaleźliśmy wycieku. Po włączeniu podłogówki widać jak powoli wody przybywa(nie jest to duża ilość, ale po przetarciu ścierką widać). Jutro kujemy dalej żeby znaleźć dziurę. Spróbujemy jeszcze tymi słuchawkami lekarskimi. Może chociaż to przybliży nam miejsce wycieku.
  3. Cytat

    Każda instalacja wodna powinna być sprawdzona cisnieniowo.

    O le spadło to ciśnienie po 12h ?



    Ps. Najprostszym sposobem stwierdzenia, czy wyciek jest z instalacji CO - zabarwienie wody w tej instalacji.

    Łatwiej też będzie "iść" po śladzie wody.




    Na piecu było 5.1 atmosfery. Po upływie 12 h spadło do 4 atmosfer.

    I jeszcze jedno pytanie czym zabarwić wodę w instalacji, żeby mieć pewność? ;)
  4. Cytat

    U mnie najpierw zrobiono odwiert w stropie pod podłogówką cienkim wiertłem ,mnisze zło ,spuszczono wodę ,potem odwierty w kierunku WIĘKSZEGO wypływu wody podłogówka cały czas pracowała .

    Najbardziej ciekło pod ścianą a na nie wisiał rozdzielacz icon_lol.gif




    Ten odwiert to całkiem dobry pomysł. Chyba wypróbujemy to też u siebie.

    Cytat

    Najlepiej kamerą termowizyjną.
    Od biedy można pirometrem - ale bardzo czasochłonne.




    Dzwoniliśmy do firmy świadczącej usługi taką kamerą, ale od razu nam powiedzieli, że jeżeli wyciek jest mały to najprawdopodobniej kamerą termowizyjną nie zlokalizuje się tego. Chyba jednak pozostaje najpierw odwiert z piwnicy a później kucie.
  5. Cytat

    Zacznij od zlokalizowania pętli, która ma przeciek.
    Proponuję:
    wyłącz wszystkie pętle.
    Niech sufit wyschnie.
    Włączaj kolejne pętle poczynając od tych najdalej odsuniętych od plamy.
    Albo zacznij od tej nad wyciekiem.

    A potem - kucie. Kucie rozpocząłbym od punktu = środka plamy.
    Albo żyć bez dziurawej pętli. Wyłączyć ją na zawsze.




    O wyłączeniu pętli raczej nie ma mowy. Lepiej załatwić tą sprawę zanim się wprowadziliśmy do domu i mieć spokój ;)
  6. Cytat

    Najprawdopodobniej wyciek jest w miejscu gdzie pokazuje się plama. Jeśli bym nie miał takiego zdarzenia jak ty to bym nie pisał ale opisałem to tak jak u mnie było. U mnie wiercili w podłodze mocowanie i dosłownie lekko nawiercili w rurce. Niestety trzeba było skuć i naprawić.

    Na pewno nie ominie cię to samo



    Dziękuję za porady i mam nadzieję, że skończy się tylko na skuciu kilku płytek.
  7. Jest to podłogówka w kuchni, a plama w piwnicy jest po tej stronie, po której nie ma żadnych innych rur. Instalację montował zaufany hydraulik więc raczej się starał zrobić to dobrze. W podłogówce nie ma żadnych łączek bo była robiona z jednego kawałka właśnie dlatego żeby nie było żadnego przecieku. Wczoraj podłogówka w kuchni została napełniona powietrzem i zostawiona na noc. Dzisiaj był hydraulik i stwierdził, że ciśnienie powietrza jednak spadło ale tylko minimalnie. Czy to możliwe, że płytkarz uszkodził instalację?

    Cytat

    na 100% nawiercona rurka

    u mnie montując zabudowę umywalki i jak mocowali zabudowę kg przewiercili i objawy były podobne do tych opisanych wyżej. W dzienniku nawet wklejałem fotkę ale gdzieś jej znaleźć nie mogę




    Gdyby ktoś wiercił w tym miejscu to byśmy wiedzieli od czego może być ten przeciek, ale jest to w miejscu, w którym nikt nic takiego nie robił. Jedynie płytkarz mógł coś uszkodzić. Ale czy to możliwe, że zrobił dziurę w podłogówce, która jest pod około 5-7 centymetrową posadzką?
  8. Mam pytanie, a mianowicie po włączeniu ogrzewania podłogowego na parterze na suficie w piwnicy pojawiła się plama z kroplami wody. Instalacja była sprawdzana od razu po zakończeniu prac, po wylewkach i było wszystko w porządku, dopiero po położeniu płytek pojawił się problem. Plama powiększa się i pojawia się więcej kropli wody, gdy ogrzewanie podłogowe jest włączone, kiedy nie włączamy go plama się pomniejsza. Od razu pomyśleliśmy, że to wina ogrzewania i być może po prostu jest dziurawe, ale wszelkie próby to wykluczają( ciśnienie wody na piecu nie spada, nawet hydraulik sprawdzał powietrzem i ono też nie spadło). Czy ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi coś doradzić?
×
×
  • Utwórz nowe...