Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

klaudia2706

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez klaudia2706

 1. W końcu znaleźliśmy winowajcę. Po odkuciu czterech płytek nie znaleźliśmy wycieku. Zauważyliśmy jednak, że woda napływa od strony ściany, na której znajduje się zlew(ale jest to miejsce oddalone od miejsca przecieku około 2,5 metra). Po sprawdzeniu przez hydraulika ciśnienia wody(pitnej) okazało się, że może być właśnie w niej przeciek. Odkuliśmy jeszcze jedną płytkę pod samym zlewem i okazało się, że to właśnie tam na trójniku woda sobie kapie. Nie była to duża ilość, ale przez cały dzień nazbierały się dwie zakrętki od słoika;) Także problem jest już rozwiązany i dziękuję wszystkim, którzy p
 2. Dziękuję za wszystkie rady. W przyszłym tygodniu zaczynamy coś działać w tym kierunku i na pewno dam znać co było przyczyną.
 3. Właśnie sprawdzam na różnych stronach i są takie środki. Tylko pytanie teraz czy są skuteczne.
 4. A może by zastosować jakiś środek chemiczny do uszczelniania instalacji? Próbował ktoś?
 5. Zdjęć nie mam ale dokładnie pamiętam jak było wszystko ułożone.
 6. Cztery płytki skute. Woda jest tyle, że nie na rurkach,tylko na styropianie ale nie od strony rurek a od strony stropu. Dalej nie znaleźliśmy wycieku. Po włączeniu podłogówki widać jak powoli wody przybywa(nie jest to duża ilość, ale po przetarciu ścierką widać). Jutro kujemy dalej żeby znaleźć dziurę. Spróbujemy jeszcze tymi słuchawkami lekarskimi. Może chociaż to przybliży nam miejsce wycieku.
 7. Na piecu było 5.1 atmosfery. Po upływie 12 h spadło do 4 atmosfer. I jeszcze jedno pytanie czym zabarwić wodę w instalacji, żeby mieć pewność? ;)
 8. Podejrzewam, że to nie jest wina hydraulika, bo wszystko było ok( a przynajmniej tak to wyglądało), aż do momentu położenia płytek.
 9. Nie wiem czy jest sens sprawdzać skoro ciśnienie ucieka właśnie na podłogówce w kuchni.
 10. Po drugiej stronie kuchni jest zlew ale wątpię żeby to miało coś wspólnego.
 11. Ten odwiert to całkiem dobry pomysł. Chyba wypróbujemy to też u siebie. Dzwoniliśmy do firmy świadczącej usługi taką kamerą, ale od razu nam powiedzieli, że jeżeli wyciek jest mały to najprawdopodobniej kamerą termowizyjną nie zlokalizuje się tego. Chyba jednak pozostaje najpierw odwiert z piwnicy a później kucie.
 12. I jak to zlokalizowałeś? Po prostu skułeś tak duży kawałek posadzki czy może jakieś inne sposoby?
 13. O wyłączeniu pętli raczej nie ma mowy. Lepiej załatwić tą sprawę zanim się wprowadziliśmy do domu i mieć spokój ;)
 14. Dziękuję za porady i mam nadzieję, że skończy się tylko na skuciu kilku płytek.
 15. Tylko czy teraz jest jakiś w miarę skuteczny sposób, żeby zlokalizować ten wyciek (tzn. gdzie do niego dochodzi) bez skuwania całej posadzki w kuchni?
 16. Jest to podłogówka w kuchni, a plama w piwnicy jest po tej stronie, po której nie ma żadnych innych rur. Instalację montował zaufany hydraulik więc raczej się starał zrobić to dobrze. W podłogówce nie ma żadnych łączek bo była robiona z jednego kawałka właśnie dlatego żeby nie było żadnego przecieku. Wczoraj podłogówka w kuchni została napełniona powietrzem i zostawiona na noc. Dzisiaj był hydraulik i stwierdził, że ciśnienie powietrza jednak spadło ale tylko minimalnie. Czy to możliwe, że płytkarz uszkodził instalację? Gdyby ktoś wiercił w tym miejscu to byśmy wiedzieli od czego może b
 17. Mam pytanie, a mianowicie po włączeniu ogrzewania podłogowego na parterze na suficie w piwnicy pojawiła się plama z kroplami wody. Instalacja była sprawdzana od razu po zakończeniu prac, po wylewkach i było wszystko w porządku, dopiero po położeniu płytek pojawił się problem. Plama powiększa się i pojawia się więcej kropli wody, gdy ogrzewanie podłogowe jest włączone, kiedy nie włączamy go plama się pomniejsza. Od razu pomyśleliśmy, że to wina ogrzewania i być może po prostu jest dziurawe, ale wszelkie próby to wykluczają( ciśnienie wody na piecu nie spada, nawet hydraulik sprawdzał powietrzem
×
×
 • Utwórz nowe...