Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Maciej HABA

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Maciej HABA

 • Ranga
  Początkujący
 1. W naszych rozwiązaniach zazwyczaj taki pochłaniacz umieszczamy blisko granicy działki, gdzie w większości przypadków są posadzone tuje. Jeżeli jednak u Ciebie bardziej odpowiednie byłyby trawy to jak najbardziej są takie gatunki, które idealnie nadają się w miejsca gdzie jest dużo wody (oczka wodne, strumyki, stawy) chociażby tataraki. Ale tych odmian jest naprawdę dużo więc w sklepie ogrodniczym na pewno dobierzesz coś co będzie CI odpowiadało wizualnie.
 2. A teraz już sama oczyszczalnia jest umiejscowiona w takim miejscu, że wóz asenizacyjny podjedzie bez problemu? Przy oczyszczalni biologicznej zamiast poletka można jeszcze wykorzystać pochłaniacz roślinny wzdłuż ogrodzenia działki z tujami czy inną roślinnością wodolubną. Uzyskujemy estetyczne rozwiązanie, praktycznie niezauważalne, a przy okazji nie musimy podlewać tych roślinek w pobliżu.
 3. Prawo prawem, ale pewnie rzadko kto chciałby sobie pod nosem rozbryzgiwać ścieki. No ale może się mylę. Mimo wszystko pomysł z oczyszczalnią biologiczną i ewentualnym wykorzystaniem ścieku oczyszczonego do nawadniania wydaje mnie się dużo bardziej sensownym. Dodałbym nawet, że nawadnianie podpowierzchniowe wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
 4. Z naszych obserwacji też wynika, że co kraj to obyczaj i w różnych gminach prawo może być nieco inaczej interpretowane przez urzędników. Aczkolwiek w większości przypadków w gminach gdzie jest kanalizacja lub plany jej budowy w niedalekiej przyszłości, trudno o uzyskanie zgodny na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Aczkolwiek zawsze warto trochę powalczyć o takową zgodę.
 5. Ja ze swojej strony polecam jak najbardziej tą oczyszczalnie, której grafikę pan załączył. To w pełni biologiczna oczyszczalnia o bardzo wysokiej jakości wykonania oraz wysokiej skuteczności oczyszczania ścieków. Z całą pewnością będzie ona służyła bardzo długie lata. Jeżeli jednak na działce rzeczywiście są aż tak dobre warunki wodno-gruntowe to można jeszcze rozważyć zamontowanie oczyszczalni drenażowej. Aczkolwiek nie będzie ona służyła tak długo jak oczyszczalnia biologiczna. Ogólny trend obserwowany przez nas idzie zdecydowanie w stronę oczyszczalni biologicznych i taką właśnie polecam.
 6. Oczywiście nie wypada mnie nic innego jak polecić rozwiązanie firmy HABA. W rozwiązaniach oczyszczalni biologicznej znajduję się model idealnie dopasowany dla 4 osobowej rodziny. Więcej szczegółów o tej oczyszczalni znajduje się tutaj: http://www.haba.pl/oferta/oczyszczalnie-sc...ncyjne-sbr.html Aczkolwiek polecam również kontakt telefoniczny z firmą Haba. Będzie łatwiej i rzetelniej dobrać najlepsze rozwiązanie dopasowane akurat do tej konkretnej działki i warunków.
 7. Trudno mnie się wypowiadać na temat zapewnień o skuteczności oczyszczania przez wspomniana oczyszczalnię. Jednak w przypadku tradycyjnych oczyszczalni drenażowych proces doczyszczania ścieków odbywa się już bezpośrednio na drenażu, w związku z czym bardzo trudno jest nawet ocenić na ile to jest skuteczne. Faktem jednak jest, iż w przypadku oczyszczalni drenażowych jeszcze bardzo brudne ścieki trafiają na drenaż i do gleby. Z jakiegoś powodu nasi zachodni sąsiedzi już wycofali możliwość montowania oczyszczalni drenażowych. W przypadku oczyszczalni biologicznych mamy jasną sytuację, gdyż efekt o
 8. Chodzi o skuteczność oczyszczania ścieków. Oczyszczalnie biologiczne zdecydowanie lepiej oczyszczają ścieki niż tradycyjne oczyszczalnie drenażowe. Na wyjściu z oczyszczalni biologicznej uzyskujemy wodę II klasy czystości.
 9. Wybór typu oczyszczalni zależy od po pierwsze warunków gruntowych i możliwości technicznych. A po drugie od podejścia inwestora do tego tematu. Są tacy, którzy wolą zapłacić więcej ale mieć pewność, że urządzenie będzie im służyło bardzo długo, a w razie jakiś problemów uzyskają pomoc serwisową. Inni wolą kupić proste, tanie rozwiązanie, nawet kosztem jego trwałości, skuteczności i funkcjonalności. Różne mogą być motywacje i pewnie każdy znajdzie plusy i minusy. Co do awaryjności oczyszczalni biologicznych to oczywiście urządzenia elektryczne (np. kompresor, pompa, sterowanie) mogą ulec awarii
×
×
 • Utwórz nowe...