Skocz do zawartości

ataman80

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

ataman80's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. No właśnie szkoda że MTW nie jest wróżem, by zajrzał myślami do mojej piwniczki, postukał, powąchał i postawił diagnozę A potem by przedstawił kosztorys i już bym wiedział czy nie zrobi do mnie pustego kursu ;)
  2. EXP chyba mial na mysli zebym ja sie trzymał Ciebie, to pozbede sie problemu
  3. No wiem wiem, kurcze jakie to skomplikowane, na początku se wymyśliłem ze zasypie piachem ta piwniczkę i do widzenia a teraz jak się dowiedziałem tego wszystkiego stwierdzam ze czym dalej w las tym większy szum. szkoda że nie mieszkamy w pobliżu siebie bo bym Cie tu do mnie ściągał na robotę a tak to trochę za duża odległość mi się zdaje i chyba będę musiał szukać jakiegoś fachowca w okolicy:)
  4. Moja wiedza na tematy murarskie jest zerowa, dlatego chciał bym się dowiedzieć jak najwięcej o możliwościach wysuszenia mojej piwniczki, o tym co mnie czeka i ile mniej więcej to mnie będzie kosztować. Jeśli inaczej mnie odebrałeś to przepraszam cie bardzo i na żadną minę nie mam zamiaru cie wprowadzać, domyślam się ze przeprowadzasz takie operacje wiec masz na ten temat pojecie a mi nie chodzi o to żebyś podał nazwę takiego a takiego środka tylko podpowiedział czy czeka mnie wiercenie dziur w ścianie,czy tez malowanie je jakimś środkiem. Myślę ze do tego zadania zatrudnię jakaś firmę która ma o tym pojecie bo sam się w tym nie widzę,co za tym idzie nie chciał bym żeby tez mnie ktoś zrobił w bambuko i naciągnął na większe koszta. Do dupy to wszystko zachciało się ojcom piwniczki i mam teraz tylko z tym kłopot.
  5. basenu nie chce wiec skupmy się na zabezpieczeniu ścian i dna piwniczki czym proponujesz zabezpieczyć te ściany? zrobić jakieś dziury tuz nad posadzka piwnicy i wprowadzić odpowiedni specyfik do środka czy tez rzucić na wierzch jakiś inny specyfik?
  6. czyli po kolei w punktach to będzie mniej więcej coś takiego: 1. tuż pod stropem kuchni należy wykonać ta przeponę poziomą, mniej więcej ile centymetrów pod tym stropem? 2. zaszalować,uzbroić wejście do piwniczki i je zamurować i również je zabezpieczyć jakimś preparatem na wilgoć od środka piwniczki? 3. w piwniczce wylać warstwę super betonu nie przypuszczającego wody? jeśli tak to jaką gruba warstwę? 4. jeśli woda przesiąka przez ściany piwniczki to jak je zabezpieczyć żeby nie przesiąkała?
  7. odcięcie w pionie czyli zaimpregnowanie ścian jakimś preparatem? nieprzepuszczalna posadzkę czyli strop w piwniczce? wytłumacz mi to. pozostaje jeszcze kwestia tej dziury w posadzce, zabetonować ją?
  8. fakt ślepota mnie dopadła czyli ze nie zerkniesz na to bo ja z łódzkiego...
  9. Czyli reasumując chcąc zrobić mały remont kuchni muszę uwzględnić tysięczne koszty osuszania piwniczki? Piwniczka ta i tak nie będzie dalej służyć ponieważ nie będzie miała wejścia z góry które zamierzam zlikwidować, pozostanie tyko okienko o średnicy powiedzmy 60x80cm wiec chyba lepiej pozbyć się tej piwniczki zasypując ją i zamurować to okienko? MTW a powiedz mi skąd ty jesteś bo może byś po prostu rzucił na to okiem?
  10. Ok czekam zatem na konkretna poradę. Dodam jeszcze ze w tej kuchni jest w zimę strasznie zimno,mimo ze ma kaloryfer i jest ogrzewana to znajduje się od strony północnej domu, do tego ta dziura do piwniczki przykrywana deskami i to jest chyba główny powód tego zimna-ta dziura. W kuchni znajduje się obecnie zdrowa podłoga z desek która myślę jeszcze wykorzystać. Pod tą podłogą jest normalny strop miedzy kuchnia w piwniczka około 15 centymetrów betonu o ile pamiętam, wiec nie mam zamiaru zryć tego betonu tyko cala operacje przeprowadzić przez ta dziurę i boczne okienko do piwniczki. Generalnie myślałem ta dziurę zabetonować i przyklejc pod spodem gruby styropian (wchodząc przez okienko), ale pozostaje problem samej obecności piwniczki bo mimo tego dalej będzie tam wchodzić woda.
  11. Witam mam taki problem otóż chcemy z żoną zrobić kapitalny remont kuchni, pod którą znajduje się mała piwniczka (3x2,5x1,5). Piwniczka ta powstała w celu przetrzymywania warzyw i owoców itp. a wymyślili ją moi rodzice budując ten dom 40 lat temu, nie przewidzieli jednak że każdej wiosny podczas roztopów nachodzi do niej woda do nawet 10 centymetrów wysokości. Ojciec zrobił dziurę w posadzce i wprowadził w ziemie 50cm rurę w głąb ale problem pozostał, każdej wiosny mamy tu wodę i muszę wybierać ją pompą. Plan mamy taki żeby zalać to wejście do piwniczki i położyć na niej płytki, ale wcześniej pozbyć się wody z tej piwniczki raz na zawsze, albo najlepiej pozbyć się tej piwniczki zasypując ją całkowicie, tylko czy to rozwiąże problem wilgoci i podchodzącej wody? Czy zalać betonem tą dziurę w ziemi i cała piwniczkę zasypać żwirem? macie jakieś pomysły?
×
×
  • Utwórz nowe...