Skocz do zawartości

malinka2

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez malinka2

  1. Farbowana ze względu na wiek(wlałeś miód w me serce - co do mojej głowy)
  2. Jedno jest wyjaśnione,jest możliwość.Teraz pytanie o techniczną stronę. Rozumiem,że należy nawinąć na przewód dymowy rurkę (miedź?)i połączyć ją z bojlerem.Ale.. 1/jakiej średnicy i długości winna być ta rurka? 2/przy piecu co mam bojler 100l ,do odzysku z kominka należałoby dodać drugi - czy z wężownicą?jaka pojemność? 3/znów czy - potrzebna do tego druga pompka(jedna jest przy piecu) 4/sprawa bezpieczeństwa - jeśli woda za gorąca co będzie odbierało ten ewent. nadmiar gorącej wody? Wybacz blondynce,ale tak jest,że myślę ja,tak więc z góry bardzo,bardzo dzięki za pomoc
  3. Być może pytanie nieprecyzyjnie sformułowane.Otóż w okresach,kiedy temp.zewn. oscyluje ok.0 - 10 st.C palę w kominku ale w sypialniach gdzie jest nadmuch czyli na górze temperatura do spania jest dla nas za wysoka,uchylamy więc okna na noc. Jest to dla mnie niewykorzystane ciepło kominka.Jeśliby była możliwość "odbioru" ciepła do celów ogrzania cwu byłoby to,o co mi chodzi. Powietrzna pompa o której myślę tj.HEWALEX grzeje wodę optymalnie (czyli odpowiedni COP)od temp. około 7-8 st.C a komfortowo od 15 st.C.
  4. Witam wszystkich. Pytam jak w tytule postu. Chciałabym kupić powietrzną pompę ciepła do cwu, żeby wreszcie uniknąć palenia w piecu c.o. od wiosny do jesieni. Posiadam kominek z nawiewem do pokoi na piętrze(sprawdza się b.dobrze). Dom dobrze ocieplony,więc palimy w kominku codziennie od wczesnej wiosny do późnej jesieni.Ciepła woda z pieca c.o.palone średnio raz na ok.tydzień. Czy w okresach jak temp. zewnętrzna oscyluje w okolicach 0 st.C dałoby dogrzewać ciepłą wodę ciepłem z kominka, które w tym okresie właściwie nie jest wykorzystane?Jeśli tak,jak to zrobić?Dzięki za wszelkie sugestie.
  5. Proszę o pomoc i sugestie jw. Dom (i konstrukcja dachu) z lat 80-tych,dach pokryty blachą trapezową niską w 2003 r.pod nią folia wysokoparoprzepuszczalna , potem pełne odeskowanie,niestety dach niski dość mocno,chciałabym zmienić na poddasze użytkowe.W związku z powyższym każdy cm na wagę złota.Czym ocieplić,żeby nie zabierało dużo miejsca,było skuteczne i w granicach przyzwoitości w kosztach.Pow.dachu to ok. 100.m.kw.Czytałam o piance PIR,PUR izobooserach itp. nowościach.Proszę jednak o sensowne propozycje i może solidnych wykonawców tychże?Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...